Rogosi sprint 18.05.2013
Sprint
18.05.2013 Rogosi (Lauri Sild)
M14  M18  M21  M35  M50 
W14  W18  W21  W35  W50 

M14
1720m 15KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
    1 Andris Sarksna                 Ogre OK/SC           LAT 2021288  18:14    
    2 Artem Pontaplev                                     RUS 1005476  18:15    
    3 Emils Zernis                   Saldus OK            LAT 1400076  18:16    
    4 Alex Farenfield                QOC                  USA 419869   18:17    
    5 Kaarel Vesilind                SRD                  EST 682248   18:18    
    6 Rihards Krūmiņš                Alnis-JNSC           LAT 2006355  18:19    
    7 Matīss Brucis                  Saldus OK            LAT 1009271  18:20    
    8 Emils Germanis                 IK Auseklis          LAT 2006269  18:21    
    9 Ģirts Brucis                   Saldus OK            LAT 1009272  18:22    
   10 Joonas Halapuu                 Võru/Võru spordikool EST 305668   18:23    
   11 Ivanov Nikita                  Saint-Petersburg     RUS RENT     18:24    
   12 Fricis Spektors                Auseklis             LAT 9200490  18:25    
   13 Sainakov Semen                 Saint-Petersburg     RUS RENT     18:26    
   14 Danila Yanshin                                      EST 500070   18:27    
   15 Sivachuk Roman                 Saint-Petersburg     RUS RENT     18:28    
   16 Aleksandr Pontaplev                                 RUS 338084   18:29    
   17 Lebedev Denis                  Saint-Petersburg     RUS RENT     18:30    

M18
2140m 18KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
   18 Evgeny Dobrovolski                                      500093   18:31    
   19 Evgeny Zhahovski                                    EST 500087   18:32    
   20 Edgars Ustinovs                Ogre OK/SC           LAT 2025482  18:33    
   21 Matiss Sliksjanis              Azimuts OK           LAT 2018833  18:34    
   22 Endijs Titomers                Alnis-JNSC           LAT 1302641  18:35    
   23 Kristers Aparjods              Kāpa OK              LAT 1007376  18:36    
   24 Märten Henrik Pais             West                 EST 1000008  18:37    
   25 Serebryanitskiy Konstantin     Saint-Petersburg     RUS RENT     18:38    
   26 Dmitry Zhilinski                                        500092   18:39    
   27 Krasilnikov Sergey             Saint-Petersburg     RUS RENT     18:40    
   28 Tomi-Andre Piirmets            West                 EST 2012369  18:41    
   29 Zaslonkin Aleksandr            Saint-Petersburg     RUS 237163   18:42    
   30 Vadim Shved                    SRD                  EST 9005255  18:43    
   31 Egorov Egor                    Saint-Petersburg     RUS 238524   18:44    
   32 Anton Novichenko                                    EST 440324   18:45    
   33 Komarov Kirill                 Saint-Petersburg     RUS 1395018  18:46    
   34 Atis Heinols                   ZVOC                 LAT 1000814  18:47    
   35 Kvitko Aleksandr               Saint-Petersburg     RUS 1005806  18:48    
   36 Aivis Šiliņš                   Alnis-JNSC           LAT 2006354  18:49    
   37 Fedorov Vitaliy                Saint-Petersburg     RUS RENT     18:50    
   38 Tomass Andersons               Alnis-JNSC           LAT 2006353  18:51    
   39 Zolkin Ivan                    Saint-Petersburg     RUS RENT     18:52    

M21
2540m 18KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
   40 Marek Karm                     Harju KEK            EST 500764   18:20    
   41 Michael Raer                   SRD                  EST 932239   18:21    
   42 Tupuria Gia                    Saint-Petersburg     RUS RENT     18:22    
   43 Jaagup Truusalu                Võru                 EST 501037   18:23    
   44 Aleksei Alekseyonok                                     895797   18:24    
   45 Oleg Koshik                    SRD                  EST 2031721  18:25    
   46 Paavo Rõigas                   Peko                 EST 1602776  18:26    
   47 Peeter Pihl                    Tammed               EST 681660   18:27    
   48 Andris Jubelis                 Mežmalas MTB         LAT 1301986  18:28    
   49 Sergei Ryzhkov                                      AHO 222252   18:29    
   50 Mylnikov Aleksandr             Saint-Petersburg     RUS 1301650  18:30    
   51 Dmitry Krapivko                Kronan               BLR 2056803  18:31    
   52 Sergei Rjabõshkin              SRD                  EST 9199227  18:32    
   53 Anatoli Sytsko                 Kronan               BLR 2056802  18:33    
   54 Raikov Aleksandr               Saint-Petersburg     RUS 1393812  18:34    
   55 Aleksandr Shved                SRD                  EST 920324   18:35    
   56 Chegarovskiy Mikhail           Saint-Petersburg     RUS 740047   18:36    
   57 Daniels Kārkliņš               ZVOC                 LAT 1302621  18:37    
   58 Novgorodtsev Sergey            Saint-Petersburg     RUS RENT     18:38    
   59 Arturs Paulins                 Azimuts OK           LAT 1394783  18:39    
   60 Zemkyakov Aleksei              Saint-Petersburg     RUS 505915   18:40    
   61 Lauri Tammemäe                 SK100                EST 500495   18:41    
   62 Burago Aleksei                 Saint-Petersburg     RUS RENT     18:42    

M35
2140m 18KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
   63 Gints Germanis                 IK Auseklis          LAT 7003139  18:53    
   64 Lauri Leppik                   TAOK                 EST 641211   18:54    
   65 Novgorodtsev Dmitry            Saint-Petersburg     RUS RENT     18:55    
   66 Vasiliy Pontaplev                                   RUS 1005475  18:56    
   67 Farenfield Martin              QOC                  USA 64323    18:57    
   68 Guntars Polis                  Auseklis             LAT 503747   18:58    
   69 Zdradovskiy Yaroslav           Saint-Petersburg     RUS 2040334  18:59    
   70 Konstantin Pigarev             Mile Sport           RUS 1301594  19:00    
   71 Sergey Pasechnik               IZHORA               RUS 895801   19:01    
   72 Michael Grigorovich                                 BLR 227977   19:02    
   73 Andrey Kutuzov                 IZHORA               RUS 338083   19:03    
   74 Aivar Halapuu                  Võru                 EST 4501941  19:04    
   75 Taras Fedorov                  IZHORA               RUS 895776   19:05    
   76 Girts Mamis                    Mona OK              LAT 503750   19:06    
   77 Vladimir Pasechnik             IZHORA               RUS 895794   19:07    

M50
1720m 15KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
   78 Henrikas Ulevicius             Labirintas           LTU 1006204  18:52    
   79 Urmas Tammemäe                 Orvand               EST 888108   18:53    
   80 Raul Laas                      JOKA                 EST 1396086  18:54    
   81 Tiit Koppel                    Orion                EST 1401168  18:55    
   82 Mati Poom                      TON                  EST 510444   18:56    
   83 Anatolij Navzorov                                   BLR 227996   18:57    
   84 Mati Preitof                   KEKRSK               EST 505075   18:58    
   85 Rein Rooni                     Orvand               EST 998985   18:59    
   86 Andrus Rämmann                 Koop                 EST 504931   19:00    
   87 Dmitry Vinogradov              Mile Sport           RUS 895823   19:01    
   88 Peep Koppel                    Koop                 EST 302852   19:02    
   89 Andrej Mitenkov                Mile Sport           RUS 1005860  19:03    
   90 Ivanov Andrey                  Saint-Petersburg     RUS 1005461  19:04    
   91 Tiit Tali                      Ilves                EST 886244   19:05    
   92 Eduard Pukkonen                KEKRSK               EST 897421   19:06    
   93 Jaanus Reha                    Koop                 EST 502564   19:07    
   94 Riho Männi                     Lehola               EST 895346   19:08    
   95 marius ptasekas                devyni               LTU 929405   19:09    
   96 Volli Kukk                     Kāpa                 LAT 7003132  19:10    
   97 julius ptasekas                devyni               LTU 510200   19:11    

W14
1720m 15KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
   98 Artamonova Tatiana             Saint-Petersburg     RUS 1301687  18:01    
   99 Sofia Farenfield               QOC                  USA 419868   18:02    
  100 Ovsiannikova Sofia             Saint-Petersburg     RUS 1393538  18:03    
  101 Arta Renāte Rulle              ZVOC                 LAT 2045137  18:04    
  102 Gerdo Viktoria                 Saint-Petersburg     RUS 505919   18:05    
  103 Sintija Ozola                  ZVOC                 LAT 2045128  18:06    
  104 Vasilieva Olga                 Saint-Petersburg     RUS 1393515  18:07    
  105 Elizabete Ločmele              ZVOC                 LAT 207995   18:08    
  106 Panchenko Daria                Saint-Petersburg     RUS RENT     18:09    
  107 Vilma Alberinga                ZVOC                 LAT 1399914  18:10    
  108 Eltsova Anastasia              Saint-Petersburg     RUS 237186   18:11    
  109 Roos Lisette Parmas            SRD                  EST 2043916  18:12    
  110 Bulashevich Irina              Saint-Petersburg     RUS RENT     18:13    

W18
2140m 18KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  111 Tamberg Elizaveta              Saint-Petersburg     RUS 1005825  18:15    
  112 Stroganova Irina               Saint-Petersburg     RUS 895759   18:16    
  113 Korzhavina Anna                Saint-Petersburg     RUS RENT     18:17    
  114 Malysheva Zlata                Saint-Petersburg     RUS RENT     18:18    
  115 Pisarenko Elena                Saint-Petersburg     RUS RENT     18:19    
  116 Zasimovskaya Maria             Saint-Petersburg     RUS 1391036  18:20    
  117 Kendija Aparjode               Kāpa OK              LAT 1007367  18:21    
  118 Sharkova Anastasia             Saint-Petersburg     RUS RENT     18:22    
  119 Diana-Marta Ruka               Ozons                LAT 2006336  18:23    
  120 Koltunova Ekaterina            Saint-Petersburg     RUS 1301685  18:24    
  121 Laura Puķīte                   Kapa OK              LAT 2006410  18:25    
  122 Elkina Aleksandra              Saint-Petersburg     RUS 1301686  18:26    
  123 Kristin Viikmaa                West                 EST 7003271  18:27    
  124 Egorova Anna                   Saint-Petersburg     RUS 237192   18:28    
  125 Marie Tammemäe                 Orvand               EST 355376   18:29    
  126 Krylova Tatiana                Saint-Petersburg     RUS 237158   18:30    

W21
2540m 18KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  127 Fomicheva Tatiana              Saint-Petersburg     RUS RENT     18:01    
  128 Katerina Fedorova              IZHORA               RUS RENT     18:02    
  129 Fedorova Maria                 Saint-Petersburg     RUS 238677   18:03    
  130 Krista Strautniece             Alnis-JNSC           LAT 2006352  18:04    
  131 Rudenko Marina                 Saint-Petersburg     RUS 1393817  18:05    
  132 Marili Zimmermann              Kape                 EST 1602001  18:06    
  133 Ukhorskaia Natalia             Saint-Petersburg     RUS 1393834  18:07    
  134 Ausrine Kutkaite               Medeina              LTU 1333347  18:08    
  135 Nikolaeva Svetlana             Saint-Petersburg     RUS 681814   18:09    
  136 Piibe Tammemäe                 SK100                EST 890517   18:10    
  137 Guliaeva Irina                 Saint-Petersburg     RUS 237229   18:11    
  138 Anastasia Denisova                                      981991   18:12    
  139 Chegarovskaya Anna             Saint-Petersburg     RUS RENT     18:13    
  140 Liina Palu                     Koop                 EST 218327   18:14    
  141 Samarina Evgenia               Saint-Petersburg     RUS 250957   18:15    
  142 Liga Valdmane                  ZVOC                 LAT 1399913  18:16    
  143 Egorova Natalia                Saint-Petersburg     RUS 237228   18:17    
  144 Teklė Emilija Gvildytė                              LTU 900429   18:18    
  145 Glebova Olga                   Saint-Petersburg     RUS 1010555  18:19    

W35
2140m 18KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  146 Erminia Farenfield             QOC                  USA *64323   18:01    
  147 Jana Kink                      Kape                 EST 500732   18:02    
  148 Maris Roosipuu                 TON                  EST 418166   18:03    
  149 Mari Roots                     TAOK                 EST 9005042  18:04    
  150 Anneli Rämmann                                      EST 505074   18:05    
  151 Gerdo Valentina                Saint-Petersburg     RUS 895814   18:06    
  152 Heli Haug                      Võru                 EST 1008473  18:07    
  153 Merike Paapson                 TON                  EST 660309   18:08    
  154 Elena Grigorovich                                   BLR 338072   18:09    
  155 Lea Leppik                     TAOK                 EST 651116   18:10    
  156 Airi Alnek                     Võru                 EST 1008474  18:11    
  157 Heidi Sild                     West                 EST 503331   18:12    
  158 Rita Ojala                     JOKA                 EST 302858   18:13    
  159 Ilvi Vare                      West                 EST 335694   18:14    

W50
1720m 15KP {Start nr:1 }
Nr    Nimi                           Klubi                Maa Kiip     S.aeg    
  160 Ülle Kadak                     Lehola               EST 1000007  18:31    
  161 Ilse Uus                       TON                  EST 305644   18:32    
  162 Ljudmila Pirogova                                   BLR 338081   18:33    
  163 Tomara Kogutenko                                    BLR 338078   18:34    
  164 Marika Kirsspuu                TAOK                 EST 305613   18:35    
  165 Marje Viirmann                 KEKRSK               EST 980565   18:36    
  166 Siiri Poopuu                   JOKA                 EST 2014920  18:37    
  167 Fershalova Viktoria            Saint-Petersburg     RUS 1301105  18:38    
  168 Niina Karnit                   SRD                  EST 305576   18:39    
  169 Anu Pallon                     JOKA                 EST 255894   18:40    
  170 Tiina Talisoo                  Harju KEK            EST 218329   18:41    
  171 vitalija ptasekiene            devyni               LTU 501176   18:42    
  172 Kersti Mardiste                KEKRSK               EST 305292   18:43    
  173 Svistun Tatiana                Saint-Petersburg     RUS RENT     18:44    
  174 Ruta Kukka                     Kāpa                 LAT 7000122  18:45    
  175 Gunta Lebedoka                 OK Kurmis            LAT 9092126  18:46    
  176 uleviciene jurate              Labirintas           LTU 501167   18:47    
  177 ÜLLE PÕLDOJA                   Ilves                EST 305208   18:48    
  178 Ljubov Chernik                                      BLR 250528   18:49    
  179 Ljudmila Yanshina                                       254889   18:50    
  180 Inara Gipsle                   OK KO                LAT 520227   18:51    

OK Võru
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2013, www.tak-soft.com