Eesti Orienteerumisliit
ENG
EST
RUS

Kaardid

O-kalender

Foorum

Registreeri võistlustele

EOLi kood
RSS

Uudised

RSS

2019

20.05.19Eesti meistrid teateorienteerumises on OK Võru naised ja EKJ SK mehed
18.05.19Vitipalus tulid Eesti meistriteks Laura Joonas ja Timo Sild
16.05.19Ülemaailmne orienteerumispäev toob Eestis orienteeruma üle 6000 inimese
11.05.19Lauri Sild võitis Läti MV kulla tavarajal
09.05.19Presidendi üleskutse: klubide lipud lehvima Eesti MVtel!
08.05.19Mai on Eesti Olümpiakomitee orienteerumise teemakuu
06.05.19Brigitte Panker ja Olle Ilmar Jaama koolinoorte MMi lühirajal medalil
01.05.19Maria Eller ja Olle Ilmar Jaama võitsid koolinoorte MMi avadistantsil hõbe- ja pronksmedali!

Koolinoorte MMi avadistants tavarada Otepääl oli eestlastele edukas - koondiste nooremas vanuserühmas sai tüdrukutest hõbeda Maria Eller (HOK) ning poistest pronksmedali Olle Ilmar Jaama (Peko).

Tütarlaste esikolmik oli tihe: Maria Ellerit edestas vaid 48 sekundiga Tille De Smul Belgiast (30:11) ning Mariast omakorda 9 sekundit aeglasem oli pronksivõitja Iga Müller Poolast (31:08). Hästi jooksis ka Brigitte Panker (32.56 ), kes sai 6. koha. Teiste Eesti tüdrukute kohad selles võistlusklassis: 15. Geteli Hanni (34.24), 26. Kris Jette Piht (37.13), 43. Angela Mõttus (42.50). Kokku oli rajal 75 võistlejat.
Nooremate poiste koondiste arvestuses (M2 selected; 64 võistlejat) võitis Aimar Urguizo Hispaaniast (27:43). Teisele kohale tuli Danylo Dvornikov (+04:10) Ukrainast ja vaid 14 sekundit nõrgema ajaga võitis pronksi Olle Ilmar Jaama (+04:24). Teiste Eesti poiste kohad: 19. Mehis Udam (36.31); 30. Chris Marcus Krahv (40.09); 32. Nansen Palo (40.25); 47. Timo Kudre (48.10).

Tüdrukute koondiste vanemas vanuserühmas (W1 selected; 75 startijat) võitis Hanna Lundberg Rootsist (40:40), teine ja kolmas koht kuulus lätlannadele: Elza Kuze (41:16; + 0.36) ja Kristine Brunere (41:44; + 1.04). Tubli 7. koha jooksis selles klassis välja Lorely Kõrvel (45:47). Mari Linnus (50.10) sai 17. koha; 31. Anita Laanejõe 53:57 64. Siiri Talts 01:08:56 71. Eliise Kesküla 01:14:34
Noormeeste koondiste vanemas vanuserühma (M1 selected, 68 startijat) esikolmik: 1. Adam Jonáš 46:08 Slovakkia; 2. Ilian Angeli 46:16 Itaalia; 3. Edmund Grierson 46:46 Inglismaa. Eesti noormeestest jõudsid esikahekümnesse Sander Pritsik 13. koha (50:45; Eesti II koondvõistkond) ja Kustu Künnapas 17. kohaga (52:17; Eesti I koondvõistkond). Teiste Eesti noormeeste kohad selles võistlusklassis: 26. Hando Allmann 54:46 Eesti I koondvõistkond 30. Mihkel Mahla 55:22 Eesti II koondvõistkond 31. Aleksander Kepler 55:51 Eesti II koondvõistkond 44. Samuel Kolsar 01:03:14 Eesti I koondvõistkond 47. Martin Erik Maripuu 01:05:05 Eesti II koondvõistkond 50. Jürgen Joonas 01:05:36 Eesti I koondvõistkond 51. Artur Soo 01:06:26 Eesti II koondvõistkond

Koolide arvestuses esindasid Eestit tütarlaste võistkondadega Tartu Kivilinna Gümnaasium ja Põlva Gümnaasium ning poistest Tartu Katoliku kool ja Tallinna Reaalgümnaasium. Igas võistkonnas oli 5 liiget. Esikolmikud ja Eesti parimad koolide arvestuse vanuseklassides: W1 school (tüdrukute vanemas koolide arvestuses, 81 startijat): 1. Melina Lahdenperä 37.55 (Mäkelänrinteen Lukio; FIN), 2. Hilda Holmqvist Johansson 38.01 (Eksjö Gümnaasium, SWE), 3. Cecile Calandry 39:35 (Lycee Honore DUrfe, FRA).
Põlva Gümnaasiumi esindus: 10. Kairiin Märtson 48:43; 11. Johanna Laanoja 48:53 32. Anete Saar 01:06:10 61. Evelin Arulepp 01:40:12 67. Kristiin Kalle 01:43:53
W2 school (tüdrukute nooremas koolide arvestuses; 68 s

Viide
21.04.1960. Jüriööjooksu Viljandi lossimägedes võitsid võrokesed.
09.04.19RMK Eestimaa Orienteerumispäevakud avas oma hooaja
06.04.19Karjalaskevõistluse võitsid Ats Sõnajalg ja Margret Zimmermann
24.03.19Eesti naiskond ja M17 võistkond said teatesõidus 5. kohad
23.03.19Daisy Kudre sai suusaorienteerumise MMi lühirajal 9. koha
21.03.19Daisy Kudre maailma viies naine suusaorienteerumise MMi sprindis
21.03.19Olle Ilmar Jaama sai noorte Euroopa meistrivõistlustel 7. koha
20.03.19Daisy Kudre sõitis MM-il välja oma senise karjääri parima koha
20.03.19Olle Ilmar Jaama Eesti noortekoondise parimana EM-il 14.
19.03.19Rootsis algab suusaorienteerumise MM
10.03.19Epp Paalberg taliuniversiaadil 11. ja Andres Rõõm 18.
07.03.19Eesti teatevõistkond taliuniversiaadil kõrgel 7. kohal
05.03.19Epp Paalberg tõusis taliuniversiaadil jälitussõidus 14. kohale
04.03.19Eesti suusaorienteerujate avastart taliuniversiaadil
02.03.19RMK ja Värska Vesi pälvisid "Spordisõber 2019" aunimetuse
02.03.19Krasnojarskis avati XXIX Taliuniversiaad
27.02.19EOL-i tegevjuhi konkursi tähtaega on pikendatud 15. märtsini 2019
24.02.19Daisy Kudre ja Mattis Jaama tulid Eesti meistriteks lühirajal
24.02.19Daisy Kudrele ja Mattis Jaamale ka tavaraja meistrikullad
18.02.19Konkurss Eesti Orienteerumisliidu tegevjuhi ametikohale
11.02.19Eesti teatenaiskond EM-il südika sõiduga neljas
10.02.19Daisy Kudre EM-tavarajal 14. kohaga Eesti parim
08.02.19Daisy Kudre kordas EM-il oma senist parimat tulemust
07.02.19Daisy Kudre ja Mattis Jaama EM-il kaheksandad
06.02.19Kolm Eesti orienteerujat EM-sprindis teises kümnes
05.02.19Türgis algab suusaorienteerumise EM
04.02.19Im Memoriam Viiu Rebane ja Tõnu Savi
27.01.19Põhjamaade noored suusaorienteerujad võistlesid lühirajal
27.01.19Suusaorienteerumise Põhjamaade noorte KV lõppesid tavarajaga
26.01.19Andres Rõõm Põhjamaade karikavõistlustel kolmas
25.01.19In memoriam Richard Rooden
23.01.19EOK ja HTMi stipendiumikonkurss tippsportlastele hariduse omandamiseks
19.01.19Mattis Jaama ja Daisy Kudre kaitsesid meistritiitleid
16.01.19Olle Kärner kinnitati Eesti orienteerumisjooksu koondise treeneriks
16.01.19Põhjamaade orienteerumisliitude koosolek Tallinnas
07.01.19Suusaorienteerumise koondise liidrid Norras edukad
www.orienteerumine.ee -- eol(a)orienteerumine.ee -- Regati 1, Tallinn, Eesti 11911, Kontor: Tartu, telefon +372 52 32 977
KlubiSHS(CMS) it: Tak-Soft 2007-2013, ver:1.2 2015-1203 www.tak-soft.com , Disain: Sirje Lind