RSS

Uudised

RSS

2019

22.07.19Eesti meistrid rattaorienteerumise tavarajal on Eleri Hirv ja Lauri Malsroos
22.07.19Eesti meistrid rattaorienteerumise sprindidistantsil on Eleri Hirv ja Tõnis Erm
20.07.19Eesti meistrid rattaorienteerumise lühirajal on Eleri Hirv ja Tõnis Erm
15.07.19Audentese spordiklubis avatakse laste orienteerumistreeningute grupp
15.07.19Juunioride MMil jooksis Eesti parimad tulemused Teele Telgma
14.07.19 Kirti Rebane võitis veteranide MMi tavarajal hõbemedali
14.07.19Marje Viirmann võitis veteranide MMil lühirajal pronksmedali
01.07.19Eesti rattaorienteerumise karikasarja etapid tõid Tallinnasse ala maailma absoluutse tipptaseme

Nädalavahetusel Pirital aset leidnud jõuproovid olid oma maastikuvalikult sarnased kuu lõpus Taanis algavate ala maailmameistrivõistlustega, mistõttu tulid Tallinnasse oma MM-i katsevõistlusi pidama nii Soome juunioride kui täiskasvanute koondised, kelle ridades oli mitmeid paljude tiitlitega pärjatud sportlasi.

Ala ligi kahe kümnendi pikkuse ajaloo jooksul on põhjanaabrite rattaorienteerujad olnud maailmas tiitlivõistlustel kõige edukamad. Eestis startinud soomlaste tasemest annavad aimu järgmised faktid: meestest on Jussi Laurila võitnud ühelt EM-ilt 4 kulda, Samuli Saarelal on 5 MM-tiitlit, naistest Ingrid Stengardil aga lausa 13 tiitlivõistluste kuldmedalit. Samuti on puhta rattasõidu võimekus maailmaklassi sportlastel väga kõrge, näiteks Samuel Pökälä on mitmekordne Soome eliitklassi meister jalgrattaspordis, ta on võistelnud maantesõidu MM-il ja võitnud ka Tartu Rattaralli. Ka nende juunioride koondis on läbi ajaloo olnud väga edukas.

Väga hästi korraldatud jõuproovid, mille tarbeks oli esmakordselt kaardistatud uus suur ala Muugal, olid MM-i katsevõistlusteks samuti Eesti koondisele. Kuna ka eestlased on viimasel kümnendil võitnud rattaorienteerumise tiitlivõistlustelt üle 15 medali, sealhulgas 5 kulda, oli võistluste tase väga kõrge – stardis oli üle 10 suurvõistluste medalivõitja ja 8 maailmameistrit.

Lühirajal jättis meeste seas võidu Eestisse kolme nädala eest Poolas Euroopa meistriks kroonitud Lauri Malsroos (51.15) edestades 1.15-ga 3-kordset maailmameistrit Tõnis Ermi, kes on 37-aastaselt siiani väga heas vormis. Kolmanda koha saavutas Pekka Niemi (+1.40). Esikuuikusse mahtusid veel: Laurila, Pökälä ja Anders Blomster. Eesti koondislastest sai Priit Poopuu 7. (+7.07) ja Marek Karm 8. koha (+8.12).

Naiste seas saavutas koduradade toel üllatuslikul võidu siiani rohkem seiklussportlasena tuntud Piibe Tammemäe (52.28), kes edestas 1.29-ga sprindi valitsevat maailmameistrit Henna Saarineni. Kolmandaks sõitis end juunioride maailmameister Jutta Nurminen (+1.46). Alles neljandaks jäi seejuures 7-kordne maailma- ja 6-kordne Euroopa meister Stengard.

Pikal rajal alistas hetkel maailma karikasarjas II kohta hoidev Lauri Malsroos (1.45.10) kindlalt valitseva ühisstardi maailmameistri Jussi Laurila (+3.16), kellele Tõnis Erm kaotas omakorda pea 2-tunni pikkusel rajal vaid 26 sekundit (+3.42). Esikuuikusse jõudsid veel: Blomster, Pökälä ja tänavuse EM-i ühisstardi hõbemedalivõitja Kare Kaskinen. Eestlastest oli Priit Poopuu taas 7. (+9.44.) ja Marek Karm seekord 10. (+20.50).

Naiste seas pani pikal rajal oma paremuse maksma ala üks läbi aegade edumaimaid sportlasi Ingrid Stengard (1.53.26), kes veel 43-aastaselt võitis tänavuselt EM-ilt individuaalse medali. Väga head vormi näidanud Piibe Tammemäe kaotas ülikogenud soomlannale vaid 35 sekundit. Kolmanda koha saavutas taas Jutta Nurminen (+2.09).

Viide
25.06.19Rekordiline ülemaailmne orienteerumispäev kogus Eestis üle 7200 osaleja
12.06.19Euroopa meistriks tulnud Lauri Malsroos hoiab maailma karikasarjas teist kohta
10.06.19Rattaorienteerumise EM-võistlused lõppesid ühisstardist tavaraja võistlusega
09.06.19Eestlased parandasid MK-tavarajal oma positsioone
09.06.19LAURI MALSROOS TULI TAAS EUOOPA MEISTRIKS!