EsilehtAbiOtsingKalenderLogi sisseRegistreeri

Tere, Külaline.
Foorumisse postitamiseks pead sisse logima.
Kui Sul pole veel kontot, siis registreeru.
21. oktoober 2019, 07:57:46
EOLPass
Logi sisse
Otsing

Uudised

Statistika
7 380 postitust 2 793 teemal 795 liikmelt
Värskeim liige: Esta
+  Orienteerujate foorum
|-+  Avalikud jututoad
| |-+  Päevakud (Moderaator: Tarmo Klaar)
| | |-+  Homne Tallinna päevak
0 liiget ja 1 külaline vaatavad seda teemat. « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] Alla Trüki
Teema: Homne Tallinna päevak  (Loetud 8514 korda)
ReinR

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 30. juuni 2010, 22:56:23 »

Ei saa pihta, kas päevak on Mustla-Nõmmel või Nõmmekülas?! Lubatakse nagu Mustla-Nõmmet, aga keskuse asukoht (http://www.ton.ee/cmsmap.php?activemap=livemap&maploc=59.08679685580774, 25.416011810302723||2617;837.5|Mustla-Nõmme) viitab Nõmmekülale ...
Logitud
triina
IT toimkond

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 30. juuni 2010, 23:16:56 »

Homne Tallinna päevak toimub Nõmmeküla-Kautla kaardil. Rohkem infot http://www.ton.ee/jargmine
Logitud
triina
IT toimkond

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 1. juuli 2010, 22:15:01 »

Tulemused on nüüd üleval:
http://www.ton.ee/tulemused/2010/index.php
Logitud
Uve
Administraator

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 1. juuli 2010, 22:15:46 »

Rajajoonistamine:

http://www.kape.ee/gadget/cgi-bin/reitti.cgi?act=map&id=222
Logitud
isandmoon

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 2. juuli 2010, 00:28:17 »

Ja ja Rein , ikka Mustla-Nõmmel. Ja nüüdseks ka juba toimunud.

Samas on meite sekka uusi ja huvitava nimega orienteerujaid tulnud  Lõbus
 Ja igati hea tulemuse saavutanud Irvitav

H60:   90010 Rendipulk Rendipulk                   01:11:25

Tore oleks seltsimees Rendipulgal isiklikult kätt suruda.

Logitud
arne

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 2. juuli 2010, 16:37:00 »

Miskipärast on mind vabarajale paigutatud, ehkki jooksin M21A-d ja SI aegu vaadates on punktid kah kõik olemas. Sealsamas vabaraja arvestuses on minu kõrval ka Arvo Ambel, kellel samamoodi M21A punktid olemas aga miskipärast vabarajal. Tahaks oma rajale tagasi pääseda Naeratav

Teine küsimus - kaarte valides ei leidnud ühtki, millele oleks M14 olnud trükitud, ehkki kolmekesi otsisime. Kas olime lihtsalt tähelepanematud või polnudki esimese raja kaardi peal M14 ära märgitud?

Arne
Logitud
kalmer

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 5. juuli 2010, 01:18:33 »

Muidu igati korralik korraldus TON-i poolt, aga seekord avastasin ühe valusa praagi. Palun sellist jama mitte enam teha, mis juhtus Mustla-Nõmmel. Nimelt, Peep Otstavel suunas mind parkimiseks kenasti ühele vabale kohale. Kuid tal oli see kooskõlastamata teise parkimiskorraldajaga, kes oli juba ühe minibussi veidi sellest kohast sissepoole suunanud, nii et ma poleks kuidagi saanud oma autot jätta tee äärde, kuhu Peep mind suunas. Seega näitas teine korraldaja, et tulgu ma edasi, aga seal oli kuusk ja seal oli küngas ja minul Renault' "Laguna II", millel üsna madal põhi. Kuna liikusin otse parikimiskorraldaja märguande peale, jäigi auto põhja peale kinni. Pärast pidid neli inimest aitama, et auto taas kätte saaksin. Kas tõesti ei suuda parkimiskorraldajad suunata madalapõhjalisi sinna, kus on lausmaa ja džiipe sinna, kus on kuused ja künkad? Tagatipuks ei läinud mul 4. käik enam korralikult sisse. Kui sellest kõigest nüüd teisipäevakute seinal kirjutaksin, saaksin kõvasti vastu pead, et virisen. TON-ilt ootan, et võetaks edaspidi arvesse auto põhja kõrgust seoses parkimiskohaga. Kui veel selline jama juhtub, siis hakkan neljapäevakute parkimiskorraldajaid vältima ja pargin, kuhu ise õigeks pean. Usun, et Sa teeksid ka niimoodi, kui sellise jama pärast käigukasti remontima peaksid hakkama.
Logitud
Mait Tõnisson
Kaarditoimkond

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 5. juuli 2010, 13:42:00 »

Tere Kalmer,
.. Kas tõesti ei suuda parkimiskorraldajad suunata madalapõhjalisi sinna, kus on lausmaa ja džiipe sinna, kus on kuused ja künkad?..
See on tõesti raske. Parkimine on üks neljapäevakute suurimaid probleeme. Kuna lihtsalt ei ole võtta kohti, kus oleks küllaldaselt ruumi ,sh madalapõhjaliste, parkimiseks. Setõttu tuleb suhteliselt suur hulk autosid, suhteliselt lühikese aja jooksul parkida suhteliselt kehva parklasse

Tagatipuks ei läinud mul 4. käik enam korralikult sisse. Kui sellest kõigest nüüd teisipäevakute seinal kirjutaksin, saaksin kõvasti vastu pead, et virisen. TON-ilt ootan, et võetaks edaspidi arvesse auto põhja kõrgust seoses parkimiskohaga. Kui veel selline jama juhtub, siis hakkan neljapäevakute parkimiskorraldajaid vältima ja pargin, kuhu ise õigeks pean. Usun, et Sa teeksid ka niimoodi, kui sellise jama pärast käigukasti remontima peaksid hakkama.
On kurb, et Sinuga selline lugu juhtus. Aga ära pargi sinna, kuhu õigeks pead, sest nii võid Sa tekitada päris suure ummiku ja blokeerida parkimise. Ma saan Su meelehärmist aru aga pisut häirib Su suhtumine: "..me oleme Tallinnast ja me maksame.." Orienteerujad on orienteerumises kõik ühise asja eest väljas ja seetõttu ehk tõesti pisut stagneerunud või ringkaitses ja päevakurahvas toob siin mõnusat värsket mõtlemist aga Su moodi prõmmimist ei saa kuidagi heaks kiita. Ja ei saa kohe kuidagi jätta provotseerimata, et võib-olla peaks TON hakkama Sind päevakule lubama vaid siis kui õigeks peab?
Logitud
kalmer

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 5. juuli 2010, 18:01:33 »

Mis on siis lahendus? Järgida parkimiskorraldajate juhiseid ka edaspidi, mis sellest, et nad ei taga, et autot tõesti sinna kehaliselt parkida saab, kuhu nad arvavad saavat? Kui parkimiskorraldust pole ja valin ise parkimiskoha ning siis sõidan põhja kinni, olen ise süüdi. Kui parkimiskorraldus on ja pargin sinna, kuhu näidatakse ning sõidan seeläbi põhja kinni, olen ka ise süüdi, sest mina olin roolis ja LE ei kohusta järgima parkimiskorraldajate juhiseid, kuna tegemist on ikkagi avaliku alaga. Kui juhendis pole välja toodud, et madalapõhjalise autoga ligi ei pääse, siis peab saama parkida niimoodi, et auto jääb terveks. Usun, et enda valitud kohta parkides ei teki ummikut, sest valitud parkimiskohast edasi sõit oleks teistele madalapõhjalistele ohtlik. Aga kui on parkimiskorraldaja, siis tal peaks olema nii palju taipu, et suudab hinnata, kas auto mahub läbi või mitte.
Logitud
ReinR

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 5. juuli 2010, 22:59:39 »

Kui limusiin ei kannata põllalparkimist, siis: "Eribuss väljub Balti jaamast 16.40".
Logitud
Peep O.
IT toimkond

Väljas Väljas

Vaata profiili WWW
« 7. juuli 2010, 09:48:11 »

Kalmer, tänavusel hooajal saab kindlasti kõvakattega platsi peal parkida 22.juulil Läsna päevakul. Aga väga sageli tuleb parkimiseks kasutada heinamaid, karjääre jm improviseeritud parklaid. Kui olen taolistes kohtades parkimist korraldanud, siis olen püüdnud pargitavad kohtad läbi käia ja tuvastada augud, kivid, rööpad jmt. Ka kõige parema tahtmise juures ei suudaks parkimiskorraldaja kõiki mättaid joonlauaga üle mõõta ja leida vastavale parkimistaskule kõige paremini sobivat autot. Sina tunned oma auto võimeid kõige paremini. Kui kahtlustad, et auto võib kinni jääda, siis suhtle korraldajatega ja üldjuhul leiab sobiva parkimiskoha iga auto jaoks. Olen seda ise kasutanud ning koostöös korraldajatega saanud alati pargitud ja pärast jälle tee peale tagasi. Antud konkreetsel juhul väidad sa ekslikult, et mina ja teine parkimiskorraldaja ei olnud oma tegevust kooskõlastanud. Olime küll ja eelnevalt kuuseheki äärde pargitud "pirukaauto" ei andnud põhjust kahelda, et kuusehekini jõudmine peaks sõiduautole probleemne olema.

Oma suva järgi parkimist palun samuti mitte harrastada. Kui Sa suudad natuke suurema pildi silma ette manada, siis 200 omapäi parkivat autot suudavad väga efektse parkimiskaose korraldada. Päevakul osalejana ei tea Sa (ega peagi teadma), kuidas päevaku toimumisloa väljastamisel on parkimiskorraldus kokku lepitud. Sõltuvalt päevakust peavad oma heakskiidu andma kohalik omavalitsus, maaomanikud, maanteeamet, looduskaitsjad, päästeamet, politsei. Oma suva järgi parkides võid põhjustada probleeme TON'ile, kas siis päevaku järgselt või järgmisel aastal päevaku toimumisluba hankides.
Logitud
Leheküljed: [1] Üles Trüki 
« eelmine järgmine »
Mine: