EsilehtAbiOtsingKalenderLogi sisseRegistreeri

Tere, Külaline.
Foorumisse postitamiseks pead sisse logima.
Kui Sul pole veel kontot, siis registreeru.
30. november 2020, 22:53:09
EOLPass
Logi sisse
Otsing

Uudised

Statistika
7 603 postitust 2 931 teemal 800 liikmelt
Värskeim liige: janis

SMF foorumitarkvara sisaldab võimsat otsingumootorit ning edukaks otsimiseks tasub teada selle pakutavaid võimalusi!

 1. Kustkaudu otsida?
 2. Süntaks
  1. Jutumärgid
 3. Lihtne või põhjalikum otsing?
  1. Lihtne otsing
  2. Põhjalikum otsing

Kustkaudu otsida?

Paljude stiilide korral on foorumi esilehel olemas nii lihtne otsinguväli koos nupuga Otsi kui ka link Põhjalikum otsing, mis avab allpool kirjeldatava otsinguvormi. Ent kui ka esilehel ei peaks neid välju olema, siis valides foorumi peamenüüst Otsing, saad igal juhul avada allpool kirjeldatud otsinguvormi.

Süntaks

Otsingureale võid sisestada mistahes teksti, kuid tasub teada, et jutumärkide kasutamine võimaldab otsingut oluliselt täpsustada.

Jutumärgid

Toome lihtsa näite: sisestades otsingureale nt. üks eesti mees leiad (olenevalt valitud otsinguviisist) postitused, kus leiduvad kas kõik need sõnad või vähemalt üks neist, kuid pannes sama teksti jutumärkide (mitte apostroofide!) vahele ("üks eesti mees") leiad ainult postitused, mis sisaldavad seda fraasi.

Lisaks võid märkida sõnad, mida otsitavad postitused ei tohi sisaldada, lisades nende ette miinusmärgi: nt. "üks eesti" -mees leiab postitused, mis sisaldavad fraasi 'üks eesti', ent mitte sõna 'mees'.

Lihtne või põhjalikum otsing?

Lihtne otsing

Lihtsa otsingu jaoks piisab ülalkirjeldatud süntaksi teadmisest. Samas saad niiviisi otsida ainult kõigi kasutajate kõigi aegade postitusi kogu foorumi piires.

Põhjalikum otsing

Põhjalikuma otsingu vorm võib esmapilgul paista keerulisena, eriti kui alamfoorumeid on palju, kuid koosneb tegelikult üsna väikesest hulgast lihtsatest valikutest:

+  Foorumi nimi
|- +  Otsing
Otsingukriteeriumid
Otsi:   Postitaja:
     
 
Lisavalikud: Postituse vanus:


Vahemikus kuni päeva.
Tulemuste järjestus:

Vali alamfoorumid, kust otsida, või otsi kõigist:

Alajaotuse nimi

 • Mõne stiili korral näidatakse asukohapuud lehekülje ülaosas horisontaalselt ühel real.
 • Sisuliselt on võimalik otsida kolmel erineval viisil: rippmenüüst saad valida Sisaldab kõiki neid sõnu või Sisaldab vähemalt üht sõna ning jutumärkide kasutamise abil "Sisaldab etteantud fraasi" nagu ülalpool kirjeldatud.
 • Väljal Postitaja vaikimisi olev märk * tähendab, et otsitakse kõigi kasutajate postitustest. Selle asemele võid sisestada ühe kasutajanime, et otsida ainult selle kasutaja postitustest - hetkeseisuga ei ole võimalik otsida rohkem kui ühe, ent mitte kõigi kasutajate postitustest.
 • Kui märgid Näita tulemusi tervikpostitustena, siis näidatakse leitud postituste terviktekste; vastasel korral näidatakse tulemustes igast postitusest ainult otsitavaid sõnu sisaldavat katkendit.
 • Postituse vanus võimaldab seada ülem- ja alampiiri otsitavate postituste vanusele.
 • Vali alamfoorumid, kust otsida pakub veel ühe võimaluse otsingu kitsendamiseks. Vaikimisi otsitakse kõigist alamfoorumitest (täpsemalt kõigist neist, millele Sul on lugemisõigus).
 • Otsingu käivitamiseks võid klõpsata nupul Otsi või ka vajutada 'Enter', kui fookus on ükskõik millisel otsinguväljal.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Lehekülje loomiseks kulus 0.026 sekundit, tehti 8 päringut.
Amber design by Bloc | XHTML | CSS