Orienteerujate foorum

Avalikud jututoad => EOL teated => Teema algataja: Markus - 11. mai 2015, 12:15:57Pealkiri: Eestimaa orienteerumisnädal 11.-17. maini
Autor: Markus - 11. mai 2015, 12:15:57
Eestimaa orienteerumisnädal toob orienteerumisüritused harrastajatele veelgi lähemale

11.-17. maini toimuv Eestimaa orienteerumisnädal koos RMK rogainipäevaga on järg eelmisel aastal toimunud Eestimaa orienteerumispäevale, mis tõi orienteerumisradadele pea 3000 inimest. Nädala jooksul toimuvate orienteerumisürituste eesmärgiks on orienteerumisharrastuse tutvustamine, ürituste osalejatele lähemale toomine ning alustajatele esmase orienteerumiskogemuse pakkumine tuttavates kaunites kohtades.

Eestimaa orienteerumisnädala jooksul, esmaspäevast neljapäevani, toimub üle Eestimaa 14 orienteerumispäevakut ning nädala lõpetab 17. mail toimuv RMK rogainipäev, kui kuues paigas üle Eesti pakutakse võistkondlikust orienteerumismatkast ehk rogainist osa võtmise võimalust.

Orienteerumisnädalal toimuvad orienteerumispäevakud 11 maakonnas. Päevakutel pakutakse kohapealse registreerimisega kõikidele soovijatele, nii lastele ja peredele kui täiskasvanutele ja eakatele, eri pikkusega orienteerumisradu alates 1 km kuni pea 10 km pikkuseni, algõpet kaardi ja kompassi kasutamise kohta ning head enesetunnet kaardiga looduses liikumisest. Rajale võib minna nii üksi kui kaaslasega vabalt valitud ajal pärastlõunal vastavalt päevakusarja juhendile. Tänavu oodatakse 16 päevakusarjas hooaja peale kokku ligi 50 000 stardikorda.

RMK rogainipäeval pakutakse eelnevalt registreeritud 2-5 liikmelistele võistkondadele seikluslikku kolmetunnist orienteerumismatka, millest on oodatud osa võtma nii tulihingelisi sportlasi kui muidu aktiivseid inimesi. Osalejatele jagatakse enne võistlust kaart, mille abil tuleb maastikult leida võimalikult palju kontrollpunkte, millel on erinevad väärtused. Läbitavad punktid ja distantsi pikkuse valib iga võistkond vastavalt võimetele. Punktide läbimine fikseeritakse nutitelefoniga.

Eestimaa orienteerumisnädalat korraldab Eesti Orienteerumisliit koostöös liikmesklubidega ning RMK rogainipäeva Riigimetsa Majandamise Keskus ja orienteerumis- ning spordiklubid mitmelt poolt Eestist.
Eestimaa orienteerumisnädala kalender:

E 11.05. Pirita Velodroom
T 12.05. Paide ja Palujärve (Põlvamaa)
K 13.05. Rakvere, Võru, Otepää ja Paralepa (Haapsalu)
N 14.05. Alatskivi, Pirita Jõeorg, Värska, Pannjärve (Ida-Virumaa), Raeküla (Pärnu), Kärdla ja Kuressaare
P 17.05. RMK rogainipäev: Aegviidu, Peraküla, Kiidjärve, Raeküla, Oandu, Alutaguse.

Lisainfo:
Päevakud www.paevakud.ee ja https://www.facebook.com/events/1445604185750992/
RMK rogainipäev: www.rmk.ee/rogain ja https://www.facebook.com/events/1447258095566626/
Eestimaa orienteerumisnädala tutvustusklipp Youtubes https://www.youtube.com/watch?v=NVR3SFqcmy4&feature=youtu.be
(http://www.orienteerumine.ee/eol/uudised/985.jpg)


Pealkiri: Re: Eestimaa orienteerumisnädal 11.-17. maini
Autor: Markus - 12. mai 2015, 09:27:24
Kõik päevakute korraldajad ja ka osalejad leiavad äsja valminud leppemärkide seletuste failid ning algaja päevakulise 5 sammu (ehk mis teha, et pääseks metsa ja metsast välja) failid leheküljelt: http://www.orienteerumine.ee/paevak/materjal/index.php.

Leppemärkide seletuste failid on nii eesti- kui venekeelsed ja A4 ja A3 suuruses prinditavad PDFid, mida võib jagada kõikide huvilistega.