EsilehtAbiOtsingKalenderLogi sisseRegistreeri

Tere, Külaline.
Foorumisse postitamiseks pead sisse logima.
Kui Sul pole veel kontot, siis registreeru.
24. september 2020, 17:36:10
EOLPass
Logi sisse
Otsing

Uudised

Statistika
7 560 postitust 2 903 teemal 799 liikmelt
Värskeim liige: 361
+  Orienteerujate foorum
|-+  Avalikud jututoad
| |-+  EOL teated (Moderaator: Tarmo Klaar)
| | |-+  Kaarditoimkonna teadaanded
0 liiget ja 1 külaline vaatavad seda teemat. « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] Alla Trüki
Teema: Kaarditoimkonna teadaanded  (Loetud 13462 korda)
Marek
Harju KEK RSK

Väljas Väljas

Postitusi: 172Vaata profiili WWW
« 1. märts 2014, 17:01:07 »

Siia teema alla hakkavad ilmuma kaarditoimkonna poolt teated ja informatsioon, mis on orienteerumiskaartidega seotud.
« Viimati muudetud: 1. märts 2014, 18:15:21 Marek » Logitud
Marek
Harju KEK RSK

Väljas Väljas

Postitusi: 172Vaata profiili WWW
« 1. märts 2014, 17:11:59 »

Kultuuriministeerium koos teiste valitsusasutustega läheb 2014. aasta jooksul üle ühisele visuaalsele identiteedile. Edaspidiselt tuleb kasutada Kultuuriministeeriumile viitamiseks vöökirjaga logo asemel kolme lõviga logo. Juba olemasolevaid materjale ja trükiseid ei ole vaja muuta.

Postituse manuses on uus logo OCAD 8 versioonis. Vanematesse versioonidesse salvestades muutus logo kasutuskõlbmatuks ning 8. versiooni faili saab avada ka uuemate versioonidega.
Logitud
Marek
Harju KEK RSK

Väljas Väljas

Postitusi: 172Vaata profiili WWW
« 29. september 2014, 19:19:18 »

Vajadusel saab "Liigu kaardiga" kaartidele lisamiseks vajaminevaid logosid (OCAD 8 fail) alla laadida siit (vajalik foorumisse sisselogimine).

Kahjuks foorum ei lubanud 10. versiooni faili saata, sest see oli liiga suur. Kui on vaja logode 9. või 10. versiooni faili, võite küsida otse minult.
« Viimati muudetud: 3. oktoober 2014, 12:18:58 Marek » Logitud
Marek
Harju KEK RSK

Väljas Väljas

Postitusi: 172Vaata profiili WWW
« 4. november 2014, 15:57:01 »

Ülejärgmisel nädalavahetusel toimuval EOL-i üldkogul valitakse ka parim orienteerumiskaart. Tänavu on selle konkursi korralduslik pool natuke erinev võrreldes eelmiste aastatega, kuid üldine põhimõte on sama. Korraldus on järgmine:

1) Kõik orienteerumisklubid, kaardi autorid või omanikud ning kõik orienteerujad võivad esitada 2014. aasta parima orienteerumiskaardi kandidaate kaarditoimkonnale kuni 10. novembri hilisõhtuni (e-postile marek.karm@hotmail.com). Tingimuseks on see, et kaart peab olema EOL-i andmebaasis registreeritud 2014. aastal. Kandideerimisel nimetada orienteerumiskaardi nimi, andmebaasi kood ning lühikommentaar.

2) Kaarditoimkond avalikustab ametliku parima orienteerumiskaardi kandidaatide nimekirja hiljemalt 13. novembri hilisõhtul EOL-i foorumis, orienteerujate infolistis ning kandidatuuride esitajatele. Kaarditoimkonnal on õigus otsust põhjendades keelduda kandidatuurist.

3) Kuna kandideerimine on avalik, siis üldkogul täiendavaid kandidaate enam ei lubata. Palume kandideerimine teha õigeaegselt. Palume käesolevat infot levitata asjaosalistele.

4) Parima orienteerumiskaardi valimine on üldkogul sarnane eelmiste aastatega. Ametlike kandidaatide orienteerumiskaardid peavad olema trükitud kujul hääletuse ajaks hääletajatele nähtavad. Hääletamise reeglid täpsustatakse kohapeal.
Logitud
Marek
Harju KEK RSK

Väljas Väljas

Postitusi: 172Vaata profiili WWW
« 5. november 2014, 23:49:10 »

Kaarditoimkonnale laekus hiljuti küsimus kaardistamise hea tava kohta. Probleem ilmneb, kui ühe klubi poolt varemkaardistatud maastikule soovib teine klubi samuti kaarti joonistada. Küsija leidis, et EOL peaks kehtestama hea tava reeglid, et kaitsta klubi investeeringuid kaartidesse. EOL-i kaarditoimkond ning juhatus on teemat arutanud ning koostanud järgmise seisukoha:

EOL-i kaarditoimkond, arutanud kaardistamise õigustega seotud probleeme, leidis, et ei ole võimalik seada seadusandlikke piiranguid kaardistusõigusele. Mis tähendab, et igal ühel on õigus kaardistada sobivaid maastikke ja joonistada kaarte, kasutades selleks kõiki avalikke või enda poolt kogutud alusmaterjale ning andmeid. Ehkki orienteerujad on mitteametlikult tunnistanud kaardistamise nö "hea tava" reegleid, kus maastiku uuesti kaardistamiseks küsitakse eelnevalt luba kaardi autorilt või omanikult ja lepitakse kokku kaardi õiguste üleandmise tingimustes, ei täienda EOL-i kaarditoimkond "hea tava" sätteid kehtivas kaardikoodeksis. Uue kaardi koostamisel tuleb arvestada EV Autoriõiguse Seaduses kehtestatud põhimõtteid, kuid nende rikkumisel või rikkumise kahtlusel ei hakka EOL osapoolte vahelisi vaidlusi lahendama.

Kui sellega seoses tekkib küsimusi, siis võib pöörduda kaarditoimkonna juhi Marek Karmi poole.
Logitud
Arthur

Väljas Väljas

Postitusi: 5


Vaata profiili
« 8. november 2014, 14:44:45 »

mina olin küsimuse esitaja ja tänan tagasiside eest. Ma arvan selles vastuses on mõned ebatäpsused: esiteks väide "orienteerujad on mitteametlikult tunnistanud kaardistamise nö "hea tava" reegleid" ei ole ilmselt korrektne. Esiteks pole selliseid reegleid keegi minu teada kokku pannud, teiseks kui see ka nii oleks, siis ma arvan väide et kõik orienteerujad seda mitteametlikult tunnustavad oleks ilmselge liialdus. tänane praktika seda väidet igatahes ei toeta.
Samuti ei saa täiendada seda, mida pole olemas - kaardikoodeksis puuduvad "hea tava" sätted.

Mulle tundub küsimuse püstitusest on kas valesti aru saadud või pole seda tahetud teha. Minagi arvan, et seadusandlikke piiranguid oleks siin keeruline rakendada aga just seetõttu võiks klubide liit hea seista selle eest, et nn. hea tava oleks kirjeldatud ja ka klubide poolt heaks kiidetud.
Logitud
Lauri L

Väljas Väljas

Postitusi: 55


Vaata profiili
« 11. november 2014, 07:54:27 »

Mul on Arthuri poolt tõstatatud teemas kaks seisukohta.
Ühelt poolt leian ma, et rangelt võttes saab mistahes maastiku kaardistamist ja kasutamist piirata vaid maa omanik. Klubid joonistavad aga kaarte reeglina kellelgi teise omanduses olevatele maalappidele, olgu see siis riigimaa, munitsipaalmaa või eramaa. Seni kuni klubil ei ole maaomanikega isikliku kasutusõiguse lepingut, et tema ja ainult tema võib seda maalappi joonistada ja selle peal võistlusi korraldada, ei saa ilmselt kehtida ka mingit universaalset esimese öö õigust, et varemtoimetanutel on regulatiivselt kaitstud privileegid hilisemate toimetajate suhtes. Eks igal üksikul juhul kaalub võistluse korraldaja kas tal on otstarbekam teha uus kaardistus või kasutada olemasolevat, lähtudes varasema kaardistuse kvaliteedist, küsitud kaardikasutustasu suurusest, konkreetse võistluse vajadustest, olemasolevast ajalisest ressursist, enda kaardistuspotentsiaalist jms teguritest. Selles mõttes ei saa EOL ilmselt kehtestada mingeid universaalseid reegleid klubide kaardiinvesteeringute kaitseks. Selge see, et teema on aktuaalsem Tallinnas ja Harjumaal, kus toimetajaid on rohkem ja sobivaid maastikke piiratud hulgal. Ja siis juhtuvad sellised asjad, et Pirita ja Nõmme kohta on hulk erinevaid kaarte, igal klubil oma kaart.
Teiselt poolt ei välista eelpoolöeldu siiski teatud hea tava kirjeldamist, kus pannakse paika mõned üldised printsiibid, millest EOL liikmed omavahelises asjaajamises peaksid kinni pidama. Arthur osutab õigesti, et EOL kodulehel olevas kaardikoodeksis sellist hea tava kirjeldatud ei ole. Kaardikoodeksi viimane punkt ütleb: "EOL ei lahenda maastike kaardistamise vaidlusi." Siin on aga tõsine kahtlus, et see kaardikoodeksi pügal ei ole EOL põhikirjaga kooskõlas. Nimelt ütleb põhikirja p.8.10, et EOL eesmärgiks on mh "orienteerumiskaartide- ja maastike kasutamise koordineerimine". Ja põhikirja p.25.16 ütleb, et EOL juhatus lahendab liikmete vahelisi vaidlusküsimusi. Seega ei saa EOL ennast nii elegantselt distantseerida kaardistuste ja maastike kasutamise teemaliste vaidluste lahendamisest, kuivõrd see on üks tema põhikirjalistest eesmärkidest ja ülesannetest. Eraldi küsimus on aga see, et kuidas ja milliste põhimõtete alusel EOL selliseid vaidlusi lahendama peaks. Usun, et siin annab üldise võtme kätte EOL põhikirja p.1, mis ütleb, et EOL tegutseb avalikes huvides ja heategevuslikel eesmärkidel. Teiste sõnadega, EOL keskne eesmärk ei ole mitte niivõrd kaitsta oma ühe või teise liikme majandushuve, vaid iga taolise vaidlusküsimuse puhul kaaluda, mis on avalik huvi orienteerumisspordi hüvanguks ja kumma vaidluspoole puhul kaaluvad heategevuslikud motiivid kasumi teenimise motiivi üles. Ma soovitan, et kaarditoimkond võiks selle teema juurde siiski veelkord tagasi tulla ja algatada kaardikoodeksi muudatused, et viia see EOL põhikirja kui ülimuslikuma dokumendiga kooskõlla.
Logitud
ReinR

Väljas Väljas

Postitusi: 444


Vaata profiili
« 11. november 2014, 08:54:05 »

Kui klubi teeb sama maastiku n.ö. puhta kaardistuse, siis pole vist probleemi. Iseasi siis, kui loata võetakse aluseks teise klubi kaart ja seda täpsustatakse-täiendatakse.
Logitud
Lauri L

Väljas Väljas

Postitusi: 55


Vaata profiili
« 11. november 2014, 10:03:06 »

Kui tegemist on Nõmme metsa taolise avalikus tihedas multikasutuses oleva maastiku või Kapa-Kohila võsastunud karjamaaga, siis ilmselt ei olegi probleemi.
Reaalsem teema võiks tekkida seoses väärtmaastikega, juhul kui ühe klubi lühiajalised kommertshuvid satuvad vastuollu teise klubi huviga hoida maastikku tulevase tiitlivõistluse, sh EMV jaoks, isegi kui maastik ei ole veel konkreetse võistlusega seoses keelualaks kuulutatud. Tõenäoliselt peaks sellistel juhtudel EOL siiski avalikes huvides sekkuma. Samas on Tallinna ümbruses väärtmaastikke vähe ja tõenäoliselt ei ole selliseid vaidlusi ka liiga palju, et see hakkaks EOLi tööd kuidagi liigselt koormama. Iseasi on see, et EOL saab kujundada seisukohta siiski vaid oma liikmete vahelisi vaidlusi puudutavates asjades. Samadel maastikel toimetavate teiste osapoolte tegevuste suhtes jäävad EOL käed paraku lühikeseks.
Logitud
Marek
Harju KEK RSK

Väljas Väljas

Postitusi: 172Vaata profiili WWW
« 12. november 2014, 21:40:46 »

Viimaste postituste sisuline pool on asjalikult kokku pandud ning loodetavasti saab keegi EOL-i liikmesklubi alt teha ametliku küsimuse püstituse ja konkreetsed ettepanekud EOL-i juhatusele. Seejärel arutab juhatus ja kaarditoimkond taas antud teema üle.

Parima orienteerumiskaardi valimisest: kokku laekus kandidatuure 7 orienteerumiskaardi kohta (saabumise järjekorras): Küttejõu, Nelijärve, Keila-Joa, Südalinn, Pala-Linnumäe, Kuura, Uniküla. Veebis saab kaartidega tutvuda EOL-i kaartide andmebaasis või 3 kaardi puhul http://www.tow.ee/arhiiv/2014/#otseulekanne_ja_tulemused (vt GPS-jälgimine).
Logitud
Marek
Harju KEK RSK

Väljas Väljas

Postitusi: 172Vaata profiili WWW
« 28. november 2014, 22:28:05 »

Üldkogul sooviti leppemärkide teeke OCAD-i 8. versioonile. Need failide koopiad on võetud OCAD-i 10. versiooni programmiga kaasas olevatest leppemärkide failidest. Failid on allalaetavad sisse logides.
Logitud
Marek
Harju KEK RSK

Väljas Väljas

Postitusi: 172Vaata profiili WWW
« 11. detsember 2014, 14:20:13 »

Uus suusaorienteerumise leppemärkide standard! Rohkem infot: http://orienteering.org/resources/mapping/
ISSKIOM2014: http://orienteering.org/wp-content/uploads/2010/12/International-Specification-for-Ski-Orienteering-Maps.pdf
« Viimati muudetud: 12. detsember 2014, 20:50:11 Marek » Logitud
Marek
Harju KEK RSK

Väljas Väljas

Postitusi: 172Vaata profiili WWW
« 12. november 2015, 13:00:42 »

"Aasta orienteerumiskaart 2015" kandidaatide nimekiri on:

2015002 - Kirikuküla
2015006 - Rebala
2015009 - Ida-Lasnmäe
2015023 - Pukametsa
2015051 - Mõndavere
2015061 - Krüüdneri
2015062 - Kodasoo
2015064 - Käsmu

Palun kaardi omanikel/autoritel või klubide esindajatel võtta üldkogule kaasa väljatrükitud kaart, et osaleda kohapeal "Aasta orienteerumiskaart 2015" valimisel.
Logitud
Leheküljed: [1] Üles Trüki 
« eelmine järgmine »
Mine:  

Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Lehekülje loomiseks kulus 0.034 sekundit, tehti 19 päringut.
Amber design by Bloc | XHTML | CSS