EsilehtAbiOtsingKalenderLogi sisseRegistreeri

Tere, Külaline.
Foorumisse postitamiseks pead sisse logima.
Kui Sul pole veel kontot, siis registreeru.
24. september 2018, 16:30:01
EOLPass
Logi sisse
Otsing

Uudised

Statistika
7 058 postitust 2 591 teemal 788 liikmelt
Värskeim liige: HeidiS
+  Orienteerujate foorum
|-+  Avalikud jututoad
| |-+  Päevakud (Moderaator: Tarmo Klaar)
| | |-+  31.07 ootavad Kalevi-Liiva männimetsased luited neljapäevakulisi
0 liiget ja 1 külaline vaatavad seda teemat. « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] Alla Trüki
Teema: 31.07 ootavad Kalevi-Liiva männimetsased luited neljapäevakulisi  (Loetud 6030 korda)
Mait Tõnisson
Kaarditoimkond

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 29. juuli 2014, 12:21:19 »

31.07 saavad neljapäevakulised taas kokku, et avastada Kalevi-Liiva männimetsased luited!

Neljapäevaku korraldusraskust veab seekord OK Põrgupõhja Margus Lõokese juhtimisel. Kontrollpunktid viib metsa ja seab radadeks Mait Tõnisson

Kasutusel täiesti uus kaardistus: 2014003

Täistus võistluskeskusesse Kaberla - Kaberneeme tee teiselt kilomeetrilt, 500m peale Kalevi-Liiva bussipeatust. Võistluskeskus ja tähistus Delfi kaardil

Eribuss: väljub Balti Jaama maakonnaliinide bussipeatuste platsi vastasservast kell 16:40. Edasi-tagasi bussipilet maksab 3€. Tagasi Tallinna väljub buss kell 19:30.

Parkimistasu on 0,50€, et korvata niitmis- ja parklakorrastustööd.

NB! Parkimine maantee äärde parkimistasu vältimiseks on ohtlik ja vastavate instantsidega kooskõlastamata!

Start asub parklast 800m
Finiš asub parklast 250m

Keelatud on minna taluõuedesse. Majaperemeestega on praegu suhted head, kuid eranditult igas kaardil olevas majaõues hulgub suuremat sorti koer!

Ohukoht: Maanteeületus starti minnes, pikematel radadel ja finišist tulles.

Maastik ja rajad: Rajad on planeeritud 95,2% ulatuses toredatesse luitemetsadesse. Mõni luide on päris kõrge - maksimaalne nõlv kaardil küündib 16 meetrini. Luidete jalamil on ka lauge reljeefiga poollage kanarbikuala ja liivik.  Maastikku poolitav Kaberla oja on kõikjal läbi sulistatav. Nooremate ja vanemate rajad on tehtud nii, et üle oja pääseb purde kaudu.  Radadel ja metsas on punkte palju - hoidke sõrm peal, et õigesse KP-sse siirdute ja õiges KP-s märgite. Kontrollpunktide tunnusnumbreid kaardil ei ole!

LEGENDID

Avatud Lastehoid ja Tillurada

Müügid ja väljapanekud: Skvaier OÜ, Orienteerumiskauba OÜ

Kogu teave: www.ton.ee
« Viimati muudetud: 29. juuli 2014, 12:25:21 Mait Tõnisson » Logitud
triina
IT toimkond

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 31. juuli 2014, 22:37:50 »

Tulemused on üleval:

http://www.ton.ee/tulemused/2014/

Kuna finišijaamade kellad olid erinevad, siis on ühes jaamas lõpetanute aegadele lisatud 14sek. Korrigeerimisele läks 133 inimese tulemus.

Logitud
Uve
Administraator

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 31. juuli 2014, 22:52:17 »

Kalevi-Liiva päevaku rajajoonistamine:

http://www.kape.ee/gadget/cgi-bin/reitti.cgi?act=map&id=495
Logitud
AlarE

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 1. august 2014, 10:11:59 »

Tere ja tänud Maidule uue kaardistuse ja väga huvitava mikroreljeef raja eest.

Siiski pani imestama ja tahaks teada, miks uue kaardistuse puhul oli kaardilt puudu väga palju olulisi detaile. Raja allosas luite ja soo vahel oli metsas palju "sihte", st 4-5 meetri laiuseid pikki lagedaid, mis kulgesid tavasihtidega paralleelselt. Luitest läks samuti risti üle mitmeid rajakesi ja sihte, mida kaardil polnud. Raja keskel, näiteks pika raja punkti nr 15 ümbruses oli metsas täiesti arvestatavaid radu, mida kardil ei olnud. Et kui uus kaardistus, siis võiks ikka kõik tegelikkusele vastata ?

Alar
« Viimati muudetud: 1. august 2014, 10:54:37 AlarE » Logitud
Mait Tõnisson
Kaarditoimkond

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 3. august 2014, 21:03:24 »

Tere Alar,
Kaardi edelaosas olevad mingi metsaharimise tagajärjel tekkinud "sihid" otsustasin jätta kaardistamata, kuna minu hinnangul ei olnud nad piisavalt konkreetsed ja on pigem kaardipilti risustavad, kui orienteerujale vajalikku teavet pakkuvad.

Samal arvamusel olen ka pika raja 15KP ehk, KP43 juures oleva rajaga. Seal on suurem puudevahe, kus ilmselt on kunagi olnud ka veojälg, kuid isegi peale päevakut, kui seda vana jälge oli rohkem sisse joostud ei arva ma, et see puudevahe vääriks rajana joonistamist.

Väitega "kaardilt puudu väga palju olulisi detaile" ei ole ma teps mitte nõus.
Logitud
Marek
Harju KEK RSK

Väljas Väljas

Vaata profiili WWW
« 4. august 2014, 00:14:15 »

See on kaardistaja otsustada, kust läheb nähtuse puhul "piir", kas objekt kaardile kanda või mitte. Need sihi moodi jupid olid jah olemas, aga neid ei saa kindlasti pidada olulisteks detailideks.
Logitud
MadisT

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 4. august 2014, 19:58:38 »

Sügav kummardus kaardi- ja rajameistrile. Isiklikult ei tundnud, et oleks tehtud mingit ülekohust millegi kaardil mittekajastamise osas.
Tagantjärgi analüüsides klappis esialgselt rajal valesti tundunud olukord ikka õigena. Ise tuleb lihtsalt hoolikam olla.
Ilma kompassita orienteerujana oli see minu jaoks päris mõnus rada. Joosta ma teistega võrreldes eriti ei jõua. Seekord andis kuum ilm natuke järgi ja kostitas isegi natukese vihmasabinaga. See mulle sobis.
Mida ma kaardil päris täpselt aru ei saanud, oli punkt (41) juures olnud pisike ring. Eeldasin, et seda ei tohi näppima minna. Mingid kastid olid vist. Ei läinud ka näppima  Naeratav

M21AL rajal 20(43) ja 21(51) punktid võibolla tõesti tekitasid probleeme ja osa rahvast sattus ka oliivrohelisele. Minu arvates oli looduses piisavalt arusaadav, et ei satuks sinna.
Igatahes oli tore rada ja maastik. Olen viimastel aastatel seal kandis üsna tihe külaline. Ei kujuta ette, mida stardi läheduses elav loomapere võis arvata, kui selline hulk "metsalisi" seal kolistasid.
Logitud
Mait Tõnisson
Kaarditoimkond

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 5. august 2014, 10:24:14 »

Tere Madis
KP41 juures oli väike keelualaring. Need "mingid kastid" olid mesilastarud ja arvasin jõudvat neile lindi ümber tõmmata aga punkte metsa ja päevakut läbi viies unus see teha. Õnneks keegi sinna ka liig ligi ei tikkunud.

43 ja 51 ei olnud majaõuest kaugel aga siiski piisavalt, et mitte õue peale minna. Paraku peale päevakut pererahvas sel maastikosal kontrollpunkte enam näha ei taha.. Nuttev
Logitud
Leheküljed: [1] Üles Trüki 
« eelmine järgmine »
Mine: