EsilehtAbiOtsingKalenderLogi sisseRegistreeri

Tere, Külaline.
Foorumisse postitamiseks pead sisse logima.
Kui Sul pole veel kontot, siis registreeru.
26. oktoober 2020, 05:45:52
EOLPass
Logi sisse
Otsing

Uudised

Statistika
7 584 postitust 2 919 teemal 800 liikmelt
Värskeim liige: janis
+  Orienteerujate foorum
|-+  Avalikud jututoad
| |-+  EOL teated (Moderaator: Tarmo Klaar)
| | |-+  MM 2015 Šotimaal - koondis kinnitatud
0 liiget ja 1 külaline vaatavad seda teemat. « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] Alla Trüki
Teema: MM 2015 Šotimaal - koondis kinnitatud  (Loetud 11401 korda)
Markus
OK Võru

Väljas Väljas

Postitusi: 363


Vaata profiili
« 21. juuli 2015, 14:34:26 »

Kinnitati Šotimaale MM-ile sõitev orienteerumiskoondis

Vahetult enne tähtaja kukkumist kinnitas Eesti Orienteerumisliit 31. juulist 8. augustini Šotimaal Invernessis toimuvate orienteerumise maailmameistrivõistluste koondise, kuhu kuulub 4 nais- ja 5 meessportlast, eesotsas maailma edetabelis 15. ja 28. kohal paiknevate vendade Timo ja Lauri Sillaga.
Maailmameistrivõistlustel võisteldakse viiel medalialal – sprindis (kvalifikatsioon + finaal), sprinditeates, lühirajal, teates ning tavarajal. Sprindivõistlused peetakse Forresi ja Nairni linnades ning metsadistantsid kaunil Šoti mägismaal Invernessi ümbruses. MM-ist võtavad osa 51 riigi koondised 360 sportlasega.

Koondis:
Lauri Sild (MM 2014 – 6. koht) – lühirada, tavarada, teatevõistlus;
Timo Sild (EM 2014 – 7. koht) – lühirada, tavarada, teatevõistlus;
Sander Vaher (maailma sprindi edetabeli 53. koht)– sprint, teatevõistlus;
Kenny Kivikas (maailma sprindi edetabeli 95. koht) – sprint, sprinditeade;
Kristo Heinmann (maailma sprindi edetabeli 148. koht) – sprint, sprinditeade;
Evely Kaasiku (EM 2014 – teade 5. koht) – sprint, sprinditeade, lühirada, teatevõistlus;
Annika Rihma (EM 2014 – teade 5. koht) – lühirada, tavarada;
Sigrid Ruul (maailma edetabeli 221. koht) – sprint, teatevõistlus, tavarada;
Elo Saue (koondise treener-esindaja) – sprinditeade, teatevõistlus.

Eduka 2014. aasta järel on Lauri Sild võtnud eesmärgiks jõuda veelgi parematele kohtadele, kuid on samas kevadhooaja järel tekkinud pingelanguse järel pisut ettevaatlik: „Loomulikult tahan parandada oma seniseid saavutusi ja pürgida lõpuprotokollis aina kõrgemale, kuid samas pean jääma realistiks ning siduma eesmärke rohkem subjektiivsete ning endast sõltuvate eesmärkidega. Hetkel on sportlikku vormi raske kommenteerida, sest pingelangus kevadhooaja järel oli pisut dramaatilisem kui oodata oli. Jaanipäevast saati olen nn põhja ladunud ning aja jooksul ka hea tunde tagasi saanud.“

Väga hea kevadhooaja teinud ning pärast mõningast vormilangust taas heasse vormi tõusnud Timo Sild on ettevaatlik: „Selguse hetkevormist ja selle dünaamikast saan nädal enne lühirada toimuvast viimasest kontrolljooksust, kuid ega lõputu testimine ja katsetamine häid tulemusi ei taga – parim seisund peab jääma MM-iks“ Samas on varasemast põhjalikumalt valmistunud Timo enesekindel: „Suurem osa tööst on juba tehtud – see lisab enesekindlust. Eelmise aasta oktoobrist olen Suurbritannias kolme laagri jooksul kokku treeninud umbes ühe kuu. Ma polegi varem nii põhjalikult MMi toimumiskohas ettevalmistusi teinud. Eesmärgiks on olla parem kui varasematel MM-idel ehk tavarajal koht esikahekümnes, lühirajal koht esikolmekümnes ja teates koht esikuuikus.“

Alles teist aastat täiskasvanute klassis võistlev, kuid 2014. aastal lühirajal juba 29. koha saanud Evely Kaasiku ootab tiitlivõistlust väga: „Tunnen, et olen MM-iks väga valmis ja kui viimane lihv on õnnestunud, siis olen tugevam kui kunagi varem, seda nii füüsiliselt kui ka orienteerumistehniliselt. Möödunud aastal sai astutud julge sammuga põhiklassi ja küllalt hea tulemus ette joostud. MM-i loen õnnestunuks, kui näen endas arengut.“

Pühapäeval Eesti kergejõustikumeistrivõistlustel 10 000 m jooksu võitnud Annika Rihma soovib MM-il tähelepanu suunata puhtale orienteerumissooritusele: "Pärast kuu tagust Šotimaa katsevõistlust on olnud uus treeningtsükkel mis ei ole sisaldanud orienteerumist, seega oma orienteerumisvormi kohta ei oska hetkel hinnangut anda. Kimbutamas on paar vigastust mis kindlasti mõjutavad orienteerumistulemust selles mõttes, et mul ei jää metsajooksu ajal see märkamata. Füüsiline sooritus on natuke häiritud ja kui juba see on häiritud, siis võib orienteerumistehnika sujuvus selle all kannatada. Sellel nädalavahetusel on Lätis orienteerumisvõistlused, kus saab hetkeolukorda testida. Eks MM'il tuleb ikka põhirõhk panna puhtale o-tehnilisele sooritusele kui kiirele jooksule."

Maailmameistrivõistlusi on võimalik jälgida interneti vahendusel IOF LiveCenteris http://livecenter.orienteering.org/ ning pooletunnist kokkuvõtet saab näha 9. augusti õhtul ETV 2 ekraanil.
Võistluste kodulehekülg www.woc2015.org
Logitud
ReinR

Väljas Väljas

Postitusi: 444


Vaata profiili
« 21. juuli 2015, 18:30:05 »

Annika teateid ei jookse Hmm?
Logitud
Markus
OK Võru

Väljas Väljas

Postitusi: 363


Vaata profiili
« 22. juuli 2015, 08:50:49 »

Nagu Annika ka kommenteeris, siis on tal väike vigastus, mistõttu on mõistlikum teadetest loobuda ja end tavarajaks hoida.
Logitud
Markus
OK Võru

Väljas Väljas

Postitusi: 363


Vaata profiili
« 27. juuli 2015, 11:59:51 »

Tänavune MM Šotimaal (www.woc2015.org) on selle maanurga jaoks juba kolmas ning Invernessi linna jaoks teine. Siin lühike ülevaade esimesest Šotimaal toimunud MM-ist.

1976. aastal võisteldi Aviemore's vaid kahel distantsil - tavarajal ja teatejooksudes. Kohal oli 19 riiki 153 sportlasega. Eesti sportlastel tol hetkel veel osaleda võimalik polnud, kuna Nõukogude Liit MM-idest osa ei võtnud.

Tavaraja võitsid Egil Johansen Norrast ning Liisa Veijalainen Soomest. Teatevõistluste võidud läksid nii meeste (4-liiget) kui naiste (3-liiget) võistkondade seas Rootsile. Eelmise päeva maailmameistrid said sel päeval mõlemad kaela hõbemedalid.
MM 1976 tulemused http://orienteering.org/events/?event_id=21

Huvitavaid fakte 1976. a MMist:
* Naiste tavaraja kuldmedalist Liisa Veijalainen (nüüdne Peltola) avaldas alles pärast jooksu, et oli võistluse hetkeks juba mitmendat kuud lapseootel, mis tekitas nii orienteerujate kui meedia seas elavat vastukaja. Veijalainen tõi ühtlasi Soomele ajaloo esimese individuaalse orienteerumise MM-i kulla ning temast sai hiljem Soomes kuulsus http://yle.fi/…/mm-suunnistaja-liisa-veijalainen-ei-pelkaa-….
* MM-i korraldajad olla vahetult võistluse eel sattunud finantsraskustesse ning tekkis oht, et üks jõe ületuseks oluline sild jääb ehitamata. Hädast aitas välja kohalik pruulikoda William Younger, kelle auks nimetati võistlus kohapeal ka "The William Younger World Championship of Orienteering"-uks. Hiljem on see nimi kõikidest annaalidest kustutatud...
* Tavaraja maastik Darnaway on tänavu kasutusel lühiraja maastikuna.

1976. aasta MM-i kaardid leiab EOLi Facebooki lehelt https://www.facebook.com/EestiOrienteerumisliit.
Logitud
Markus
OK Võru

Väljas Väljas

Postitusi: 363


Vaata profiili
« 28. juuli 2015, 10:23:39 »

Teised maailmameistrivõistlused toimusid Šotimaal 1999. aastal ning toimumispaik Inverness ning mõned võistluspaigadki on samad, mis tänavu (www.woc2015.org).

Laienenud oli nii osalejaskond kui MM-i programm. 34 riigi 282 sportlase seas oli ka Eesti 8-liikmeline koondis koosseisus Külli Kaljus, Olle Kärner, Sixten Sild, Tarvo Avaste, Erik Aibast, Kirti Rebane ning Maret ja Ruth Vaher.

MM-i programmis olid tol korral veel ka n-ö metsadistantsidel eeljooksud. MM 1999 programm:
02.08. - tavaraja eeljooks
03.08. - puhkepäev
04.08. - tavaraja finaal
05.08. - puhkepäev
06.08. - lühiraja eeljooks
07.08. - lühiraja finaal
08.08. - teatejooks

Võib öelda, et too MM kuulus norrakatele - kullad võeti nii meeste lühi- kui tavarajalt ning mõlemalt teatevõistluselt, lisaks mõlemad hõbemedalid tavarajalt. Varasemalt alati tipus olnud rootslaste MM-i võib pidada hävinguks, kuna lõpus võideti ainult kaks teatepronksi. Eestlaste tulemused olid väga head - Küllile 7. koht tavarajal ning 13. lühirajal; meeste parimatena Sixten Sild tavarajal 29. ja Tarvo Avaste lühirajal 41.; teatevõistlusel olid mehed 9. ja naised 15.

Tänavusega samas paigas Glen Affricus peetava tavaraja, mida tollal nimetati inglise keeles veel "classic", võitis Bjørnar Valstad pea 3-minutilise eduga kaasmaalase Carl Henrik Bjørseth'i ees. Valstadi sõnul oli tegemist "ideaalse päevaga ideaalsel rajal", mida näitavad ka peaaegu veatut sooritust tunnistavad vaheajad (http://obasen.orientering.se/winsplits/online/…/default.asp…). Naiste võitja Kirsi Boström Soomest tundis end tugevalt ja hindas enda sooritut samuti ideaalilähedaseks - tema edu Hanne Staffi (Norra) ees oli 34 sekundit.
Meeste tavaraja teevalikute analüüs http://forum.nopesport.com/download/file.php?id=737.

Lühirajalt, tol ajal "short", tõi korraldajamaale kuldmedaliga rõõmu Yvette Baker (Hague), olles enam kui minutiga kiirem austerlannast Lucie Böhmist ning kahe minutiga sakslannast Franke Gran Schmittist. Meestest üllatas kuldmedalivõiduga 20-aastane norrakas, pikki ja aeglaseid trenne vihkav Jørgen Rostrup, kel õnnestus hiljem kokku neljal korral maailmameistriks tulla (loe lisa: http://orienteerumine.ee/ajakiri/raamatukogu/ajakiri.php…).
Lühiraja vaheajad http://obasen.orientering.se/winsplits/online/…/default.asp….

Teatevõistlused võitsid ära juba kodumaal koostatud Norra võistkonnad, kuhu ei kuulunud isegi lühiraja maailmameister Rostrup. Tol ajal olid teates rajad pikemad ning võistkonnaliikmeid rohkem, praeguse 3 x 35 min asemel võideti pea kolme tunni ja enamaga. Naistest lõpetasid Norra, Soome ja Rootsi 2 minuti sees, kuid meestel ei jätnud Norra teistele võimalustki ja edestas Soomet 3,5 ja Rootsit 5 minutiga.
Täielikud MM 1999 tulemused http://orienteering.org/events/?event_id=32.

27. augusti 1999. ajakirja Orienteeruja numbris kirjutab Tõnu Raid, et Šotimaal käis oma elu esimesel MM-il ka "nähtus nimega Olle Kärner". "Elu esimestel suurvõistlustel kõigil viiel päeval ilma läbikukkumisteta väljajoostud stabiilne resultaat (tava 44., lühi 50., teade 9. koht) räägib enda eest selget keelt ja annab tunnistust noore mehe sobimisest ettekujutusega tulevasest tippmehest." http://orienteerumine.ee/ajakiri/raamatukogu/ajakiri.php….

Huvitavaid internetist leitud fakte:
* MM ja sellega kaasnev, u 4000 osalejaga rahvavõistlus kasutasid erinevaid märkesüsteeme - MM-il joosti EMIT-i ja rahvavõistlusel SPORTidendiga.
* MM-i aegne ilm oli piirkonna jaoks erakordselt soe ja kuiv, mistõttu tekkis paljudel vedelikupuudus. Bjørnar Valstad ei suutvat aga üldse võistluse ajal juua, isegi kui vett oleks.
* Silva olla Rootsi koondise jaoks teinud spetsiaalsed antud piirkonna jaoks mõeldud kompassid, aga tulemustele need kaasa ei aidanud. "Skandaal" - ütles Rootsi ajaleht Expressen.
* Invernessi poodides said orienteerujate hordide tõttu otsa banaanid ning neid käidi koondiste poolt ostmas/otsimas isegi 15 km kauguselt.
* Jörgen Mårtensson, üks läbi aegade kuulsamaid ja paremaid orienteerujaid oli vahetult MM-i eel sunnitud teatama enda karjääri lõpetamisest, kuna tema jalg ei olnud vigastuse järel ikkagi jooksukõlbulik. "Jögge" osales esimest korda MM-il juba 1978. aastal.
* Tavarajavõistlus peeti täielikus eetrivaikuses, kuna eelnevalt välja reklaamitud 4 raadiopunkti lakkasid töötamast. 2 aastat hiljem pakkusid Soomlased Tampere MM-il juba GPS-jälgimist.

Pilte ja kaarte leiab EOLi Facebooki lehelt https://www.facebook.com/EestiOrienteerumisliit
« Viimati muudetud: 28. juuli 2015, 11:50:30 Markus » Logitud
Markus
OK Võru

Väljas Väljas

Postitusi: 363


Vaata profiili
« 29. juuli 2015, 10:54:07 »

MM-võistluste alguseni Šotimaal on jäänud 2 päeva. Eesti koondise sprinterid on juba kohal ning teised sportlased vähemasti juba teel Invernessi. Külalisi ootab väga ka Invernessi linn, kuna MM ning sellega koos toimuva 5000 osalejaga rahvavõistlus Scottish 6 Days toovad piirkonna mõneks ajaks (orienteerumis)maailma keskpunkti ning panustavad kohalikku majandusse mitu miljonit naela.

MM-i programm:
31.07. sprindi kvalifikatsioon - Forres
01.08. sprinditeade - Nairn
02.08. sprindi finaal - Forres
03.08. puhkepäev
04.08. lühirada - Darnaway
05.08. teade - Darnaway
06.08. puhkepäev
07.08. tavarada - Glen Affric

Võistlusi saab kodust jälgida läbi võistluste ametliku kodulehekülje www.woc2015.org, kus antakse mõningast jooksvat infot võistluse käigust ning IOFi ametliku infokanali LiveCenter http://livecenter.orienteering.org/, mis pakub tasulise teenusena videopilti, spiikriheli ja GPS-jälgimist. Pilet nädalaks maksab 18 eurot või 10 eurot võistluspäeva kohta. Teenus on sprindi kvalifikatsioonis tasuta ning tavarajal võimalike katkestuste tõttu poole hinnaga. NB! LiveCenteri passi ostes varuge natuke aega, kuna koodide kohalejõudmine olla Jukola puhul võtnud aega. http://shop.orienteering.org/catego…/…/buy-livecenter-passes.

TV-(otse)ülekandeid näitavad alates sprinditeatest lähiriikidest Soome (YLE), Rootsi (SVT 1 ja 2) ja Norra (NRK 2). ETV2 teeb võistlustest pooletunnise kokkuvõtte 9. augustil, eelinfo järgi 20.15. Samuti on ETV-l kasutada iga päev 3-minutilised päevakokkuvõtted.

Lisavõimalusi võistluse jälgimiseks pakuvad http://worldofo.com/, mis teeb tavaliselt võistluspäevale eelvaate ning hiljem analüüsi; võistluste ametlik Facebooki leht https://www.facebook.com/WOC2015 ja Twitter leht https://twitter.com/woc2015. Lisainfo jälgimisvõimaluste kohta http://www.woc2015.org/info/watch-at-home

Eesti Orienteerumisliit kajastab omalt poolt võistlust koha pealt läbi Facebooki https://www.facebook.com/EestiOrienteerumisliit, kodulehele http://www.orienteerumine.ee/ ja or.teated/or.vestlus meililistide.
Logitud
Markus
OK Võru

Väljas Väljas

Postitusi: 363


Vaata profiili
« 31. juuli 2015, 09:52:39 »

MM saab avalöögi sprindi kvalifikatsiooniga täna kell 20.

117 startiva mehe ja 102 naise seas on joonel ka 5 Eesti koondislast. Võistlus on tasuta jälgitav IOF LiveCenteristhttp://livecenter.orienteering.org/.

Võistlus peetakse Forresis, kunagises kuninglike õigustega linnakeses mitmekülgsel maastikul. Forres on tuntud kui kaunite parkide ja aedade linn. Rajal võib ette tulla nii kitsaste tänavatega traditsioonilist Briti vanalinna, käänuliste tänavatega elamurajoone kui teeradaderohket pargimaastikku.

Nii naised kui mehed on jaotatud kolmele erinevale, kuid samas võimalikult võrdsele rajale. Eelnevalt pole ette teada, kes täpselt millisele rajale loositud on. Finaali pääsemiseks on tarvis jõuda enda rajal 15 parima sekka ehk kokku jõuab pühapäevasesse finaali edasi vaid 45 naist ja 45 meest. Rajad on pikad - 3,7 km meestel ja 3,5-3,6 km naistel ning ennustatavad võitjaajad 13-14 minutit.

Naiste stardi algavad Eesti aja järgi 20.01 ja meestel 21.01. Ametlikud tulemused peaksid ilmuma Eesti aja järgi 22.15.
59 Sigrid Ruul Estonia 18:20
79 Evely Kaasiku Estonia 18:27
212 Sander Vaher Estonia 19:04
271 Kristo Heinmann Estonia 19:24
313 Kenny Kivikas Estonia 19:38

täielik stardiprotokoll:  http://eventor.orienteering.org/Events/StartList?eventId=4966&groupBy=EventClass

Koondislaste pildid jm EOLi Facebooki lehel https://www.facebook.com/EestiOrienteerumisliit

Markus Puusepp
Eesti Orienteerumisliit
Invernessist
Logitud
Markus
OK Võru

Väljas Väljas

Postitusi: 363


Vaata profiili
« 1. august 2015, 15:42:34 »

Sprindi finaalidesse pääsesid ainsana Kaasiku ja Kivikas

Šotimaal alanud orienteerumise MM-i avapäeval toimunud sprindi kvalifikatsioonivõistluselt pääsesid ainsana pühapäevasesse finaali Evely Kaasiku 8. kohaga ja Kenny Kivikas 13. kohaga. Oma eeljooksu esimesena jäi joone taha ehk 15 parima seast välja Sander Vaher (puudu 1 sekund), teisena Sigrid Ruul (3 sek) ja kaheksandana Kriston Heinmann (12 sek).

Võistlus peeti ülimalt kiirel linnamaastikul Forresi linnas, kus võistlejatel tuli hoida kõrget kiirust detailiderohke elamurajooni vahel, kus kõik majad oli üksteisele väga sarnased. Peamine keerukus seisis oskuses kiire hoo pealt kaardil kujutatu välja lugeda ning õigel hetkel õigesse tänavasse või õige maja taha punkti võtma pöörata. Naistei eeljooksud võideti ajaga 3:41-3:52 min/km ning meestel lausa 3:10-3:18 min/km. Eeljooksude võidud naistel Taani, Rootsi ja Soome ning meestel Belgiasse, Suurbritanniasse ja Rootsi. Naistest jäid üllatuslikult finaalist välja 2013. a sprindi pronksmedalivõitja Venla Niemi Soomest ning Lena Eliasson Rootsist. Kokku pääsesid finaalidesse 25 riigi sportlased.

Ametlikud tulemused http://eventor.orienteering.org/Events/ResultList?eventId=4966&groupBy=EventClass.

Evely Kaasiku eesmärk sprindis sai täidetud ning ta vaatab pühapäevale lootusrikkalt: „Jäin natukene liiga mugavustsooni jooksma, aga orienteerumine sujus suuremas osas hästi. Kui taastun kvalifikatsioonivõistlusest ja laupäevasest sprinditeatest, siis on pühapäeval kõik võimalik“.

Kenny Kivikas oli finišis kurnatud olekuga, kuid õnnelik: „Kuna olen viimased poolteist nädalat tervisega hädas olnud, siis teadsin, et finaali pääsemiseks pean füüsiliselt endast kõik andma. Rajal olles mõtlesingi rohkem jooksukiirusele kui orienteerumisele ning etappe läbisin pigem mälust kui tihedalt kaarti vaadates. Orienteerumistehnilist poolt vaadates tegin mõned teevalikuvead, kuid konkreetseid eksimusi õnnestus vältida. Olen ülimalt õnnelik, et aastase vahe järel saan jälle sprindifinaalis joosta. Õnneks on finaalini peaaegu kaks päeva ning loodetavasti organism jõuab selle ajaga taastuda oma haiguse-eelsesse konditsiooni.“

Pühapäeval kell 18.45 algavas sprindifinaalis Forresis jooksevad  eeljooksude 45 parimat naist ja 45 meest. Taaskord ootab ees ülikiire rada, mis sel korral võistlejad tõenäoliselt ka orienteerumistehniliselt keerukamasse vanalinna viib.

Maailmameistrivõistlused jätkuvad laupäeval teist korda kavas oleva sprinditeatega. Eesti võistkonna läheb parandama eelmisel aastal Itaalias saavutatud 23. kohta. Võistkond jookseb järjestuses Evely Kaasiku, Kenny Kivikas, Kristo Heinmann ja Elo Saue. Võistluse start Eesti aja järgi kell 20.05. Võistlus on jälgitav IOF LiveCenteris http://livecenter.orienteering.org/ tasulise teenusena ning Põhjamaade telekanalitest. Eelvaade http://www.woc2015.org/info/sprint-relay-nairn.
« Viimati muudetud: 1. august 2015, 15:44:26 Markus » Logitud
Markus
OK Võru

Väljas Väljas

Postitusi: 363


Vaata profiili
« 3. august 2015, 18:24:10 »

Orienteerumise MM-il Šotimaal jagati pühapäeva õhtul sprindirajal välja esimesed individuaalmedalid. Eestlastest olid võistlustules 45 parema seas Evely Kaasiku ja Kenny Kivikas. Naiste seas purustas päev varem Taani võistkonna sprinditeates võidukalt finišisse toonud Maja Alm ka täna konkurentide igasuguse vastupanu meeletu tempoga, millele võrdväärset ei olnud kellelgi vastu panna. Linnulennult 3,8 km pikkusel rajal Forres’i väikelinna tänavatel ja parkides oli tema võiduaeg 13:32.5. Hõbemedal läks üllatajale Ukrainast, Nadja Volõnskale ajaga 14:12.3 ja pronksi sai eilegi Venemaa võistkonna kolmandana finišisse toonud Galina Vinogradova ajaga 14:24.5. Evely Kaasiku tulemuseks oli 35. koht ajaga 16:09.8. Evely ise oli enda sooritusest ilmselgelt häiritud: „Kehvasti läks! Viimasel hetkel enne starti tuli võistlusnärv sisse ning ma ei suutnud enam kaardilugemisele keskenduda. Jooksin korduvalt õigetest ärapööramistkohtadest mööda. Vastupidiselt ootustele olin füüsiliselt valmis ja tehniliselt rabe.“ Ülehomsele lühirajale vaatab Evely siiski optimistlikult: „Metsas on mul teine minek!“. Meeste seas oli konkurents kõrgetele kohtadele kordades tihedam. Kiireimaks meheks osutus seekord kahekordne Euroopa sprindimeister, rootslane Jonas Leandersson, kelle aeg 4,1 km pikkusel rajal oli 13:12.1. Hõbeda sai šveitslane Martin Hubmann (13:14.0) ja pronksi rootslane Jerker Lysell (13:16.6). Kenny Kivikas tegi oma senise karjääri parima soorituse tippkonkurentsis ja jõudis tiitlivõistlusel esimest korda 30 parema hulka. Täpselt 1-minutine kaotus võitjale andis 27. koha. Kenny kommenteeris enda sooritust naeratus näol: „orienteerumistehniliselt oli see minu elu parim sooritus, millega olen võrdlemisi rahul. Füüsiliselt oli hiljuti läbi põetud haiguse tõttu raske.“ Kenny sõnul läks ta rajale avatud meelega: „Ma ei planeerinud kodus selles maastikule ühtegi rada. Teadsin, et saan hakkama, ükskõik, milline rada ees ootab!“ Esmaspäev on MM-il puhkepäev, teisipäeval võisteldakse lühirajal. Eestlastest on stardis Timo ja Lauri Sild, Evely Kaasiku ja Annika Rihma.
Logitud
Leheküljed: [1] Üles Trüki 
« eelmine järgmine »
Mine:  

Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Lehekülje loomiseks kulus 0.043 sekundit, tehti 20 päringut.
Amber design by Bloc | XHTML | CSS