EsilehtAbiOtsingKalenderLogi sisseRegistreeri

Tere, Külaline.
Foorumisse postitamiseks pead sisse logima.
Kui Sul pole veel kontot, siis registreeru.
21. oktoober 2019, 05:06:05
EOLPass
Logi sisse
Otsing

Uudised

Statistika
7 380 postitust 2 793 teemal 795 liikmelt
Värskeim liige: Esta
+  Orienteerujate foorum
|-+  Avalikud jututoad
| |-+  Päevakud (Moderaator: Tarmo Klaar)
| | |-+  Tallinna neljapäevak 4. septembril Jõelähtme kaardil
0 liiget ja 1 külaline vaatavad seda teemat. « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] 2 3 Alla Trüki
Teema: Tallinna neljapäevak 4. septembril Jõelähtme kaardil  (Loetud 33016 korda)
triina
IT toimkond

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 4. september 2008, 11:40:40 »

Rohkem infot aadressil http://www.ton.ee/jargmine
Logitud
Uve
Administraator

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 4. september 2008, 23:33:52 »

Jõelähtme päevaku rajajoonistamine:

http://www.kape.ee/gadget/cgi-bin/reitti.cgi?act=map&id=102
Logitud
triina
IT toimkond

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 4. september 2008, 23:34:23 »

Tulemused on üleval aadressil http://www.ton.ee/tulemused/2008
Logitud
Andre Nõmm

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 5. september 2008, 08:35:53 »

Ettepanek oleks sellel maastikul teha päevak pigem varasuvel kui rohi madalam. Eile sain põlve kaks korda veriseks. Muidu hea rada.
Logitud
ReinR

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 5. september 2008, 10:06:03 »

Ettepanek oleks sellel maastikul teha päevak pigem varasuvel kui rohi madalam. Eile sain põlve kaks korda veriseks. Muidu hea rada.
Nõus. Ja alguses startides oli rohus rügamine jube tüütu  Kuri
Logitud
eduardP
Harju KEK RSK

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 5. september 2008, 10:40:38 »

Väga vigastusohtlik, kuid huvitav maastik ja rada.
Kompass ei tahtnud mõnes kohas kohe üldse õiget suunda näidata (n. 37-38, soov oli minna kõvasti paremale).
Või oli asi peas kinni?
Logitud

Jooksen - järelikult elan
MadisT

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 5. september 2008, 13:27:45 »

Eks ta oli parasjagu raske teema tõesti. Seal 35->36 poole minnes 'platool' oli kõrge rohu sees nii kive kui auke. Minul õnnestus 35 juures kits koos järglasega ära ehmatada.

Huvitab mind, et rajajoonistamisel on mõnikord laetud osadel GPS trass üles. Mis riistvaraga tegu on, kui see saladus pole? Mina olen näinud Garmin-i käekella moodi asjandusi ja FRWD logijaid.
« Viimati muudetud: 5. september 2008, 13:30:17 MadisT » Logitud
greencat

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 5. september 2008, 15:01:22 »

Järjest rohkem hakkab häirima mõningate inimeste reeglite eiramine. Kuigi neljapäevakud on väidetavalt treenimise kohad, toimub punktide arvestus ja kohtade jagamine. Kuid paljud hobiorienteerujad ei käi võistlustel - nende jaoks ongi neljapäevakud koht, kus ennast proovile panna ja tulemusi teistega võrrelda. Ja kui hästi läheb, siis on ikka hea meel.

Individuaalsel eraldistardiga võistlusel on eeldatud, et võistlejad orienteeruvad ja läbivad raja iseseisvalt. Nii on reeglites kirjas. Ütleme, et päevak ei ole võistlus. Aga individuaal-ala on see ikkagi. Kui on tahtmine kellegagi koos joosta, siis võib ju vabaklassi joosta. See on minu arvamus.

Ajendiks on N21C klassi 2 jooksjat, kes 9-st koososaletud päevakust 8 on koos jooksnud.
Logitud
Sven

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 5. september 2008, 15:36:15 »

Järjest rohkem hakkab häirima mõningate inimeste reeglite eiramine. Kuigi neljapäevakud on väidetavalt treenimise kohad, toimub punktide arvestus ja kohtade jagamine. Kuid paljud hobiorienteerujad ei käi võistlustel - nende jaoks ongi neljapäevakud koht, kus ennast proovile panna ja tulemusi teistega võrrelda. Ja kui hästi läheb, siis on ikka hea meel.

Individuaalsel eraldistardiga võistlusel on eeldatud, et võistlejad orienteeruvad ja läbivad raja iseseisvalt. Nii on reeglites kirjas. Ütleme, et päevak ei ole võistlus. Aga individuaal-ala on see ikkagi. Kui on tahtmine kellegagi koos joosta, siis võib ju vabaklassi joosta. See on minu arvamus.

Ajendiks on N21C klassi 2 jooksjat, kes 9-st koososaletud päevakust 8 on koos jooksnud.

Mis selles C-klassi preilide koosjooksmisel häirivat on ?

Minu jaoks on päevak muidugi treenimiseks. Vahest treenin maksimaalselt suunasjooksu, vahest simuleerin ühisstardiga võistlust (st tõesti jooksen koos). Kui keegi minuga seal võistelda tahab, siis edu talle. Ma ei pruugi seda isegi mitte märgata. Minu jaoks on võistlused sellised, kus EOL edetabeli punkte arvestatakse. Maastik peaks ka orienteerumise rada teha võimaldama.

EMVl koostatakse eraldi protokoll nendest kes seadusandja (EOL) arvates osa rajast punkte lähedase ajaga läbinud. Kas päevakule oleks ka sellist protokolli tarvis ?
Logitud

There are seldom technological solutions to behavioral problems.
eduardP
Harju KEK RSK

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 5. september 2008, 16:33:11 »

Orienteerujate seas on aeg-ajalt arutletud selle üle, kuidas o-huvilisi rohkem võistluste juurde tuua. Sest tõelist naudingut orienteerumisest ja huvitavast maastikust saab enamasti ikka Lõuna-Eestist ja mitmepäevajooksudest (näit. Ilves-3 on kolme päeva jooks). 
Hea oleks siin kuulda nende inimeste arvamust, kes tunnevad end päevakutel juba enam-vähem ja tahaks sealt edasi areneda, kuid miskipärast  võistlema ei ole läinud. Miks? Kas see võtab liiga palju aega või puuduvad kaaslased või on liiga kallis või pole lihtsalt selle peale tulnud või ... 
Kahju, kui kõik päevakulised jäävad vaid päevakulisteks ja tõsisematel orienteerumisüritustel osalejate arv enam ei kasva.
Logitud

Jooksen - järelikult elan
kalmer

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 5. september 2008, 18:20:00 »

Mina login oma orienteerumisretked Magellani "eXplorist 600ga". Mõnikord logib üsna ebatäpselt. Näiteks Harku teisipäevaku järel märkasin, et olin kogemata Porkkalas ja Pirital ära käinud. Kõrvemaa omal aga juhtusin kogemata mere äärde :-P Aga enamasti logib õigesti ja siis ikka mingi pildi annab, kuidas rada läbitud. Mälu järgi muidugi ka hea kaardistada, aga ei mäleta ju nii täpselt, kus sai ekseldud!

Mis puutub EOLi edetabeli jooksudesse, siis ma isiklikult pole nendest veel osa võtnud seetõttu, et kogemusi liiga vähe. Jooksen üksi alles esimest hooaega ja ainult C-rada. Neljapäevakutel tavaliselt esikümnesse asja ei ole. Seega pole mul motivatsiooni edetabelivõistlustele oma nina toppida. Kui tennises kulus esimese karikani viis aastat, siis arvan, et ega orienteerumises lihtsam ei ole. Teine põhjus, miks paljud edetabelivõistlustel ei käi, on nende kaugus. Tennisevõistlusele võin küll minna kuskile Viljandisse või Pärnusse, sest tavaliselt mingi pidu või värk ka korraldatakse. Aga orienteerumine on individuaalsem ja ei ole just palju sõpru leidnud orienteerujate seas, kellega läbida. Kolmas põhjus on et edetabelivõistlusel pole enne jooksu aega kaarti uurida. Tegelikult ega see kaardiuurimine enne starti eriti midagi ei anna ka, kui kogemused juba olemas. Aga kui neid veel eriti pole, siis ikka tahaks kogu kaardi läbi mõelda enne starti. Vot nii.
Logitud
MadisT

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 5. september 2008, 19:18:14 »

...Kolmas põhjus on et edetabelivõistlusel pole enne jooksu aega kaarti uurida. Tegelikult ega see kaardiuurimine enne starti eriti midagi ei anna ka, kui kogemused juba olemas. Aga kui neid veel eriti pole, siis ikka tahaks kogu kaardi läbi mõelda enne starti. Vot nii.
Eks on ju võimalus päevakutel samuti kohe plagama panna. Mina igatahes harrastan sellist startimist Naeratav
Logitud
Marek
Harju KEK RSK

Väljas Väljas

Vaata profiili WWW
« 5. september 2008, 19:31:33 »

Soovitan neile, kes pole veel võistlemas käinud, osaleda sprndivõistlsutel. Need on vähemkogenutele lihtsamad. Sellised võistlused on ntx. Eesti MV sprindis, Raplamaal ja Järvamaal tehakse igal aastal sprindivõistlus. Ning ka Tallinnas ja sele lähiümbruses tehakse sprindivõisltusi.
Logitud
ymadis

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 5. september 2008, 20:54:05 »

Huvitab mind, et rajajoonistamisel on mõnikord laetud osadel GPS trass üles. Mis riistvaraga tegu on, kui see saladus pole? Mina olen näinud Garmin-i käekella moodi asjandusi ja FRWD logijaid.

Minul olen kaasa vedanud Holux M-1000, kevadel ATF arvutisalongist soetatud. Mugav vidin, BT ja USB ühendused. Eks ta mõnikord vimkasid viskab, eriti tiheda laialehise metsa all..

Praegu on juba järgmine mudel olemas, M-1200, sellel lisatarkvara ja reklaami järgi kogu maailma kaardid kaasas.
Logitud
ymadis

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 5. september 2008, 21:04:27 »

Mis selles C-klassi preilide koosjooksmisel häirivat on ?

EMVl koostatakse eraldi protokoll nendest kes seadusandja (EOL) arvates osa rajast punkte lähedase ajaga läbinud. Kas päevakule oleks ka sellist protokolli tarvis ?

to: Sven  --  mitte ainult C-preilide, vaid ka A-noorhärrade koosjooksmine on poleemikat tekitanud, nt eelmise nädala Tallinna teisipäevakul http://www.oknomme.ee/?p=7&id=77

Pole kusagil eraldi väljatooduna näinud päevakute reeglikogumit - kas keegi oskab juhatada? Siis oleks kindlam alus protestida koosjoostud tulemuste vastu teistega samas tabelis.
Logitud
Leheküljed: [1] 2 3 Üles Trüki 
« eelmine järgmine »
Mine: