EsilehtAbiOtsingKalenderLogi sisseRegistreeri

Tere, Külaline.
Foorumisse postitamiseks pead sisse logima.
Kui Sul pole veel kontot, siis registreeru.
18. august 2019, 05:51:20
EOLPass
Logi sisse
Otsing

Uudised

Statistika
7 318 postitust 2 751 teemal 794 liikmelt
Värskeim liige: Erko
+  Orienteerujate foorum
|-+  Muu
| |-+  O-IT ja SI
| | |-+  Päevakute rajajoonistamise ülesseadmine RouteGadget-is
0 liiget ja 1 külaline vaatavad seda teemat. « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] Alla Trüki
Teema: Päevakute rajajoonistamise ülesseadmine RouteGadget-is  (Loetud 4555 korda)
Uve
Administraator

Väljas Väljas

Postitusi: 1 042


Vaata profiili
« 13. aprill 2010, 23:14:28 »

Erinevalt võistlusest saab päevakul enamasti tulemuse kirja ka suvalisi KP-sid läbides (VABA, VALIK vms klass). Päevakut RouteGadget-is üles seades oleks kena pakkuda ka neile osavõtjaile võimalus oma rajaläbimist joonistada - Põlva, Tartu ja Tallinna päevakutega olen paar viimast aastat nii teinud ja joonistamishuvilisi on ikka leidunud.

Terviklikkuse mõttes panen kirja kogu päevaku RouteGadget-isse ülesseadmise protseduuri, juhtides tähelepanu neile kohtadele, mis tuleb tavapärase võistluse ülesseadmisega võrreldes veidi teisiti teha. Üsna sarnase jutu on tegelikult juba Peep Otstavel siinsamas kirja pannud - aga kuna Peep mõtles eeskätt teatevõistlusele ja mõned väikesed erinevused teate ja päevaku vahel siiski on, siis olgu siin kõik uuesti algusest peale selgitatud.

Eeldame, et meil on olemas vajalikud failid:
 • Puhas kaardipilt gif või jpg formaadis
 • Rajaandmete fail(id): OCAD 9-st väljastatud radade xml-fail (Courses -> Export -> Courses (xml)) või OCAD 8-st väljastatud dxf- ja txt-failid (detailset õpetust vt LSF PT kodulehelt)
 • Päevaku tulemuste fail txt formaadis: selle saab teha SIME väljastatud pakkimata xml-failist, kasutades Tarmo Klaari kirjutatud XML Konverterit ja Peep Otstaveli tehtud xsl-faili (need xsl-id on SIME ja Race Manager-i jaoks erinevad, lisan siia mõlemad manustena). Pakitud xml-fail tuleb esmalt lahti pakkida Tarmo kirjutatud programmi XML Abiline abil.

Lisaks on sobitamise juures vaja KP-dega kaardipilti failina või paberil - nagu RG-s ikka.

Niisiis, alustame.

1. Tulemuste txt-failis seame valikuraja tähise (et selle asemel RG radade/klasside loetelus ei näidataks tühja kohta), asendades globaalselt nt

;0;0;0;;;  -->  ;0;0;0;;VABA;

Ehk siis sellise pildi asemele:peaks saama selline:NB! Siin VABA asemel võib olla VALIK või V või ka midagi muud, nii kuidas valikuklass SIME-s defineeritud on. Manusena lisatud xsl-fail saab hakkama nende kolme tähisega - kuidas vajadusel seda muuta, vt selle kirjatüki lõpus.

2. Logime RouteGadget Manager-i sisse ja valime 'Add a new event'3. Valime üleslaetavate failide tüübid. Valik 'Course settings' sõltub sellest, kas on kasutada OCAD 9-st väljastatud radade xml-fail või OCAD 8-st pärit dxf- ja txt-failid.4. Sisestame päevaku andmed (võistlustüübiks sobib 'Treening') ja näitame üleslaaditavad failid.Olulised on siin valikud:
 • Classify competitors by course (see võiks tegelikult ka võistluste korral alati niiviisi olla, et saaks oma rajaläbimist võrrelda kõigi samal rajal jooksnutega, mitte ainult oma klassi võistlejatega!)
 • Create individual courses using SI csv control codes

See viimane ongi peamine, mis võimaldab ka valikuradu joonistada: rajal olevaid KP-d leitakse siis mitte radade failist (sealt võetakse üksnes KP-de asukohad), vaid tulemuste failis reaalselt olevate märgete alusel.

See lisavõimalus ei tule küll päris tasuta kätte, vaid tähendab üksiti, et:
 • Tulemuste txt-failis peavad 'tavaliste' klasside jooksjatel olema ainult 'õiged' KP-d, mitte aga lisaks läbitud KP-d (selle eest püüab hoolitseda xml-faili teisendamisel kasutatav xsl)
 • Iga KP järel peab olema selle läbimise aeg: kui ei ole (on sisestatud 'märge kaardilt'), siis RouteGadget seda ja järgnevaid KP-sid ei arvesta ja niiviisi võivad tekkida 'erinevad rajad' ühe klassi piires. Selliste vigade leidmisest ja parandamisest tuleb juttu selle kirjatüki lõpupoole.
 • RG-s näidatakse rada (st KP-rõngad ja neid ühendavad jooned) mitte kohe klassi/raja valikul, vaid siis, kui valida mõni võistleja ja klõpsata nuppu 'Näita teekondi'.
 • RG-s ei näidata KP-rõngaste juures järjekorranumbreid.

Lisaks on üks piirang, mis on päevakutel pea alati täidetud - kõik rajad peavad algama ühest stardist ja lõppema ühes finišis.

5. Veendume, et failide üleslaadimine õnnestus, ja järgnevalt sobitame KP-rõngad kaardipildiga, nagu ikka.6. Järgnev ekraan, mis avaneb KP-rõngaste sobitamise ja 'Salvesta' klõpsamise järel, on tavapärasest erinev:Siin tuleb:
 • Määrata start ja finiš (need peavad olema kõigile radadele ühised). Vaikimisi paneb RouteGadget mõlemaks S1, seega tuleb finiš õigeks seada, et joonistamisel rajad finiši asemel stardis ei lõpeks!
 • Kontrollida, et iga 'tavaline' rada esineks ekraani allosa loetelus ainult üks kord (valikurada esineb niimitu korda, kui palju oli reaalselt erinevaid valikuvariante - st enamasti rohkem kui üks kord).

7. Kui kõik klapib, siis klõpsame 'Valmis' ja järgnevalt logime RG Manager-ist välja.8. Kui midagi on valesti (mõni mitte-valikurada esineb loetelus mitu korda või valikurada ainult ühe korra), siis:
 • Klõpsame 'Valmis'
 • Läheme tagasi RG Manager-i menüüsse ja kustutame äsja lisatud päevaku. NB! RouteGadget lisas uue kirje oma loetellu juba varem, st enne uuesti proovimist tuleb see kustutada ka juhul, kui katkestasime tegevuse mõnel varasemal sammul.Paneme tähele, et üleslaetud kaardipilti ei kustutata: • Parandame tulemuste failis vead või vajadusel teeme xsl-teisenduse uuesti - vt selgitusi allpool
 • Lisame päevaku RG-sse uuesti (kaardipilti uuesti ei lae, vaid kasutame olemasolevat):


Tüüpilised vead ja kuidas neid parandada:

Mõnda mitte-valikurada näidatakse loetelus mitu korda.

Jätame meelde näidatavad võistlejate nimed ja võrdleme tulemuste failis nende läbitud KP-sid. Enamasti on vea põhjus ajata KP-märkes (sisestatud 'märge kaardilt'), mis näeb välja nii:Puuduvaks vaheajaks tuleb käsitsi lisada midagi võistleja eelmise ja järgmise vaheaja vahepealset (iga järgmine vaheaeg peab olema eelmisest suurem, et RG seda tunnistaks!). Et tihti on sama KP aeg puudu teistelgi, tasub otsida failist vastavat tekstijuppi, näites toodud juhul  ;45; ;  ja lisada selle KP puuduvad ajad kohe kõigile võistlejaile (sobiv vaheaeg tuleb siiski igaühele eraldi leida).

Tulemuste faili korrastamise järel kordame tegevusi alates p.2.

Valikurada näidatakse loetelus ainult üks kord.

See tähendab tõenäoliselt, et valikuliste läbitud KP-sid ei võetud tulemuste faili xsl-teisendusel arvesse, sest SIME-s määratud valikuklassi tähis ei sisaldu xsl-failis erandlikult käsitletavate klasside loetelus (st klassid, millel arvestatakse kõiki läbitud KP-sid, mitte ainult 'õigeid', mida valikurajal polegi).

Kontrollime tulemuste txt-failist, kas asi on selles (valikuraja võistlejatel pole ühtki läbitud KP-d). Kui jah, siis avame kasutatava xsl-faili tekstiredaktoris, leiame seal sellise koha:ja asendame mõne loetletud klassinimedest meile vajalikuga või lisame ühe juurde. Seejärel proovime uuesti alates p.1.

RouteGadget annab 'Valmis' klõpsamisel veateate, et mõnd KP-numbrit ei leitud.

Siin on kaks tõenäolist võimalust:
 • Metsas oli KP-sid, mida radade xml-failis ei ole, aga mõned valikurajalised siiski läbisid (nt eraldi nööriraja KP-d);
 • Mõni valikuklassis osalenu jättis SI-pulga nullimata ja see sisaldab eelmisel päevakul või võistlusel läbitud KP-sid, mille numbreid sel päevakul ei esinenud.

Mõlemal juhul tuleb tulemuste txt-failist käsitsi eemaldada need KP-d koos aegadega ja korrata siis tegevusi alates p.2.
Vigaste kohtade leidmiseks jätame meelde veateates näidatud tundmatute KP-de numbrid ja otsime siis neid tulemuste failist (nt kui üks selline KP oli 125, siis otsime failist tekstijuppi ;125;).
Logitud
Uve
Administraator

Väljas Väljas

Postitusi: 1 042


Vaata profiili
« 4. oktoober 2010, 12:37:26 »

Lisasin ka rogaini jaoks sobiva xsl-i.

 • See eeldab, et RG-sse pannakse rogain üles sarnaselt päevakuga, st teisel kuval valida Classify competitors by course ja Create individual courses using SI csv control codes
 • Võistkondade loetelus näidatakse ees- ja perenime asemel number ja võistkonna nimi koos kogutud punktide arvuga (sulgudes)
 • Kõik võistkonnad näidatakse ühel rajal ROGAIN (kui soovitakse teisiti, nt samal üritusel on nii 8h kui ka 24h klass, või jooksu- ja rattaklass, mida on soov eraldi näidata, siis tuleb xsl-i selle koha pealt veidi mudida)
 • Eraldajaks kasutatakse semikoolonit, et saaks hakkama ka koma sisaldavate võistkonnanimedega

Rogaini ülesseadmisel RG-sse võiks minu meelest erinevalt tavalistest o-võistlustest kasutada sellist kaardipilti, kus on peal ka KP-rõngad koos numbritega. Siis on rajavalikuid uurides kohe näha ka need KP-d (koos väärtustega), mis keegi võtmata jättis.
« Viimati muudetud: 4. oktoober 2010, 15:59:11 Uve » Logitud
Leheküljed: [1] Üles Trüki 
« eelmine järgmine »
Mine:  

Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Lehekülje loomiseks kulus 0.042 sekundit, tehti 19 päringut.
Amber design by Bloc | XHTML | CSS