EsilehtAbiOtsingKalenderLogi sisseRegistreeri

Tere, Külaline.
Foorumisse postitamiseks pead sisse logima.
Kui Sul pole veel kontot, siis registreeru.
17. august 2019, 15:34:14
EOLPass
Logi sisse
Otsing

Uudised

Statistika
7 318 postitust 2 751 teemal 794 liikmelt
Värskeim liige: Erko
+  Orienteerujate foorum
|-+  Avalikud jututoad
| |-+  Päevakud (Moderaator: Tarmo Klaar)
| | |-+  TON-i päevak Mägede külas 27.5.2010
0 liiget ja 1 külaline vaatavad seda teemat. « eelmine järgmine »
Leheküljed: [1] 2 Alla Trüki
Teema: TON-i päevak Mägede külas 27.5.2010  (Loetud 13854 korda)
kalmer

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 26. mai 2010, 15:38:22 »

Kas keegi homse, 27. mai TON-i Mägede küla päevaku transpordi osas koopereeruda soovib? Tuleb soodsam sõit. Mul autos neli vaba kohta, stardin Harkust, aga võin ka kellegi teise auto peale tulla. Ühendust saab 5620 4556.
Logitud
triina
IT toimkond

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 27. mai 2010, 21:33:06 »

Tulemused on nüüd üleval aadressil: http://www.ton.ee/tulemused/2010
Logitud
kalmer

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 27. mai 2010, 23:54:28 »

Mul tekkis kahtlus ühe tulemuse kohta. Nimelt rada "M21C" ja etapp 49-51, mille Henrik Eeltee läbis väidetavalt 28 sekundiga. Henrik oskad ehk ise seleta, tahaks näha, kuidas Sa sellise aja suutsid 400m lõigul osalt ülesmäge välja joosta, kui Su eelnevad etapiajad olid 10 min kanti ja rohkem, lendasid? Või on süsteemis midagi sassi läinud? Olin sellel lõigul 2. kulutades mööda teed joostes aega üle 2 min. Otse minnes oleks tulnud täpselt teada reljeefi ja ilmselt kasutada lõpus ka võsanuga. Henriku aega suudaks joosta vaid maailma tasemel sprinter...
Logitud
kalmer

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 28. mai 2010, 00:23:28 »

Eelmine küsimus nüüd otse korraldajale:
Olen väga uudisimulik Henrik Eeltee Mägede küla päevaku etapi 49-51 aja suhtes. See vahemaa on linnulennult 300 m. Mööda rada, aga ka otse minnes tuli liikuda ülesmäge ja läbida metsa. Maailma kehtiv 100 m rekord on 9,58 s. Kui jagame Henriku etapiaja 28 s kolmega, saame 9,3 s. Kas meie päevakul jooksis võimalik uus maailma rekordi üritaja või on ikkagi süsteem millegagi mööda pannud?
Logitud
Peep O.
IT toimkond

Väljas Väljas

Vaata profiili WWW
« 28. mai 2010, 09:16:33 »

Ei ole küll korraldaja, aga vaadates kellaaega, mil kõnealune 'kiirusrekord' tehti, on tõenäoline, et rajameister oli juba alustanud KP'de üles korjamist ning emb-kumb, kas 49 või 51 oli juba oma asukohta muutnud.
Logitud
Ott
RO toimkond

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 28. mai 2010, 09:42:29 »

Polnud Mägede-Küla nn uuel kaardil jooksnud. Eilne kogemus ei olnud meeldivate killast. Pruunide joonte joonistamisel oli kasutatud Picasso hoogsaid suletõmbeid, kus kõrguste vahed vaheldusid 1-10m ja mäed-orud asusuid kunstniku juhuslikes mõtteaukudes.
Ja sellel kaardil toimusid Eesti MV lühirajal?Hmm?? Üsna masendava tegelikult.
Logitud
eduardP
Harju KEK RSK

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 28. mai 2010, 11:24:36 »

Kas asi ikka nii hull oli Naeratav  Tõsi, pidurit tuli kogu aeg tõmmata ja seistes kaarti lugeda, kuid reljeefi ei tahaks ise väga kõvasti kritiseerida. Läbitavus aga oli nii ja naa.
Kangesti tahaks LIDARit peale panna, kuid puhtalt huvi pärast ei hakka ka andmeid ostma. Pikasaare kaardile paar lehte hankisin ja analüüsisin (ikkagi 100KP jooks tulemas) ja nii mõnigi huvitav nihe tuli välja (kuni 30-40m). Aga on sealgi suuri võistlusi peetud ja hakkama saadud. Erkile anna kätte kasvõi 1963.aasta vene süsteemi kaardid (mis olid moonutatud), paneb ikka eksimatult ja meeletu kiirusega punktist punkti. 
Logitud

Jooksen - järelikult elan
ymadis

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 28. mai 2010, 13:51:41 »

Ott, ks Sa jooksid? Minu trassil #11 oli kõik enam-vähem OK, pigem kiidaks rajameistrit tehnilise ja arendava raja eest. Jõuaks ainult üles-alla, üle risu ja läbi rägastiku võidelda .. ja rohumaadki juba kõrges märjas heinas/nõgeses, päris raske õhtupoolik oli.

Mis oli huvitav - korraldajad oli kohaletulekuks märkinud Peningist läbisõidu, aga mina ei kohanud ei tulles ega minnes ühtki orienteerujate autot, tavaliselt on ikka mitme autoga kokku saadud. Küll nägin viimases teeristis tulijaid-minejaid Aegviidu suunal - kas tõesti on sealkandis nii palju o-inimesi, või sõidetigi Piibe maanteed mööda?
Logitud
J.Tasa

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 28. mai 2010, 15:13:57 »

Mägede küla kaardi reljeef on minu silmamõõduline „käsitöö“  aastast 1975. Kuna siis autot mul ei olnud, algas päev rongisõiduga. Esmalt Nõmmelt Tallinna ja seejärel Nelijärvele. Sealt on Valgehobuse mäele vaid 10 km.  7 tundi kaardistamist ja tagasi.  Selliseid päevi kogunes ca 30   Välitööd tegin 10 000 mõõtkavas ja esimene kaart oli 20 000/ 5m.             Kõik edasised kaardid on siis juba modifikatsioonid. Ma võtsin ka eile pisut aega kaardi uurimiseks., kuna võistlustel  on olnud mõningaid probleeme.   Andres läks üle 2,5 meetrile, kuid ei kasutanud pooljoont. Lamedamas osas leidsin siiski kohti, kus lõikevahe läheneb 1 meetrile.  Kuid suurema reljeefiga osas on kohti, kus lõikevahe on jäänud 5 kanti. (järskudele nõlvadele ei mahu ju rohkem jooni lihtsalt ära ja siit ka ilmselt tuleneb ISOM2000 toodud soovitus 5m kasutamiseks.)  Kahjuks on see kvartal laiade suusatrassidega väga ära hakitud., mis küll aga orienteerumist oluliselt lihtsamaks ei tee.  Väga huvitav oleks teada saada, et kas ja kui palju praegune reljeefi versioon siis reaalsest erineb?  Juku
Logitud
Ott
RO toimkond

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 28. mai 2010, 15:21:50 »

Joosta saab iga kaardiga, pole probleemi. Sellelt kaardilt ootasin enamat, kahjuks on reljeefi kajastus väga mööda. Näiteks jooksin ühel väiksel lamedal põllul, kus pidin võtma neli joont, samas teises kohas seisin ninaga vastu ühe joonelist mäge, ülesse vaadates kukkus müts peast. Kaardi kõige täpsem värv on must, see on kaardistajatel tõesti perfektne, teed, hooned, kõlvikud jne. Pruuni värvi kajastamine on kahjuks ebaõnnestunud ja nagu ma juba kirjutasin, sellist haltuurat poleks EMV kaardilt oodanud. Rohelist ja kollast värvi pole mõtet arutada, see on pidevas muutuses, vaadake kaardi valmistamise aastat.
Ets, Erkki sai EMV lühil alles 13 koha, loomulikult on kaart nüüd peas ja võib vabalt joosta:)
Logitud
eduardP
Harju KEK RSK

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 28. mai 2010, 15:48:00 »

Panen siia ühe näite Pikasaare testikaardist. All on LIDARi TIN-reljeefimudel, peal olemasoleva o-kaardi kõrgusjooned, teed jm.
http://www.spordilinn.ee/failid/pikasaare.jpg.
Logitud

Peep O.
IT toimkond

Väljas Väljas

Vaata profiili WWW
« 28. mai 2010, 17:38:33 »

Panen siia ühe näite Pikasaare testikaardist. All on LIDARi TIN-reljeefimudel, peal olemasoleva o-kaardi kõrgusjooned, teed jm.
http://www.spordilinn.ee/failid/pikasaare.jpg.
Väga uhke! Kas annad võtme värvikoodi lahti murdmiseks? Mitme meetrise sammuga värvid muutuvad?
Logitud
eduardP
Harju KEK RSK

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 28. mai 2010, 18:33:03 »

Värvikoodi võti Naeratav
Värvivahemikud lasin automaatselt genereerida, tuli 9 klassi ca 2,7m intervalliga. Aga see polnud oluline. TIN-mudelist saab juba igasugu asju teha, sh kõrgusjooni soovitud intervalliga jpm.
Logitud

Henrik

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 29. mai 2010, 22:49:22 »

Eelmine küsimus nüüd otse korraldajale:
Olen väga uudisimulik Henrik Eeltee Mägede küla päevaku etapi 49-51 aja suhtes. See vahemaa on linnulennult 300 m. Mööda rada, aga ka otse minnes tuli liikuda ülesmäge ja läbida metsa. Maailma kehtiv 100 m rekord on 9,58 s. Kui jagame Henriku etapiaja 28 s kolmega, saame 9,3 s. Kas meie päevakul jooksis võimalik uus maailma rekordi üritaja või on ikkagi süsteem millegagi mööda pannud?
Kirjutan ka siia selgituseks sama jutu, mille hr. Kalmerile vastasin.
Ei ole talent paraku, vastupidi. Olin kogu trassi vältel nii aeglane, et viimaste seas oleb 49. punkt oli minu sinnajõudmise hetkeks ära korjatud. Kohtusin rajameistri abilisega juhuslikult 51-s punktis. Tema andis oma seljakotist mulle juba ära korjatud punktid, et saaksin ikkagi aja kirja.
Tänan vastutulelikkuse eest.
Logitud
J.Tasa

Väljas Väljas

Vaata profiili
« 31. mai 2010, 10:58:47 »

Tere, taas uus nädal.  Kuid eelmine on veel lõpetamata.  Otti juttu lugedes tekkis mul ka sama küsimus, nagu  ymadisel –Ott, kus siis Sa jooksid?  Aga vaadates tulemusi, siis selgub, et on reeglipäraselt M21A läbitud.  Selgust annab viide Erkki jooksule – Otti graafik langeb nagu sügisene leht temaga omaga võrreldes.  Ilmne ebaõiglus – terve maailm  teab, et viga ei ole ju Sinus. Orienteerumises on ju alati ebaõnne põhjustajaks kaardistaja või rajameister.  Oleks vast piisanud väikesest vihjest, et ei saanud kaardiga kontakti, või et koopia oli halvasti loetav.   Aga  Sina valisid pisut luuserliku variandi ja süüdistad kaardistajat reljeefi halvas kujutamises, tuues põhjenduseks vaid selle, et müts maha kukkus jooksu ajal (ja nagu ma aru saan jäi ta ilmselt kaduma ja Sul on tast tuliselt kahju  Kuri)  Andsin küll väikese vihje, et reljeef on silmamõõduline,  kuid seda, et seal oleks asukoha või vormi kujutamise vigasid,  vaat , selle tõestamiseks on juba tõsiseid argumente tarvis. Olen terve nädalavahetuse oodanud, et millal saab LIDARI pilti vaadata?... et kus see seni kaardistamata Munamägi asub ning, kus on mäed aukudega ära vahetatud  Lõbus?   Juku
Logitud
Leheküljed: [1] 2 Üles Trüki 
« eelmine järgmine »
Mine: