Eesti Orienteerumisliit
ENG
EST
RUS

Kaardid

O-kalender

Foorum

Registreeri võistlustele

EOLi kood
RSS

Liigu kaardiga

Liigu Kaardiga

Kõigil on võimalus harrastada orienteerumist

Käesoleva projekti eesmärgiks on anda Eesti elanikkonnale võimalus tegeleda orienteerumisega - looduslähedase, keskkonda säästva, tervisliku liikumisharrastuse viisiga.
Igapäevase orienteerumise võimaldamise seisukohalt on esmatähtis nn. lähiliikumisalade (orienteeruvalt kuni 15 - 20 minuti jalutuskäigu kaugusel) võrgu kaardistamine, mis lähtuks elamurajoonide, liikumisradade, mänguväljakute ja koolide paiknemisest.
Lisaks vajavad orienteerumise liikumisharrastuse tarbeks järjepidevat uuendamist orienteerumispäevakutel kasutatavad orienteerumiskaardid.
Projekt Liigu kaardiga sobib igas vanuses tavainimesele ja saab toimuda igas Eestimaa piirkonnas, asulas, koolis, liikumisrajal.
 

Eesmärgid

Nimetatud põhiülesande täitmiseks keskendume järgmistele tegevussuundadele:
Avardada orienteerumisspordi käsitlust laiemalt, propageerides orienteerumispäevakute põhimõtteid, ideid ja tegevusvorme, laiendada vastavat koolitust ja pälvida enam avalikku tähelepanu meedia kaudu.
Suurendada tunduvalt nii organiseeritult kui ka omaalgatuslikult tervisespordiga regulaarselt tegelejate arvu, kaasata rohkem järgmiste sihtrühmade esindajaid – spordist kõrvale jäänud lapsed ja noorukid, naised, üle keskea mehed, puuetega inimesed.
Aidata kaasa tervisesporti teenindavate orienteerumise püsiradade ehitamisele ja korrastamisele, lugedes prioriteetseks õppeasutused ja spordibaasid, seejuures arvestades elanikkonna paiknemist.
Viia läbi mitmeaastane kampaania "Liigu kaardiga", mis on suunatud eelkõige uute harrastajate, harjutusvormide ja –võimaluste rohkendamisele. Rakendada pidevalt mitmekülgset kampaaniate süsteemi (sihtgruppide kaasamise kampaaniad, uudsete tegevus- ja organiseerimisvormide tutvustamise kampaaniad jms).
Hoogustada orienteerumisalast tegevust kõigis asjast huvitatud omavalitsustes.
Tõsta orienteerumise organiseerituse taset (harjutusrühmad, klubid jms.), rakendades selleks märksa enam ettevõtete (firmasport) ja õppeasutuste potentsiaali.
Luua orienteerumise treeningrühmade instruktorite ja spordiõpetajate koolitussüsteem.
Luua EOLi juurde üks ja ühine liikumisharrastuse toimkond, mis haaraks piirkondlikke spordiliite, omavalitsusi ja spordiasutusi.Kontak ja info:


eol(a)orienteerumine.ee
Paul Poopuu  505 2240

www.orienteerumine.ee/liigukaardiga

 

Lisamaterjalid:

Hasartmängumaksu Nõukogu logo, Kultuuriministeeriumi logo

ISC logo.

 

 

Projekti toetajad

 

Eesti Orienteerumisliit

 

Hasartmängumaksu Nõukogu

 

Hekotek

Hekotek

 

Tallinna Sadam

Tallinna Sadam

 

ISC

ISC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


www.orienteerumine.ee -- eol(a)orienteerumine.ee -- Regati 1, Tallinn, Eesti 11911, Kontor: Tartu, telefon +372 52 32 977
KlubiSHS(CMS) it: Tak-Soft 2007-2013, ver:1.2 2015-1203 www.tak-soft.com , Disain: Sirje Lind