JWSOC-EYSOC-WMSOC 18-23.02.2014
Day3, Sprint, WMSOC Final
21.02.2014 Pannjärve (Tõnis Erm)
M35  M40  M45  M50  M55  M60  M65  M70  M75  M80  M85 
W35  W40  W45  W50  W55  W60  W65  W70  W75  W80  W85 

M35
12920m 25KP {Start nr:1 }
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start    
  506 Barkalov Andrey           Kuzmolovo 110%       RUS 1301624  13:51    
  512 Dmitrijs Andrejevs        Stiga OK             LAT 1398503  13:53    
  509 Zilis Aleksandrs          OK Stiga             LAT 503319   13:55    
  513 Valdas Lelkaitis          Fortuna OSK          LTU 501180   13:57    
  501 Ruslans Mikulovs          Stiga OK             LAT 2056228  13:59    
  510 Valeriy Pautov            Legenda              RUS 997799   14:01    
  507 Hans Welti                Ski-O Swiss          SUI 1451975  14:03    
  502 Mindaugas Kvedaravicius   Levuo                LTU 41652    14:05    
  505 Evgeny Baranov            Rus-Veteran          RUS 1301237  14:07    
  511 Tadas Kazlauskas          Fortuna OSK          LTU 500070   14:09    
  504 Istvan Sebestyen          CS Stiinta ESBM      ROU 1003370  14:11    
  800 Roman Horyna              Czech republic       CZE 1399000  14:13    
  508 Bernd Kohlschmidt         SV Robotron Dresden  GER 502219   14:15    
  503 Oleg Kalinin              OMEGA MOSCOW         RUS 502897   14:17    

M40
11720m 22KP {Start nr:1 }
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start    
  515 Vladimir Dvorjanski       Samara               RUS 9922229  13:50    
  516 Aivar Leht                Okas                 EST 710311   13:52    
  525 Audrius Pocius            OK Kopa              LTU 554400   13:54    
  514 Viktors Lescovs           Stiga OK             LAT 1398504  13:56    
  528 Väino Ellamik             Suusahullud          EST 9019323  13:58    
  524 Timofei Gerasko                                RUS 1633631  14:00    
  523 Eduard Khrennikov         RUSSIA 1             RUS 9777777  14:02    
  519 Siarhei Voronau           Rus-Veteran          BLR 223611   14:04    
  538 Yury Lukashov             Rus-Veteran          RUS 886888   14:06    
  517 Margus Venelaine          LSF PT               EST 682060   14:08    
  531 Kuno Rooba                Rakv                 EST 980559   14:10    
  521 Laimonas Caplikas         OK Takas             LTU 7000376  14:12    
  537 Remigijus Masilionis      Fortuna OSK          LTU 886223   14:14    
  527 Vladimir Koltunov         Rus-Veteran          RUS 1633327  14:16    
  533 Ain Fjodorov              Rae                  EST 1303006  14:18    
  522 Heiti Hallikma            Võru                 EST 771970   14:20    
  535 Ivars Zagars              Ozons OK             LAT 1006153  14:22    
  518 Randy Korb                Peko                 EST 504934   14:24    
  530 Ilmar Udam                JOKA                 EST 9005041  14:26    
  520 Jari Hannuksela           Suunta 2000          FIN 503315   14:28    
  536 Alexey Zdeblovskiy        Rus-Veteran          RUS 1005473  14:30    
  534 Ilya Gusev                St.Petersburg        RUS 886903   14:32    
  526 Mika Häkkinen             Hiiltomiehet         FIN 1396856  14:34    
  532 Andrey Shvedov                                 RUS 997777   14:36    
  529 Ilpo Viippola             S-2000               FIN 500080   14:38    

M45
10700m 19KP {Start nr:1 }
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start    
  539 Ricardas Tevelis          OK Jaunyste          LTU 690626   14:40    
  552 Taivo Tali                KEKRSK               EST 222879   14:42    
  555 Vladislav Siialskii       Rus-Veteran          RUS 1602281  14:44    
  551 Regimantas Januškevičius  Fortuna OSK          LTU 1396899  14:46    
  549 Jyrki Piirainen           Raisu Lumous         FIN 503325   14:48    
  541 Devis Zilovas             OK Takas             LTU 1300911  14:50    
  553 Adrian Owens                                   USA 683125   14:52    
  545 Sergey Makeychik          Rus-Veteran          RUS 1302243  14:54    
  550 Veiko Pak                 Rae                  EST 305505   14:56    
  554 Darius Kalvaitis          IOSK Būdakalnis      LTU 400210   14:58    
  543 Jyrki Tuokko              Rastivarsat          FIN 1399680  15:00    
  542 Mihhail Fokeev            Samara               RUS 728781   15:02    
  557 Alexander Logvinchuk      Rus-Veteran          RUS 1633329  15:04    
  556 Sergey Busurin            Kentavr - Kovrov     RUS 1390998  15:06    
  548 Jüri Pärnik               Peko                 EST 1391866  15:08    
  547 Alexei Zhestovski         Legenda              RUS 886688   15:10    
  540 Anatoly Shelekhin         Rus-Veteran          RUS 1633316  15:12    
  544 Oleg Melnikov             LTA Marathon Team    RUS 1006929  15:14    
  546 Antti Virtanen            Tarpian Suunta       FIN 435723   15:16    

M50
8970m 18KP {Start nr:1 }
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start    
  558 Aliaksei Luhautsou        LUSERG               BLR 1301704  14:00    
  567 Andrei Marozau            LUSERG               BLR 682502   14:02    
  572 Vallo Varjo               Koop                 EST 1008452  14:04    
  561 Sergei Khromtsov          Rus-Veteran          RUS 1633319  14:06    
  571 Hansruedi Häny            Ski-O Swiss          SUI 896996   14:08    
  568 Vladimir Savinov          SRD                  EST 2060304  14:10    
  584 Alexander Sokolov         Rus-Veteran          RUS 1633317  14:12    
  560 Ants Turban               Rakv                 EST 997909   14:14    
  581 Aigars Leiboms            Meridiāns OK         LAT 500086   14:16    
  569 Pekka Niemensivu          Kankaanpään Suunnist FIN 503302   14:18    
  565 Boris Elfimov             Orienta-Kyncevo      RUS 1633133  14:20    
  573 Valerii Vekovishchev      Ryazan               RUS 238341   14:22    
  559 Urmas Tammemäe            Orvand               EST 888108   14:24    
  564 Per Sandberg              Säterbygdens OK      SWE 47097    14:26    
  580 Igor Kochetkov            Rus-Veteran          RUS 1301236  14:28    
  566 Max Habenicht             Team Austria         AUT 895110   14:30    
  575 Nikolajs Grigorjevs       Stiga OK             LAT 1398505  14:32    
  585 Martti Parve              Peko                 EST 682261   14:34    
  579 Andrius Gumenikovas       Dainava              LTU 501192   14:36    
  578 Sergey Chernykh                                RUS 1404992  14:38    
  562 Asko Sippola              KuortKu              FIN 500089   14:40    
  570 Pavel Chorny              LUSERG               BLR 259904   14:42    
  583 Seppo Mäkinen             S-2000               FIN 500068   14:44    
  576 Olli Savikko              Tarpian Suunta       FIN 530164   14:46    
  574 Kalevi Mäkipää            Epilän Esa           FIN 1003619  14:48    
  563 Igor Zvontsov             Rus-Veteran          BLR 1633326  14:50    
  582 Tõnu Tänav                Rae                  EST 1399828  14:52    
  577 Kimmo Määttä              Ounasvaaran Hiihtose FIN 1963324  14:54    

M55
7730m 15KP {Start nr:1 }
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start    
  599 Timo Aalto                Turengin Sarastus    FIN 11622    14:16    
  591 Timo Ahlroth              Turengin Sarastus    FIN 338609   14:18    
  587 Pranas Bruzga             OK Takas             LTU 2024094  14:20    
  590 Viktor Chehlov            BNTU                 BLR 250536   14:22    
  609 Harald Männel             OL-Team Wehrsdorf    GER 1111255  14:24    
  611 Ari Martikainen                                FIN 504587   14:26    
  600 Alexander Nikulin         Rus-Veteran          RUS 2040337  14:28    
  598 Sergey Gerasimov          Kentavr - Kovrov     RUS 1390993  14:30    
  596 Jaanus Reha               Koop                 EST 502564   14:32    
  586 Ivan Maroz                LUSERG               BLR 250534   14:34    
  604 Kalmer Keevend            JOKA                 EST 1201037  14:36    
  606 Maslov Alexsandr          Kentavr - Kovrov     RUS 1005129  14:38    
  612 Viktor Rylov              Rus-Veteran          RUS 1633325  14:40    
  588 Vjačeslavs Dedelis        Stiga OK             LAT 2013344  14:42    
  595 Mindaugas Dinda           Dainava              LTU 501184   14:44    
  603 Harijs Lācars             Silva COK            LAT 2005122  14:46    
  610 Pasi Martikainen                               FIN 504588   14:48    
  613 Antanas Paužas            Dainava              LTU 501154   14:50    
  607 Rimas Jovaišas            Dainava              LTU 501190   14:52    
  601 Markku Laine              Mäntsälän Urheilijat FIN 795261   14:54    
  602 Leonid Yazykov            LUSERG               BLR 1007760  14:56    
  592 Sergei Sonnenberg                              GER 6377     14:58    
  614 Sture Noren               Älvsby IF OK         SWE 243830   15:00    
  589 Yury Borodulin            Rus-Veteran          RUS 1633302  15:02    
  605 Tapio Mannila             Epilän Esa           FIN 503301   15:04    
  593 Edmunds Zvaigzne          A2                   LAT 2012400  15:06    
  594 Hannes Pacher             Team Austria         AUT 503321   15:08    
  608 Juris Kokins              OK Meridiāns         LAT 1301911  15:10    
  597 Peltonen Heikki           IPR Finland          FIN 1009766  15:12    

M60
6920m 15KP {Start nr:1 }
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start    
  632 Reijo Honkanen            Turengin Sarastus    FIN 11971    14:27    
  615 Searhei Hurynovich        LUSERG               BLR 259920   14:29    
  634 Markku Nurminen           Suosmeren Salpa      FIN 503307   14:31    
  633 Jüri Rokko                SK RT                EST 682491   14:33    
  631 Kauno Mourujärvi          Kuopion Suunnistajat FIN 406031   14:35    
  625 Ivan Shorokhov                                 RUS 501423   14:37    
  630 Tapani Pöllänen           Mäntsälän Urheilijat FIN 229374   14:39    
  628 Saulius Kavaliauskas      Dainava              LTU 303412   14:41    
  623 Jarmo Vainio              Hämeenlinnan Suunnis FIN 503303   14:43    
  616 Lembit Nöps               Ilves                EST 1007293  14:45    
  635 Vladzivir Straltsov       LUSERG               BLR 2000094  14:47    
  619 Kulno Voolaid             Rakv                 EST 227511   14:49    
  637 Anatoli Labanouski        LUSERG               BLR 211131   14:51    
  624 Markku Leinonen           Kuopion Suunnistajat FIN 402503   14:53    
  622 Stanislav Lesnikov        Rus-Veteran          RUS 1931333  14:55    
  621 Kjell Sandström           Bodens BK OS         SWE 9501206  14:57    
  629 Teuvo Tiilikainen         Hämeenlinnan Suunnis FIN 504593   14:59    
  620 Viktor Borodin            Rus-Veteran          RUS 1405221  15:01    
  626 Eero Ruokamo              Kobras               EST 218348   15:03    
  618 Riho Männi                Lehola               EST 895346   15:05    
  636 Viacheslav Gorelov        Rus-Veteran          RUS 1007923  15:07    
  617 Esko Udd                  SOC Asikkala         FIN 500087   15:09    
  627 Heikki Saarinen           SOC Asikkala         FIN 909657   15:11    

M65
6150m 14KP {Start nr:1 }
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start    
  651 Tõnu Nurm                 Kobras               EST 9200597  13:51    
  653 Pentti Reinikainen        Rasti-Jyry           FIN 1396114  13:53    
  666 Jorma Helin               Rasti-Jyry           FIN 345821   13:55    
  659 Severi Halkosaari         Nivalan Urheilijat   FIN 1009749  13:57    
  664 Petr Kaslov               Rus-Veteran          RUS 2040720  13:59    
  640 Mati Kallemets            Okas                 EST 263881   14:01    
  655 Toivo Saue                HOK                  EST 895347   14:03    
  652 Kęstutis Kviecinskas      Dainava              LTU 1401097  14:05    
  660 Alexander Gurov           Rus-Veteran          RUS 9200403  14:07    
  639 Nikolay Kazarinov         Rus-Veteran          RUS 238155   14:09    
  642 Heikki Nurminen           IPR Finland          FIN 1009770  14:11    
  647 Jukka Aunula              Rasti-Jyry           FIN 418261   14:13    
  641 Tiit Tatter               TON                  EST 2012898  14:15    
  654 Victor Stepanov           Novosibirsk          RUS 1602456  14:17    
  648 Keijo Lakkinen            SuuntaSepot          FIN 500093   14:19    
  663 Mauno Hanhela             Haukiputaan Heitto   FIN 1945221  14:21    
  638 Lars-Åke Sjökvist         Värend GN OL         SWE 27001    14:23    
  657 Heikki Pitkänen           JRV                  FIN 900101   14:25    
  661 Evgeny Titovitch          LUSERG               BLR 250532   14:27    
  645 Antti Ojala               Turengin Sarastus    FIN 1393041  14:29    
  658 Kjell Mörtberg            Bodens BK OS         SWE 9451208  14:31    
  662 Aulis Hahtola             Rasti-Kurikka        FIN 504596   14:33    
  656 Antero Karvinen           Ounasvaaran Hiihtose FIN 1009896  14:35    
  643 Paavo Inkinen             Rasti-Jyry           FIN 305784   14:37    
  644 Matts Engvall             Bodens BK OS         SWE 570621   14:39    
  646 Unto Virkkula             Nivalan Urheilijat   FIN 500073   14:41    
  667 Teuvo Lehtinen            SOC Asikkala         FIN 9700641  14:43    
  649 Ossi Lakkala              Kuopion Suunnistajat FIN 1403180  14:45    
  665 Kesti Tapani              KuortKu              FIN 500092   14:47    
  650 Risto Orpana              SOC Asikkala         FIN 1889900  14:49    

M70
5530m 11KP {Start nr:1 }
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start    
  679 Curt Maier                ASKÖ Kärnten         AUT 9911111  13:50    
  676 Pertti Nyberg             SOC Asikkala         FIN 229332   13:52    
  681 Khalit Karimov                                 RUS 2040377  13:54    
  672 Pertti Veijalainen        SK Vuoksi            FIN 255881   13:56    
  669 Rauli Pekkala             Mesikämmenet         FIN 503321*  13:58    
  687 Martin Tõrra              Kobras               EST 305340   14:00    
  677 Jukka Luukko              Päijät-Rasti         FIN 500082   14:02    
  678 Martti Varis              Ounasvaaran hiihtose FIN 504595   14:04    
  675 Ants Tamm                 TON                  EST 305123   14:06    
  670 Mihhail Taivere           Kape                 EST 305281   14:08    
  680 Jaakko Teppo              Kokkolan Suunnistaja FIN 503313   14:10    
  674 Unto Kanerva              Rasti-Jyry           FIN 503289   14:12    
  673 Atso Mäkinen              Mesikämmenet         FIN 338682   14:14    
  688 Veikko Huhtinen           Mesikämmenet         FIN 503324   14:16    
  668 Jüri Sidorov              Tomsk                RUS 238652   14:18    
  685 Matti Mäkinen             Mesikämmenet         FIN 503320   14:20    
  671 Rudolf Mürk               Võru                 EST 211464   14:22    
  686 Pavel Rusanov             PARUS                RUS 1007033  14:24    
  684 Timo Rapakko              Suomusjärven Sisu    FIN 421216   14:26    
  682 Seppo Kettunen            Rasti-Jyry           FIN 520415   14:28    
  683 Viktor Kravchenko         Rus-Veteran          RUS 2040335  14:30    

M75
4860m 11KP {Start nr:1 }
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start    
  695 Rein Küttim               Orion                EST 980551   14:22    
  690 Yuichi Takeishi           Japan                JPN 241749   14:24    
  691 Vytautas Januškevičius    Fortuna OSK          LTU 2023924  14:26    
  693 Olavi Erkkilä             Hämeenlinnan Suunnis FIN 6643     14:28    
  692 Viktor Yarkov             Rus-Veteran          RUS 237425   14:30    
  689 Tapani Häkkinen           IPR Finland          FIN 1009767  14:32    
  696 Tarmo Salmi               Joutsenon Kullervo   FIN 500061   14:34    
  694 Toivo Ryyppö              JoKu                 FIN 500063   14:36    
  697 Veikko Suutari            JoKu                 FIN 500067   14:38    

M80
4260m 8KP {Start nr:1 }
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start    
  701 Boris Kalinin             OMEGA MOSCOW         RUS 501416   14:39    
  700 Arne Kivistik             Kape                 EST 406042   14:41    
  699 Georgiy Ilmenkov          Rus-Veteran          RUS 1633313  14:43    
  698 Paavo Pystynen            RaKas                FIN 500088   14:45    
  702 Tauno Ilonen              Tampereen Yritus     FIN 2018830  14:47    

M85
3470m 7KP {Start nr:1 }
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start    
  704 Nikolay Vishnyakov        Rus-Veteran          RUS 1301583  13:54    
  705 Arvo Majoinen             RaKaS                FIN 251166   13:56    
  703 Kyösti Jäppinen           Iisu                 FIN 503318   13:58    

W35
7730m 15KP {Start nr:1 }
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start    
  710 Vaida Reinartaitė         Fortuna OSK          LTU 1391371  14:00    
  708 Miwa Takahashi                                 JPN 504591   14:02    
  713 Virpi Komulainen          Rasti-Jyry           FIN 1602686  14:04    
  712 Galina Mochalygina        Legenda              RUS 1394940  14:06    
  706 Elena Kheldert            OMEGA MOSCOW         RUS 502896   14:08    
  709 Lubova Pavlukova          Stiga OK             LAT 418123   14:10    
  707 Asta Januškevičienė       Fortuna OSK          LTU 1300908  14:12    
  711 Mirja Virve               Kobras               EST 364452   14:14    

W40
6920m 15KP {Start nr:1 }
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start    
  716 Kadri Parts               Võru                 EST 2006230  14:11    
  720 Yoshiko Sakai                                  JPN 504589   14:13    
  717 Raili Rooba               Rakv                 EST 1391139  14:15    
  721 Svetlana Gorlanova        Rus-Veteran          RUS 895546   14:17    
  715 Triin Vask                Ilves                EST 7200979  14:19    
  718 Aistė Traubienė           Fortuna OSK          LTU 889226   14:21    
  714 Marina Kuzniatsova        LUSERG               BLR 211130   14:23    
  719 Lilia Shikhova                                 RUS 1302111  14:25    

W45
6150m 14KP {Start nr:1 }
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start    
  723 Maarika Saks              SOK                  EST 1405528  14:51    
  727 Natalia Makeychik         Rus-Veteran          RUS 1395006  14:53    
  734 Epp Voitka                Võru                 EST 1395607  14:55    
  724 Jana Kink                 Kape                 EST 500732   14:57    
  732 Kaie Konsap               Võru                 EST 1008487  14:59    
  730 Marika Jäädmaa            Võru                 EST 1401238  15:01    
  725 Piret Niglas              Jõhvikas             EST 16712067 15:03    
  728 Lea Pirttilä              Ounasvaaran hiihtose FIN 1396165  15:05    
  729 Kadre Maalma              Jõhvikas             EST 16712066 15:07    
  733 Elena Lukashova           Rus-Veteran          RUS 1302203  15:09    
  731 Eija Hannuksela           Suunta 2000          FIN 503316   15:11    
  726 Sirra Toivonen            Epilän Esa           FIN 2058130  15:13    
  722 Ingrit Kala               Peko                 EST 997733   15:15    

W50
5530m 11KP {Start nr:1 }
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start    
  745 Pille Illak               Otepää               EST 222114   14:32    
  741 Olga Minaeva              Malahit              RUS 9120760  14:34    
  738 Ülle Raudsepp             Okas                 EST 1404069  14:36    
  735 Rima Šimoliūnienė         Dainava              LTU 303414   14:38    
  744 Irina Fedders             Ryazan               RUS 238342   14:40    
  742 Elena Kiseleva            Rus-Veteran          RUS 2004109  14:42    
  740 Galina Mitereva           Orienta-Kyncevo      RUS 620616   14:44    
  739 Sari Jetsonen             Kuopion Suunnistajat FIN 1393010  14:46    
  746 Marita Väärälä            Ounasvaaran Hiihtose FIN 1396263  14:48    
  743 Airi Alnek                Võru                 EST 1008474  14:50    
  737 Marje Viirmann            KEKRSK               EST 980565   14:52    
  736 Carina Sandberg           Säterbygdens OK      SWE 47094    14:54    

W55
4860m 11KP {Start nr:1 }
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start    
  755 Heli Viks                 Võru                 EST 1008489  13:50    
  754 Olga Gavrilova            Rus-Veteran          RUS 895804   13:52    
  756 Olga Gurova               Rus-Veteran          RUS 238521   13:54    
  750 Tatsiana Nikitsina        LUSERG               BLR 222498   13:56    
  761 Aino Koser                Ilves                EST 305203   13:58    
  749 Ülle Põldoja              Ilves                EST 305208   14:00    
  760 Galina Nikulina           Rus-Veteran          RUS 2040332  14:02    
  748 Valentina Shestakova      Rus-Veteran          RUS 2004145  14:04    
  762 Natalia Mikhonina         Rus-Veteran          RUS 2040855  14:06    
  753 Siiri Poopuu              JOKA                 EST 2014920  14:08    
  751 Saima Värton              Kobras               EST 1391856  14:10    
  759 Lidia Shorokhova                               RUS 1302149  14:12    
  757 Päivi Raatikainen         Hankasalmen Hanka    FIN 7309     14:14    
  758 Viktoria Fershalova       Rus-Veteran          RUS 1301105  14:16    
  752 Anne Pelto-Huikko         Epilän Esa           FIN 2048121  14:18    
  747 Kihlström Kirsi           Hankasalmen Hanka    FIN 209076   14:20    

W60
4260m 8KP {Start nr:1 }
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start    
  768 Liivi Parik               Otepää SK            EST 1000006  13:51    
  767 Natalia Romanova          LYCEY144             RUS 2041749  13:53    
  765 Alexandra Pyankova        Rus-Veteran          RUS 2004080  13:55    
  770 Evgenia Kaslova           Rus-Veteran          RUS 2040715  13:57    
  763 Leili Prans               Ilves                EST 1401172  13:59    
  766 Irma Ahonkivi             Rastikarhut          FIN 503311   14:01    
  769 Tamara Kahutsenka         LUSERG               BLR 259954   14:03    
  764 Elena Rusanova            PARUS                RUS 1393797  14:05    
  771 Tatiana Barsukova         Unitex               RUS 1302146  14:07    

W65
4260m 8KP {Start nr:1 }
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start    
  785 Mirjami Tupitsa           Rasti-Jyry           FIN 418257   14:09    
  775 Mare Beilmann             LUS                  EST 682244   14:11    
  778 Marja Kanerva             Rasti-Jyry           FIN 503290   14:13    
  773 Tuula Ohramaa             Rasti-Jyry           FIN 560408   14:15    
  783 Licia Kalcich             CAI                  ITA 210463   14:17    
  781 Eila Pitkänen             JRV                  FIN 205937   14:19    
  780 Galina Semenova           Rus-Veteran          RUS 9579263  14:21    
  776 Valentina Kostyleva       Rus-Veteran          RUS 1394958  14:23    
  777 Seija Piiparinen          Rastikarhut          FIN 305082   14:25    
  772 Sirpa Tarkiainen          Suuntasepot          FIN 354048   14:27    
  774 Anne Brearley             CAI                  ITA 210119   14:29    
  779 Marja Suomalainen         Leppävaaran Sisu     FIN 2018855  14:31    
  784 Tatiana Svistun           Rus-Veteran          RUS 334253   14:33    
  786 Galina Vershinina         Rus-Veteran          RUS 211580   14:35    
  782 Tamara Ovsyannikova       Rus-Veteran          RUS 2300597  14:37    

W70
4260m 8KP {Start nr:1 }
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start    
  791 Ilona Vanaveski           Ilves                EST 1398311  14:49    
  794 Pirjo Mäkinen             Mesikämmenet         FIN 338683   14:51    
  793 Elvira Frantcuzova        Rus-Veteran          RUS 1602288  14:53    
  792 Ulla Huhtinen             Mesikämmenet         FIN 503323   14:55    
  790 Tuulikki Liuha            Navi                 FIN 503308   14:57    
  789 Liudmila Labudina         Moscow Bilder        RUS 1301183  14:59    
  788 Tuula Varis               Ounasvaaran hiihtose FIN 504594   15:01    
  787 Sharon Crawford           RMOC Rocky Mtn       USA 992444   15:03    

W80
3470m 7KP {Start nr:1 }
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start    
  795 Karin Laine               Võru                 EST 305076   13:50    

W85
3470m 7KP {Start nr:1 }
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start    
  796 Saara Koivunen            Suunta Jyväskylä     FIN 2018835  13:52    

Tak-Soft
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2014, www.tak-soft.com