JWSOC-EYSOC-WMSOC 18-23.02.2014
1. 21.02.2014 Day3, Sprint, WMSOC Final
Pannjärve (Tõnis Erm)
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  524 Timofei Gerasko                                RUS 1633631  14:00    
  532 Andrey Shvedov                                 RUS 997777   14:36    
  553 Adrian Owens                                   USA 683125   14:52    
  578 Sergey Chernykh                                RUS 1404992  14:38    
  592 Sergei Sonnenberg                              GER 6377     14:58    
  610 Pasi Martikainen                               FIN 504588   14:48    
  611 Ari Martikainen                                FIN 504587   14:26    
  625 Ivan Shorokhov                                 RUS 501423   14:37    
  681 Khalit Karimov                                 RUS 2040377  13:54    
  708 Miwa Takahashi                                 JPN 504591   14:02    
  719 Lilia Shikhova                                 RUS 1302111  14:25    
  720 Yoshiko Sakai                                  JPN 504589   14:13    
  759 Lidia Shorokhova                               RUS 1302149  14:12    

A2
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  593 Edmunds Zvaigzne          A2                   LAT 2012400  15:06    

ASKÖ Kärnten
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  679 Curt Maier                ASKÖ Kärnten         AUT 9911111  13:50    

BNTU
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  590 Viktor Chehlov            BNTU                 BLR 250536   14:22    

Bodens BK OS
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  621 Kjell Sandström           Bodens BK OS         SWE 9501206  14:57    
  644 Matts Engvall             Bodens BK OS         SWE 570621   14:39    
  658 Kjell Mörtberg            Bodens BK OS         SWE 9451208  14:31    

CAI
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  774 Anne Brearley             CAI                  ITA 210119   14:29    
  783 Licia Kalcich             CAI                  ITA 210463   14:17    

CS Stiinta ESBM
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  504 Istvan Sebestyen          CS Stiinta ESBM      ROU 1003370  14:11    

Czech republic
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  800 Roman Horyna              Czech republic       CZE 1399000  14:13    

Dainava
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  579 Andrius Gumenikovas       Dainava              LTU 501192   14:36    
  595 Mindaugas Dinda           Dainava              LTU 501184   14:44    
  607 Rimas Jovaišas            Dainava              LTU 501190   14:52    
  613 Antanas Paužas            Dainava              LTU 501154   14:50    
  628 Saulius Kavaliauskas      Dainava              LTU 303412   14:41    
  652 Kęstutis Kviecinskas      Dainava              LTU 1401097  14:05    
  735 Rima Šimoliūnienė         Dainava              LTU 303414   14:38    

Epilän Esa
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  574 Kalevi Mäkipää            Epilän Esa           FIN 1003619  14:48    
  605 Tapio Mannila             Epilän Esa           FIN 503301   15:04    
  726 Sirra Toivonen            Epilän Esa           FIN 2058130  15:13    
  752 Anne Pelto-Huikko         Epilän Esa           FIN 2048121  14:18    

Fortuna OSK
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  511 Tadas Kazlauskas          Fortuna OSK          LTU 500070   14:09    
  513 Valdas Lelkaitis          Fortuna OSK          LTU 501180   13:57    
  537 Remigijus Masilionis      Fortuna OSK          LTU 886223   14:14    
  551 Regimantas Januškevičius  Fortuna OSK          LTU 1396899  14:46    
  691 Vytautas Januškevičius    Fortuna OSK          LTU 2023924  14:26    
  707 Asta Januškevičienė       Fortuna OSK          LTU 1300908  14:12    
  710 Vaida Reinartaitė         Fortuna OSK          LTU 1391371  14:00    
  718 Aistė Traubienė           Fortuna OSK          LTU 889226   14:21    

Hankasalmen Hanka
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  747 Kihlström Kirsi           Hankasalmen Hanka    FIN 209076   14:20    
  757 Päivi Raatikainen         Hankasalmen Hanka    FIN 7309     14:14    

Haukiputaan Heitto
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  663 Mauno Hanhela             Haukiputaan Heitto   FIN 1945221  14:21    

Hiiltomiehet
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  526 Mika Häkkinen             Hiiltomiehet         FIN 1396856  14:34    

HOK
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  655 Toivo Saue                HOK                  EST 895347   14:03    

Hämeenlinnan Suunnistajat
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  623 Jarmo Vainio              Hämeenlinnan Suunnis FIN 503303   14:43    
  629 Teuvo Tiilikainen         Hämeenlinnan Suunnis FIN 504593   14:59    
  693 Olavi Erkkilä             Hämeenlinnan Suunnis FIN 6643     14:28    

Iisu
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  703 Kyösti Jäppinen           Iisu                 FIN 503318   13:58    

Ilves
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  616 Lembit Nöps               Ilves                EST 1007293  14:45    
  715 Triin Vask                Ilves                EST 7200979  14:19    
  749 Ülle Põldoja              Ilves                EST 305208   14:00    
  761 Aino Koser                Ilves                EST 305203   13:58    
  763 Leili Prans               Ilves                EST 1401172  13:59    
  791 Ilona Vanaveski           Ilves                EST 1398311  14:49    

IOSK Būdakalnis
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  554 Darius Kalvaitis          IOSK Būdakalnis      LTU 400210   14:58    

IPR Finland
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  597 Peltonen Heikki           IPR Finland          FIN 1009766  15:12    
  642 Heikki Nurminen           IPR Finland          FIN 1009770  14:11    
  689 Tapani Häkkinen           IPR Finland          FIN 1009767  14:32    

Japan
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  690 Yuichi Takeishi           Japan                JPN 241749   14:24    

JOKA
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  530 Ilmar Udam                JOKA                 EST 9005041  14:26    
  604 Kalmer Keevend            JOKA                 EST 1201037  14:36    
  753 Siiri Poopuu              JOKA                 EST 2014920  14:08    

JoKu
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  694 Toivo Ryyppö              JoKu                 FIN 500063   14:36    
  697 Veikko Suutari            JoKu                 FIN 500067   14:38    

Joutsenon Kullervo
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  696 Tarmo Salmi               Joutsenon Kullervo   FIN 500061   14:34    

JRV
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  657 Heikki Pitkänen           JRV                  FIN 900101   14:25    
  781 Eila Pitkänen             JRV                  FIN 205937   14:19    

Jõhvikas
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  725 Piret Niglas              Jõhvikas             EST 16712067 15:03    
  729 Kadre Maalma              Jõhvikas             EST 16712066 15:07    

Kankaanpään Suunnistajat
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  569 Pekka Niemensivu          Kankaanpään Suunnist FIN 503302   14:18    

Kape
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  670 Mihhail Taivere           Kape                 EST 305281   14:08    
  700 Arne Kivistik             Kape                 EST 406042   14:41    
  724 Jana Kink                 Kape                 EST 500732   14:57    

KEKRSK
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  552 Taivo Tali                KEKRSK               EST 222879   14:42    
  737 Marje Viirmann            KEKRSK               EST 980565   14:52    

Kentavr - Kovrov
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  556 Sergey Busurin            Kentavr - Kovrov     RUS 1390998  15:06    
  598 Sergey Gerasimov          Kentavr - Kovrov     RUS 1390993  14:30    
  606 Maslov Alexsandr          Kentavr - Kovrov     RUS 1005129  14:38    

Kobras
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  626 Eero Ruokamo              Kobras               EST 218348   15:03    
  651 Tõnu Nurm                 Kobras               EST 9200597  13:51    
  687 Martin Tõrra              Kobras               EST 305340   14:00    
  711 Mirja Virve               Kobras               EST 364452   14:14    
  751 Saima Värton              Kobras               EST 1391856  14:10    

Kokkolan Suunnistajat
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  680 Jaakko Teppo              Kokkolan Suunnistaja FIN 503313   14:10    

Koop
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  572 Vallo Varjo               Koop                 EST 1008452  14:04    
  596 Jaanus Reha               Koop                 EST 502564   14:32    

Kuopion Suunnistajat
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  624 Markku Leinonen           Kuopion Suunnistajat FIN 402503   14:53    
  631 Kauno Mourujärvi          Kuopion Suunnistajat FIN 406031   14:35    
  649 Ossi Lakkala              Kuopion Suunnistajat FIN 1403180  14:45    
  739 Sari Jetsonen             Kuopion Suunnistajat FIN 1393010  14:46    

KuortKu
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  562 Asko Sippola              KuortKu              FIN 500089   14:40    
  665 Kesti Tapani              KuortKu              FIN 500092   14:47    

Kuzmolovo 110%
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  506 Barkalov Andrey           Kuzmolovo 110%       RUS 1301624  13:51    

Legenda
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  510 Valeriy Pautov            Legenda              RUS 997799   14:01    
  547 Alexei Zhestovski         Legenda              RUS 886688   15:10    
  712 Galina Mochalygina        Legenda              RUS 1394940  14:06    

Lehola
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  618 Riho Männi                Lehola               EST 895346   15:05    

Leppävaaran Sisu
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  779 Marja Suomalainen         Leppävaaran Sisu     FIN 2018855  14:31    

Levuo
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  502 Mindaugas Kvedaravicius   Levuo                LTU 41652    14:05    

LSF PT
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  517 Margus Venelaine          LSF PT               EST 682060   14:08    

LTA Marathon Team
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  544 Oleg Melnikov             LTA Marathon Team    RUS 1006929  15:14    

LUS
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  775 Mare Beilmann             LUS                  EST 682244   14:11    

LUSERG
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  558 Aliaksei Luhautsou        LUSERG               BLR 1301704  14:00    
  567 Andrei Marozau            LUSERG               BLR 682502   14:02    
  570 Pavel Chorny              LUSERG               BLR 259904   14:42    
  586 Ivan Maroz                LUSERG               BLR 250534   14:34    
  602 Leonid Yazykov            LUSERG               BLR 1007760  14:56    
  615 Searhei Hurynovich        LUSERG               BLR 259920   14:29    
  635 Vladzivir Straltsov       LUSERG               BLR 2000094  14:47    
  637 Anatoli Labanouski        LUSERG               BLR 211131   14:51    
  661 Evgeny Titovitch          LUSERG               BLR 250532   14:27    
  714 Marina Kuzniatsova        LUSERG               BLR 211130   14:23    
  750 Tatsiana Nikitsina        LUSERG               BLR 222498   13:56    
  769 Tamara Kahutsenka         LUSERG               BLR 259954   14:03    

LYCEY144
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  767 Natalia Romanova          LYCEY144             RUS 2041749  13:53    

Malahit
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  741 Olga Minaeva              Malahit              RUS 9120760  14:34    

Meridiāns OK
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  581 Aigars Leiboms            Meridiāns OK         LAT 500086   14:16    

Mesikämmenet
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  669 Rauli Pekkala             Mesikämmenet         FIN 503321*  13:58    
  673 Atso Mäkinen              Mesikämmenet         FIN 338682   14:14    
  685 Matti Mäkinen             Mesikämmenet         FIN 503320   14:20    
  688 Veikko Huhtinen           Mesikämmenet         FIN 503324   14:16    
  792 Ulla Huhtinen             Mesikämmenet         FIN 503323   14:55    
  794 Pirjo Mäkinen             Mesikämmenet         FIN 338683   14:51    

Moscow Bilder
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  789 Liudmila Labudina         Moscow Bilder        RUS 1301183  14:59    

Mäntsälän Urheilijat
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  601 Markku Laine              Mäntsälän Urheilijat FIN 795261   14:54    
  630 Tapani Pöllänen           Mäntsälän Urheilijat FIN 229374   14:39    

Navi
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  790 Tuulikki Liuha            Navi                 FIN 503308   14:57    

Nivalan Urheilijat
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  646 Unto Virkkula             Nivalan Urheilijat   FIN 500073   14:41    
  659 Severi Halkosaari         Nivalan Urheilijat   FIN 1009749  13:57    

Novosibirsk
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  654 Victor Stepanov           Novosibirsk          RUS 1602456  14:17    

OK Jaunyste
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  539 Ricardas Tevelis          OK Jaunyste          LTU 690626   14:40    

OK Kopa
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  525 Audrius Pocius            OK Kopa              LTU 554400   13:54    

OK Meridiāns
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  608 Juris Kokins              OK Meridiāns         LAT 1301911  15:10    

OK Stiga
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  509 Zilis Aleksandrs          OK Stiga             LAT 503319   13:55    

OK Takas
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  521 Laimonas Caplikas         OK Takas             LTU 7000376  14:12    
  541 Devis Zilovas             OK Takas             LTU 1300911  14:50    
  587 Pranas Bruzga             OK Takas             LTU 2024094  14:20    

Okas
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  516 Aivar Leht                Okas                 EST 710311   13:52    
  640 Mati Kallemets            Okas                 EST 263881   14:01    
  738 Ülle Raudsepp             Okas                 EST 1404069  14:36    

OL-Team Wehrsdorf
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  609 Harald Männel             OL-Team Wehrsdorf    GER 1111255  14:24    

OMEGA MOSCOW
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  503 Oleg Kalinin              OMEGA MOSCOW         RUS 502897   14:17    
  701 Boris Kalinin             OMEGA MOSCOW         RUS 501416   14:39    
  706 Elena Kheldert            OMEGA MOSCOW         RUS 502896   14:08    

Orienta-Kyncevo
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  565 Boris Elfimov             Orienta-Kyncevo      RUS 1633133  14:20    
  740 Galina Mitereva           Orienta-Kyncevo      RUS 620616   14:44    

Orion
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  695 Rein Küttim               Orion                EST 980551   14:22    

Orvand
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  559 Urmas Tammemäe            Orvand               EST 888108   14:24    

Ozons OK
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  535 Ivars Zagars              Ozons OK             LAT 1006153  14:22    

Otepää
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  745 Pille Illak               Otepää               EST 222114   14:32    

Otepää SK
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  768 Liivi Parik               Otepää SK            EST 1000006  13:51    

Ounasvaaran hiihtoseura
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  678 Martti Varis              Ounasvaaran hiihtose FIN 504595   14:04    
  728 Lea Pirttilä              Ounasvaaran hiihtose FIN 1396165  15:05    
  788 Tuula Varis               Ounasvaaran hiihtose FIN 504594   15:01    

Ounasvaaran Hiihtoseura
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  577 Kimmo Määttä              Ounasvaaran Hiihtose FIN 1963324  14:54    
  656 Antero Karvinen           Ounasvaaran Hiihtose FIN 1009896  14:35    
  746 Marita Väärälä            Ounasvaaran Hiihtose FIN 1396263  14:48    

PARUS
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  686 Pavel Rusanov             PARUS                RUS 1007033  14:24    
  764 Elena Rusanova            PARUS                RUS 1393797  14:05    

Peko
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  518 Randy Korb                Peko                 EST 504934   14:24    
  548 Jüri Pärnik               Peko                 EST 1391866  15:08    
  585 Martti Parve              Peko                 EST 682261   14:34    
  722 Ingrit Kala               Peko                 EST 997733   15:15    

Päijät-Rasti
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  677 Jukka Luukko              Päijät-Rasti         FIN 500082   14:02    

Rae
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  533 Ain Fjodorov              Rae                  EST 1303006  14:18    
  550 Veiko Pak                 Rae                  EST 305505   14:56    
  582 Tõnu Tänav                Rae                  EST 1399828  14:52    

Raisu Lumous
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  549 Jyrki Piirainen           Raisu Lumous         FIN 503325   14:48    

RaKas
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  698 Paavo Pystynen            RaKas                FIN 500088   14:45    

RaKaS
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  705 Arvo Majoinen             RaKaS                FIN 251166   13:56    

Rakv
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  531 Kuno Rooba                Rakv                 EST 980559   14:10    
  560 Ants Turban               Rakv                 EST 997909   14:14    
  619 Kulno Voolaid             Rakv                 EST 227511   14:49    
  717 Raili Rooba               Rakv                 EST 1391139  14:15    

Rasti-Jyry
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  643 Paavo Inkinen             Rasti-Jyry           FIN 305784   14:37    
  647 Jukka Aunula              Rasti-Jyry           FIN 418261   14:13    
  653 Pentti Reinikainen        Rasti-Jyry           FIN 1396114  13:53    
  666 Jorma Helin               Rasti-Jyry           FIN 345821   13:55    
  674 Unto Kanerva              Rasti-Jyry           FIN 503289   14:12    
  682 Seppo Kettunen            Rasti-Jyry           FIN 520415   14:28    
  713 Virpi Komulainen          Rasti-Jyry           FIN 1602686  14:04    
  773 Tuula Ohramaa             Rasti-Jyry           FIN 560408   14:15    
  778 Marja Kanerva             Rasti-Jyry           FIN 503290   14:13    
  785 Mirjami Tupitsa           Rasti-Jyry           FIN 418257   14:09    

Rasti-Kurikka
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  662 Aulis Hahtola             Rasti-Kurikka        FIN 504596   14:33    

Rastikarhut
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  766 Irma Ahonkivi             Rastikarhut          FIN 503311   14:01    
  777 Seija Piiparinen          Rastikarhut          FIN 305082   14:25    

Rastivarsat
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  543 Jyrki Tuokko              Rastivarsat          FIN 1399680  15:00    

RMOC Rocky Mtn
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  787 Sharon Crawford           RMOC Rocky Mtn       USA 992444   15:03    

Rus-Veteran
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  505 Evgeny Baranov            Rus-Veteran          RUS 1301237  14:07    
  519 Siarhei Voronau           Rus-Veteran          BLR 223611   14:04    
  527 Vladimir Koltunov         Rus-Veteran          RUS 1633327  14:16    
  536 Alexey Zdeblovskiy        Rus-Veteran          RUS 1005473  14:30    
  538 Yury Lukashov             Rus-Veteran          RUS 886888   14:06    
  540 Anatoly Shelekhin         Rus-Veteran          RUS 1633316  15:12    
  545 Sergey Makeychik          Rus-Veteran          RUS 1302243  14:54    
  555 Vladislav Siialskii       Rus-Veteran          RUS 1602281  14:44    
  557 Alexander Logvinchuk      Rus-Veteran          RUS 1633329  15:04    
  561 Sergei Khromtsov          Rus-Veteran          RUS 1633319  14:06    
  563 Igor Zvontsov             Rus-Veteran          BLR 1633326  14:50    
  580 Igor Kochetkov            Rus-Veteran          RUS 1301236  14:28    
  584 Alexander Sokolov         Rus-Veteran          RUS 1633317  14:12    
  589 Yury Borodulin            Rus-Veteran          RUS 1633302  15:02    
  600 Alexander Nikulin         Rus-Veteran          RUS 2040337  14:28    
  612 Viktor Rylov              Rus-Veteran          RUS 1633325  14:40    
  620 Viktor Borodin            Rus-Veteran          RUS 1405221  15:01    
  622 Stanislav Lesnikov        Rus-Veteran          RUS 1931333  14:55    
  636 Viacheslav Gorelov        Rus-Veteran          RUS 1007923  15:07    
  639 Nikolay Kazarinov         Rus-Veteran          RUS 238155   14:09    
  660 Alexander Gurov           Rus-Veteran          RUS 9200403  14:07    
  664 Petr Kaslov               Rus-Veteran          RUS 2040720  13:59    
  683 Viktor Kravchenko         Rus-Veteran          RUS 2040335  14:30    
  692 Viktor Yarkov             Rus-Veteran          RUS 237425   14:30    
  699 Georgiy Ilmenkov          Rus-Veteran          RUS 1633313  14:43    
  704 Nikolay Vishnyakov        Rus-Veteran          RUS 1301583  13:54    
  721 Svetlana Gorlanova        Rus-Veteran          RUS 895546   14:17    
  727 Natalia Makeychik         Rus-Veteran          RUS 1395006  14:53    
  733 Elena Lukashova           Rus-Veteran          RUS 1302203  15:09    
  742 Elena Kiseleva            Rus-Veteran          RUS 2004109  14:42    
  748 Valentina Shestakova      Rus-Veteran          RUS 2004145  14:04    
  754 Olga Gavrilova            Rus-Veteran          RUS 895804   13:52    
  756 Olga Gurova               Rus-Veteran          RUS 238521   13:54    
  758 Viktoria Fershalova       Rus-Veteran          RUS 1301105  14:16    
  760 Galina Nikulina           Rus-Veteran          RUS 2040332  14:02    
  762 Natalia Mikhonina         Rus-Veteran          RUS 2040855  14:06    
  765 Alexandra Pyankova        Rus-Veteran          RUS 2004080  13:55    
  770 Evgenia Kaslova           Rus-Veteran          RUS 2040715  13:57    
  776 Valentina Kostyleva       Rus-Veteran          RUS 1394958  14:23    
  780 Galina Semenova           Rus-Veteran          RUS 9579263  14:21    
  782 Tamara Ovsyannikova       Rus-Veteran          RUS 2300597  14:37    
  784 Tatiana Svistun           Rus-Veteran          RUS 334253   14:33    
  786 Galina Vershinina         Rus-Veteran          RUS 211580   14:35    
  793 Elvira Frantcuzova        Rus-Veteran          RUS 1602288  14:53    

RUSSIA 1
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  523 Eduard Khrennikov         RUSSIA 1             RUS 9777777  14:02    

Ryazan
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  573 Valerii Vekovishchev      Ryazan               RUS 238341   14:22    
  744 Irina Fedders             Ryazan               RUS 238342   14:40    

S-2000
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  529 Ilpo Viippola             S-2000               FIN 500080   14:38    
  583 Seppo Mäkinen             S-2000               FIN 500068   14:44    

Samara
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  515 Vladimir Dvorjanski       Samara               RUS 9922229  13:50    
  542 Mihhail Fokeev            Samara               RUS 728781   15:02    

Silva COK
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  603 Harijs Lācars             Silva COK            LAT 2005122  14:46    

SK RT
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  633 Jüri Rokko                SK RT                EST 682491   14:33    

SK Vuoksi
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  672 Pertti Veijalainen        SK Vuoksi            FIN 255881   13:56    

Ski-O Swiss
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  507 Hans Welti                Ski-O Swiss          SUI 1451975  14:03    
  571 Hansruedi Häny            Ski-O Swiss          SUI 896996   14:08    

SOC Asikkala
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  617 Esko Udd                  SOC Asikkala         FIN 500087   15:09    
  627 Heikki Saarinen           SOC Asikkala         FIN 909657   15:11    
  650 Risto Orpana              SOC Asikkala         FIN 1889900  14:49    
  667 Teuvo Lehtinen            SOC Asikkala         FIN 9700641  14:43    
  676 Pertti Nyberg             SOC Asikkala         FIN 229332   13:52    

SOK
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  723 Maarika Saks              SOK                  EST 1405528  14:51    

SRD
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  568 Vladimir Savinov          SRD                  EST 2060304  14:10    

St.Petersburg
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  534 Ilya Gusev                St.Petersburg        RUS 886903   14:32    

Stiga OK
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  501 Ruslans Mikulovs          Stiga OK             LAT 2056228  13:59    
  512 Dmitrijs Andrejevs        Stiga OK             LAT 1398503  13:53    
  514 Viktors Lescovs           Stiga OK             LAT 1398504  13:56    
  575 Nikolajs Grigorjevs       Stiga OK             LAT 1398505  14:32    
  588 Vjačeslavs Dedelis        Stiga OK             LAT 2013344  14:42    
  709 Lubova Pavlukova          Stiga OK             LAT 418123   14:10    

Suomusjärven Sisu
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  684 Timo Rapakko              Suomusjärven Sisu    FIN 421216   14:26    

Suosmeren Salpa
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  634 Markku Nurminen           Suosmeren Salpa      FIN 503307   14:31    

Suunta 2000
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  520 Jari Hannuksela           Suunta 2000          FIN 503315   14:28    
  731 Eija Hannuksela           Suunta 2000          FIN 503316   15:11    

Suunta Jyväskylä
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  796 Saara Koivunen            Suunta Jyväskylä     FIN 2018835  13:52    

Suuntasepot
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  772 Sirpa Tarkiainen          Suuntasepot          FIN 354048   14:27    

SuuntaSepot
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  648 Keijo Lakkinen            SuuntaSepot          FIN 500093   14:19    

Suusahullud
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  528 Väino Ellamik             Suusahullud          EST 9019323  13:58    

SV Robotron Dresden
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  508 Bernd Kohlschmidt         SV Robotron Dresden  GER 502219   14:15    

Säterbygdens OK
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  564 Per Sandberg              Säterbygdens OK      SWE 47097    14:26    
  736 Carina Sandberg           Säterbygdens OK      SWE 47094    14:54    

Tampereen Yritus
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  702 Tauno Ilonen              Tampereen Yritus     FIN 2018830  14:47    

Tarpian Suunta
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  546 Antti Virtanen            Tarpian Suunta       FIN 435723   15:16    
  576 Olli Savikko              Tarpian Suunta       FIN 530164   14:46    

Team Austria
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  566 Max Habenicht             Team Austria         AUT 895110   14:30    
  594 Hannes Pacher             Team Austria         AUT 503321   15:08    

Tomsk
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  668 Jüri Sidorov              Tomsk                RUS 238652   14:18    

TON
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  641 Tiit Tatter               TON                  EST 2012898  14:15    
  675 Ants Tamm                 TON                  EST 305123   14:06    

Turengin Sarastus
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  591 Timo Ahlroth              Turengin Sarastus    FIN 338609   14:18    
  599 Timo Aalto                Turengin Sarastus    FIN 11622    14:16    
  632 Reijo Honkanen            Turengin Sarastus    FIN 11971    14:27    
  645 Antti Ojala               Turengin Sarastus    FIN 1393041  14:29    

Unitex
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  771 Tatiana Barsukova         Unitex               RUS 1302146  14:07    

Võru
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  522 Heiti Hallikma            Võru                 EST 771970   14:20    
  671 Rudolf Mürk               Võru                 EST 211464   14:22    
  716 Kadri Parts               Võru                 EST 2006230  14:11    
  730 Marika Jäädmaa            Võru                 EST 1401238  15:01    
  732 Kaie Konsap               Võru                 EST 1008487  14:59    
  734 Epp Voitka                Võru                 EST 1395607  14:55    
  743 Airi Alnek                Võru                 EST 1008474  14:50    
  755 Heli Viks                 Võru                 EST 1008489  13:50    
  795 Karin Laine               Võru                 EST 305076   13:50    

Värend GN OL
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  638 Lars-Åke Sjökvist         Värend GN OL         SWE 27001    14:23    

Älvsby IF OK
Bib   Name                      Club                 Ctr ChipNr   Start1   
  614 Sture Noren               Älvsby IF OK         SWE 243830   15:00    

Tak-Soft
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2014, www.tak-soft.com