JWSOC-EYSOC-WMSOC 19.02.2014
1. 19.02.2014 Day 1
Pannjärve (Kalle Ojasoo)
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  524 Timofei Gerasko                                     RUS 1633631  M40   14:50    
  532 Andrey Shvedov                                      RUS 997777   M40   15:06    
  553 Adrian Owens                                        USA 683125   M45   14:59    
  578 Sergey Chernykh                                     RUS 1404992  M50   15:11    
  592 Sergei Sonnenberg                                   GER 6377     M55   14:42    
  610 Pasi Martikainen                                    FIN 504588   M55   15:18    
  611 Ari Martikainen                                     FIN 504587   M55   15:20    
  625 Ivan Shorokhov                                      RUS 501423   M60   14:50    
  681 Khalit Karimov                                      RUS 2040377  M70   14:56    
  708 Miwa Takahashi                                      JPN 504591   W35   15:24    
  719 Lilia Shikhova                                      RUS 1302111  W40   15:37    
  720 Yoshiko Sakai                                       JPN 504589   W40   15:39    
  759 Lidia Shorokhova                                    RUS 1302149  W55   15:33    

A2
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  593 Edmunds Zvaigzne               A2                   LAT 2012400  M55   14:44    

ASKÖ Kärnten
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  679 Curt Maier                     ASKÖ Kärnten         AUT 9911111  M70   14:52    

BNTU
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  590 Viktor Chehlov                 BNTU                 BLR 250536   M55   14:38    

Bodens BK OS
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  621 Kjell Sandström                Bodens BK OS         SWE 9501206  M60   14:42    
  644 Matts Engvall                  Bodens BK OS         SWE 570621   M65   14:43    
  658 Kjell Mörtberg                 Bodens BK OS         SWE 9451208  M65   15:11    

CAI
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  774 Anne Brearley                  CAI                  ITA 210119   W65   15:34    
  783 Licia Kalcich                  CAI                  ITA 210463   W65   15:52    

CS Stiinta ESBM
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  504 Istvan Sebestyen               CS Stiinta ESBM      ROU 1003370  M35   14:38    

Czech republic
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  500 Roman Horyna                   Czech republic       CZE 1399000  M35   14:30    

Dainava
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  579 Andrius Gumenikovas            Dainava              LTU 501192   M50   15:13    
  595 Mindaugas Dinda                Dainava              LTU 501184   M55   14:48    
  607 Rimas Jovaišas                 Dainava              LTU 501190   M55   15:12    
  613 Antanas Paužas                 Dainava              LTU 501154   M55   15:24    
  628 Saulius Kavaliauskas           Dainava              LTU 303412   M60   14:56    
  652 Kęstutis Kviecinskas           Dainava              LTU 1401097  M65   14:59    
  735 Rima Šimoliūnienė              Dainava              LTU 303414   W50   14:31    

Epilän Esa
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  574 Kalevi Mäkipää                 Epilän Esa           FIN 1003619  M50   15:03    
  605 Tapio Mannila                  Epilän Esa           FIN 503301   M55   15:08    
  726 Sirra Toivonen                 Epilän Esa           FIN 504597   W45   15:36    
  752 Anne Pelto-Huikko              Epilän Esa           FIN 2048121  W55   15:19    

Fortuna OSK
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  511 Tadas Kazlauskas               Fortuna OSK          LTU 501179   M35   14:52    
  513 Valdas Lelkaitis               Fortuna OSK          LTU 501180   M35   14:56    
  537 Remigijus Masilionis           Fortuna OSK          LTU 886223   M40   15:16    
  551 Regimantas Januškevičius       Fortuna OSK          LTU 1396899  M45   14:55    
  691 Vytautas Januškevičius         Fortuna OSK          LTU 2023924  M75   14:35    
  707 Asta Januškevičienė            Fortuna OSK          LTU 1300908  W35   15:22    
  710 Vaida Reinartaitė              Fortuna OSK          LTU 1391371  W35   15:28    
  718 Aistė Traubienė                Fortuna OSK          LTU 889226   W40   15:35    

Hankasalmen Hanka
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  747 Kihlström Kirsi                Hankasalmen Hanka    FIN 209076   W55   15:09    
  757 Päivi Raatikainen              Hankasalmen Hanka    FIN 7309     W55   15:29    

Haukiputaan Heitto
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  663 Mauno Hanhela                  Haukiputaan Heitto   FIN 1945221  M65   15:21    

Hiiltomiehet
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  526 Mika Häkkinen                  Hiiltomiehet         FIN 500070   M40   14:54    

HOK
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  655 Toivo Saue                     HOK                  EST 895347   M65   15:05    

Hämeenlinnan Suunnistajat
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  623 Jarmo Vainio                   Hämeenlinnan Suunnis FIN 503303   M60   14:46    
  629 Teuvo Tiilikainen              Hämeenlinnan Suunnis FIN 504593   M60   14:58    
  693 Olavi Erkkilä                  Hämeenlinnan Suunnis FIN 6643     M75   14:39    

Iisu
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  703 Kyösti Jäppinen                Iisu                 FIN 503318   M85   15:15    

Ilves
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  616 Lembit Nöps                    Ilves                EST 1007293  M60   14:32    
  715 Triin Vask                     Ilves                EST 7200979  W40   15:29    
  749 Ülle Põldoja                   Ilves                EST 305208   W55   15:13    
  761 Aino Koser                     Ilves                EST 305203   W55   15:37    
  763 Leili Prans                    Ilves                EST 1401172  W60   15:12    
  791 Ilona Vanaveski                Ilves                EST 1398311  W70   14:57    

IOSK Būdakalnis
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  554 Darius Kalvaitis               IOSK Būdakalnis      LTU 998997   M45   15:01    

IPR Finland
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  597 Peltonen Heikki                IPR Finland          FIN 1009766  M55   14:52    
  642 Heikki Nurminen                IPR Finland          FIN 1009770  M65   14:39    
  689 Tapani Häkkinen                IPR Finland          FIN 1009767  M75   14:31    

Japan
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  690 Yuichi Takeishi                Japan                JPN 241749   M75   14:33    

JOKA
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  530 Ilmar Udam                     JOKA                 EST 9005041  M40   15:02    
  604 Kalmer Keevend                 JOKA                 EST 1201037  M55   15:06    
  753 Siiri Poopuu                   JOKA                 EST 2014920  W55   15:21    

JoKu
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  694 Toivo Ryyppö                   JoKu                 FIN 500063   M75   14:41    
  697 Veikko Suutari                 JoKu                 FIN 500067   M75   14:47    

Joutsenon Kullervo
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  696 Tarmo Salmi                    Joutsenon Kullervo   FIN 500061   M75   14:45    

JRV
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  657 Heikki Pitkänen                JRV                  FIN 900101   M65   15:09    
  781 Eila Pitkänen                  JRV                  FIN 205937   W65   15:48    

Jõhvikas
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  725 Piret Niglas                   Jõhvikas             EST 305515   W45   15:34    
  729 Kadre Maalma                   Jõhvikas             EST 305249   W45   15:42    

Kankaanpään Suunnistajat
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  569 Pekka Niemensivu               Kankaanpään Suunnist FIN 503302   M50   14:53    

Kape
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  670 Mihhail Taivere                Kape                 EST 305281   M70   14:34    
  700 Arne Kivistik                  Kape                 EST 406042   M80   15:09    
  724 Jana Kink                      Kape                 EST 500732   W45   15:32    

KEKRSK
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  552 Taivo Tali                     KEKRSK               EST 222879   M45   14:57    
  737 Marje Viirmann                 KEKRSK               EST 980565   W50   14:35    

Kentavr - Kovrov
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  556 Sergey Busurin                 Kentavr - Kovrov     RUS 1390998  M45   15:05    
  598 Sergey Gerasimov               Kentavr - Kovrov     RUS 1390993  M55   14:54    
  606 Maslov Alexsandr               Kentavr - Kovrov     RUS 1005129  M55   15:10    

Keuru
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  796 Saara Koivunen                 Keuru                FIN 2018835  W85   15:23    

Kobras
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  626 Eero Ruokamo                   Kobras               EST 218348   M60   14:52    
  651 Tõnu Nurm                      Kobras               EST 9200597  M65   14:57    
  687 Martin Tõrra                   Kobras               EST 305340   M70   15:08    
  711 Mirja Virve                    Kobras               EST 364452   W35   15:30    
  751 Saima Värton                   Kobras               EST 1391856  W55   15:17    

Kokkolan Suunnistajat
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  680 Jaakko Teppo                   Kokkolan Suunnistaja FIN 503313   M70   14:54    

Koop
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  572 Vallo Varjo                    Koop                 EST 1008452  M50   14:59    
  596 Jaanus Reha                    Koop                 EST 502564   M55   14:50    

Kuopion Suunnistajat
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  624 Markku Leinonen                Kuopion Suunnistajat FIN 402503   M60   14:48    
  631 Kauno Mourujärvi               Kuopion Suunnistajat FIN 504592   M60   15:02    
  649 Ossi Lakkala                   Kuopion Suunnistajat FIN 1403180  M65   14:53    
  739 Sari Jetsonen                  Kuopion Suunnistajat FIN 1393010  W50   14:39    

KuortKu
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  562 Asko Sippola                   KuortKu              FIN 500089   M50   14:39    
  665 Kesti Tapani                   KuortKu              FIN 500092   M65   15:25    

Kuzmolovo 110%
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  506 Barkalov Andrey                Kuzmolovo 110%       RUS 1301624  M35   14:42    

Legenda
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  510 Valeriy Pautov                 Legenda              RUS 997799   M35   14:50    
  547 Alexei Zhestovski              Legenda              RUS 886688   M45   14:47    
  712 Galina Mochalygina             Legenda              RUS 1394940  W35   15:32    

Lehola
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  618 Riho Männi                     Lehola               EST 895346   M60   14:36    

Leppävaara
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  779 Marja Suomalainen              Leppävaara           FIN 2018855  W65   15:44    

Levuo
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  502 Mindaugas Kvedaravicius        Levuo                LTU 41652    M35   14:34    

LSF PT
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  517 Margus Venelaine               LSF PT               EST 682060   M40   14:36    

LTA Marathon Team
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  544 Oleg Melnikov                  LTA Marathon Team    RUS 1006929  M45   14:41    

LUS
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  775 Mare Beilmann                  LUS                  EST 682244   W65   15:36    

LUSERG
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  558 Aliaksei Luhautsou             LUSERG               BLR 1301704  M50   14:31    
  567 Andrei Marozau                 LUSERG               BLR 682502   M50   14:49    
  570 Pavel Chorny                   LUSERG               BLR 259904   M50   14:55    
  586 Ivan Maroz                     LUSERG               BLR 250534   M55   14:30    
  602 Leonid Yazykov                 LUSERG               BLR 1007660  M55   15:02    
  615 Searhei Hurynovich             LUSERG               BLR 259920   M60   14:30    
  635 Vladzivir Straltsov            LUSERG               BLR 2000094  M60   15:10    
  637 Anatoli Labanouski             LUSERG               BLR 211131   M60   15:14    
  661 Evgeny Titovitch               LUSERG               BLR 250523   M65   15:17    
  714 Marina Kuzniatsova             LUSERG               BLR 211130   W40   15:27    
  750 Tatsiana Nikitsina             LUSERG               BLR 222498   W55   15:15    
  769 Tamara Kahutsenka              LUSERG               BLR 259954   W60   15:24    

LYCEY144
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  767 Natalia Romanova               LYCEY144             RUS 2041749  W60   15:20    

Malahit
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  741 Olga Minaeva                   Malahit              RUS 9120760  W50   14:43    

Meridiāns OK
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  581 Aigars Leiboms                 Meridiāns OK         LAT 207673   M50   15:17    

Mesikämmenet
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  669 Rauli Pekkala                  Mesikämmenet         FIN 503321   M70   14:32    
  673 Atso Mäkinen                   Mesikämmenet         FIN 338682   M70   14:40    
  685 Matti Mäkinen                  Mesikämmenet         FIN 503320   M70   15:04    
  688 Veikko Huhtinen                Mesikämmenet         FIN 503324   M70   15:10    
  792 Ulla Huhtinen                  Mesikämmenet         FIN 503323   W70   14:59    
  794 Pirjo Mäkinen                  Mesikämmenet         FIN 338683   W70   15:03    

Moscow Bilder
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  789 Liudmila Labudina              Moscow Bilder        RUS 1301183  W70   14:53    

Mäntsälän Urheilijat
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  601 Markku Laine                   Mäntsälän Urheilijat FIN 795261   M55   15:00    
  630 Tapani Pöllänen                Mäntsälän Urheilijat FIN 229374   M60   15:00    

Navi
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  790 Tuulikki Liuha                 Navi                 FIN 503308   W70   14:55    

Nivalan Urheilijat
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  646 Unto Virkkula                  Nivalan Urheilijat   FIN 500073   M65   14:47    
  659 Severi Halkosaari              Nivalan Urheilijat   FIN 1009749  M65   15:13    

Novosibirsk
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  654 Victor Stepanov                Novosibirsk          RUS 1602456  M65   15:03    

OK Jaunystė
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  539 Ričardas Tėvelis               OK Jaunystė          LTU 690626   M45   14:31    

OK Kopa
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  525 Audrius Pocius                 OK Kopa              LTU 554400   M40   14:52    

OK Meridiāns
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  608 Juris Kokins                   OK Meridiāns         LAT 1301911  M55   15:14    

OK Stiga
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  509 Zilis Aleksandrs               OK Stiga             LAT 503319   M35   14:48    

OK Takas
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  521 Laimonas Caplikas              OK Takas             LTU 7000376  M40   14:44    
  541 Devis Zilovas                  OK Takas             LTU 1300911  M45   14:35    
  587 Pranas Bruzga                  OK Takas             LTU 2024094  M55   14:32    

OK Võru
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  671 Rudolf Mürk                    OK Võru              EST 211464   M70   14:36    
  716 Kadri Parts                    OK Võru              EST 2006230  W40   15:31    

Okas
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  516 Aivar Leht                     Okas                 EST 710311   M40   14:34    
  640 Mati Kallemets                 Okas                 EST 263881   M65   14:35    
  738 Ülle Raudsepp                  Okas                 EST 1404069  W50   14:37    

OL-Team Wehrsdorf
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  609 Harald Männel                  OL-Team Wehrsdorf    GER 1111255  M55   15:16    

OMEGA MOSCOW
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  503 Oleg Kalinin                   OMEGA MOSCOW         RUS 502897   M35   14:36    
  701 Boris Kalinin                  OMEGA MOSCOW         RUS 501416   M80   15:11    
  706 Elena Kheldert                 OMEGA MOSCOW         RUS 502896   W35   15:20    

Orienta-Kyncevo
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  565 Boris Elfimov                  Orienta-Kyncevo      RUS 1633133  M50   14:45    
  740 Galina Mitereva                Orienta-Kyncevo      RUS 620616   W50   14:41    

Orion
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  695 Rein Küttim                    Orion                EST 980551   M75   14:43    

Orvand
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  559 Urmas Tammemäe                 Orvand               EST 888108   M50   14:33    

Ozons OK
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  535 Ivars Zagars                   Ozons OK             LAT 1006153  M40   15:12    

Otepää
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  745 Pille Illak                    Otepää               EST 222114   W50   14:51    

Otepää SK
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  768 Liivi Parik                    Otepää SK            EST 1000006  W60   15:22    

Ounasvaaran hiihtoseura
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  678 Martti Varis                   Ounasvaaran hiihtose FIN 504595   M70   14:50    
  728 Lea Pirttilä                   Ounasvaaran hiihtose FIN 1396165  W45   15:40    
  788 Tuula Varis                    Ounasvaaran hiihtose FIN 504594   W70   14:51    

Ounasvaaran Hiihtoseura
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  577 Kimmo Määttä                   Ounasvaaran Hiihtose FIN 1963324  M50   15:09    
  656 Antero Karvinen                Ounasvaaran Hiihtose FIN 1009896  M65   15:07    
  746 Marita Väärälä                 Ounasvaaran Hiihtose FIN 1396263  W50   14:53    

PARUS
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  686 Pavel Rusanov                  PARUS                RUS 1007033  M70   15:06    
  764 Elena Rusanova                 PARUS                RUS 1393797  W60   15:14    

Peko
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  518 Randy Korb                     Peko                 EST 504934   M40   14:38    
  548 Jüri Pärnik                    Peko                 EST 1391866  M45   14:49    
  585 Martti Parve                   Peko                 EST 682261   M50   15:25    
  722 Ingrit Kala                    Peko                 EST 997733   W45   15:28    

Päijät-Rasti
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  677 Jukka Luukko                   Päijät-Rasti         FIN 500082   M70   14:48    

Rae
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  533 Ain Fjodorov                   Rae                  EST 1303006  M40   15:08    
  550 Veiko Pak                      Rae                  EST 305505   M45   14:53    
  582 Tõnu Tänav                     Rae                  EST 1399828  M50   15:19    

Raisu Lumous
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  549 Jyrki Piirainen                Raisu Lumous         FIN 503325   M45   14:51    

RaKas
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  698 Paavo Pystynen                 RaKas                FIN 500088   M80   15:05    

RaKaS
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  705 Arvo Majoinen                  RaKaS                FIN 251166   M85   15:19    

Rakv
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  531 Kuno Rooba                     Rakv                 EST 980559   M40   15:04    
  560 Ants Turban                    Rakv                 EST 997909   M50   14:35    
  619 Kulno Voolaid                  Rakv                 EST 227511   M60   14:38    
  717 Raili Rooba                    Rakv                 EST 1391139  W40   15:33    

Rasti-Jyry
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  643 Paavo Inkinen                  Rasti-Jyry           FIN 305784   M65   14:41    
  647 Jukka Aunula                   Rasti-Jyry           FIN 418261   M65   14:49    
  653 Pentti Reinikainen             Rasti-Jyry           FIN 1396114  M65   15:01    
  666 Jorma Helin                    Rasti-Jyry           FIN 845821   M65   15:27    
  674 Unto Kanerva                   Rasti-Jyry           FIN 503289   M70   14:42    
  682 Seppo Kettunen                 Rasti-Jyry           FIN 520415   M70   14:58    
  713 Virpi Komulainen               Rasti-Jyry           FIN 1602686  W35   15:34    
  773 Tuula Ohramaa                  Rasti-Jyry           FIN 560408   W65   15:32    
  778 Marja Kanerva                  Rasti-Jyry           FIN 503290   W65   15:42    
  785 Mirjami Tupitsa                Rasti-Jyry           FIN 418257   W65   15:56    

Rasti-Kurikka
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  662 Aulis Hahtola                  Rasti-Kurikka        FIN 504596   M65   15:19    

Rastikarhut
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  766 Irma Ahonkivi                  Rastikarhut          FIN 503311   W60   15:18    
  777 Seija Piiparinen               Rastikarhut          FIN 305082   W65   15:40    

Rastivarsat
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  543 Jyrki Tuokko                   Rastivarsat          FIN 1399680  M45   14:39    

RMOC Rocky Mtn
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  787 Sharon Crawford                RMOC Rocky Mtn       USA 992444   W70   14:49    

Rus-Veteran
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  505 Evgeny Baranov                 Rus-Veteran          RUS 1301237  M35   14:40    
  519 Siarhei Voronau                Rus-Veteran          BLR 1633316  M40   14:40    
  527 Vladimir Koltunov              Rus-Veteran          RUS 1005471  M40   14:56    
  536 Alexey Zdeblovskiy             Rus-Veteran          RUS 1005473  M40   15:14    
  538 Yury Lukashov                  Rus-Veteran          RUS 1007605  M40   15:18    
  540 Anatoly Shelekhin              Rus-Veteran          RUS 1633319  M45   14:33    
  545 Sergey Makeychik               Rus-Veteran          RUS 1302243  M45   14:43    
  555 Vladislav Siialskii            Rus-Veteran          RUS 1602281  M45   15:03    
  557 Alexander Logvinchuk           Rus-Veteran          RUS 1633329  M45   15:07    
  561 Sergei Khromtsov               Rus-Veteran          RUS 500086   M50   14:37    
  563 Igor Zvontsov                  Rus-Veteran          BLR 2040331  M50   14:41    
  580 Igor Kochetkov                 Rus-Veteran          RUS 1301236  M50   15:15    
  584 Alexander Sokolov              Rus-Veteran          RUS 1633317  M50   15:23    
  589 Yury Borodulin                 Rus-Veteran          RUS 1633302  M55   14:36    
  600 Alexander Nikulin              Rus-Veteran          RUS 2040337  M55   14:58    
  612 Viktor Rylov                   Rus-Veteran          RUS 1633305  M55   15:22    
  620 Viktor Borodin                 Rus-Veteran          RUS 1405221  M60   14:40    
  622 Stanislav Lesnikov             Rus-Veteran          RUS 1931333  M60   14:44    
  636 Viacheslav Gorelov             Rus-Veteran          RUS 1007923  M60   15:12    
  639 Nikolay Kazarinov              Rus-Veteran          RUS 238155   M65   14:33    
  660 Alexander Gurov                Rus-Veteran          RUS 9200403  M65   15:15    
  664 Petr Kaslov                    Rus-Veteran          RUS 2040720  M65   15:23    
  683 Viktor Kravchenko              Rus-Veteran          RUS 2040335  M70   15:00    
  692 Viktor Yarkov                  Rus-Veteran          RUS 1633327  M75   14:37    
  699 Georgiy Ilmenkov               Rus-Veteran          RUS 1633313  M80   15:07    
  704 Nikolay Vishnyakov             Rus-Veteran          RUS 1633325  M85   15:17    
  721 Svetlana Gorlanova             Rus-Veteran          RUS 895546   W40   15:41    
  727 Natalia Makeychik              Rus-Veteran          RUS 1302202  W45   15:38    
  733 Elena Lukashova                Rus-Veteran          RUS 1007607  W45   15:50    
  742 Elena Kiseleva                 Rus-Veteran          RUS 2004109  W50   14:45    
  748 Valentina Shestakova           Rus-Veteran          RUS 2004145  W55   15:11    
  754 Olga Gavrilova                 Rus-Veteran          RUS 895804   W55   15:23    
  756 Olga Gurova                    Rus-Veteran          RUS 238521   W55   15:27    
  758 Viktoria Fershalova            Rus-Veteran          RUS 1301105  W55   15:31    
  760 Galina Nikulina                Rus-Veteran          RUS 2040332  W55   15:35    
  762 Natalia Mikhonina              Rus-Veteran          RUS 1007008  W55   15:39    
  765 Alexandra Pyankova             Rus-Veteran          RUS 2004080  W60   15:16    
  770 Evgenia Kaslova                Rus-Veteran          RUS 2040715  W60   15:26    
  776 Valentina Kostyleva            Rus-Veteran          RUS 1007010  W65   15:38    
  782 Tamara Ovsyannikova            Rus-Veteran          RUS 2300597  W65   15:50    
  784 Tatiana Svistun                Rus-Veteran          RUS 334253   W65   15:54    
  786 Galina Vershinina              Rus-Veteran          RUS 21580    W65   15:58    
  793 Elvira Frantcuzova             Rus-Veteran          RUS 1602288  W70   15:01    

RUS-Veteran
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  780 Galina Semenova                RUS-Veteran          RUS 9579263  W65   15:46    

RUSSIA 1
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  523 Eduard Khrennikov              RUSSIA 1             RUS 9777777  M40   14:48    

Ryazan
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  573 Valerii Vekovishchev           Ryazan               RUS 238341   M50   15:01    
  744 Irina Fedders                  Ryazan               RUS 238342   W50   14:49    

S-2000
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  529 Ilpo Viippola                  S-2000               FIN 500080   M40   15:00    
  583 Seppo Mäkinen                  S-2000               FIN 500068   M50   15:21    

Samara
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  515 Vladimir Dvorjanski            Samara               RUS 9922229  M40   14:32    
  542 Mihhail Fokeev                 Samara               RUS 681805   M45   14:37    

Silva COK
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  603 Harijs Lācars                  Silva COK            LAT 2005122  M55   15:04    

SK RT
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  633 Jüri Rokko                     SK RT                EST 682491   M60   15:06    

SK Vuoksi
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  672 Pertti Veijalainen             SK Vuoksi            FIN 255881   M70   14:38    

Ski-O Swiss
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  507 Hans Welti                     Ski-O Swiss          SUI 1451975  M35   14:44    
  571 Hansruedi Häny                 Ski-O Swiss          SUI 896996   M50   14:57    

SOC Asikkala
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  617 Esko Udd                       SOC Asikkala         FIN 500087   M60   14:34    
  627 Heikki Saarinen                SOC Asikkala         FIN 909657   M60   14:54    
  650 Risto Orpana                   SOC Asikkala         FIN 1889900  M65   14:55    
  667 Teuvo Lehtinen                 SOC Asikkala         FIN 9700641  M65   15:29    
  676 Pertti Nyberg                  SOC Asikkala         FIN 229332   M70   14:46    

SOK
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  564 Per Sandberg                   SOK                  SWE 47097    M50   14:43    
  723 Maarika Saks                   SOK                  EST 1405528  W45   15:30    
  736 Carina Sandberg                SOK                  SWE 47094    W50   14:33    

SRD
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  568 Vladimir Savinov               SRD                  EST 2060304  M50   14:51    

St.Petersburg
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  534 Ilya Gusev                     St.Petersburg        RUS 886903   M40   15:10    

Stiga OK
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  501 Ruslans Mikulovs               Stiga OK             LAT 2056228  M35   14:32    
  512 Dmitrijs Andrejevs             Stiga OK             LAT 1398503  M35   14:54    
  514 Viktors Lescovs                Stiga OK             LAT 1398504  M40   14:30    
  575 Nikolajs Grigorjevs            Stiga OK             LAT 1398505  M50   15:05    
  588 Vjačeslavs Dedelis             Stiga OK             LAT 2013344  M55   14:34    
  709 Lubova Pavlukova               Stiga OK             LAT 418123   W35   15:26    

Suomusjärven Sisu
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  684 Timo Rapakko                   Suomusjärven Sisu    FIN 421216   M70   15:02    

Suosmeren Salpa
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  634 Markku Nurminen                Suosmeren Salpa      FIN 503307   M60   15:08    

Suunta 2000
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  520 Jari Hannuksela                Suunta 2000          FIN 503315   M40   14:42    
  731 Eija Hannuksela                Suunta 2000          FIN 503316   W45   15:46    

Suuntasepot
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  772 Sirpa Tarkiainen               Suuntasepot          FIN 354048   W65   15:30    

SuuntaSepot
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  648 Keijo Lakkinen                 SuuntaSepot          FIN 500093   M65   14:51    

Suusahullud
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  528 Väino Ellamik                  Suusahullud          EST 9019323  M40   14:58    

SV Robotron Dresden
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  508 Bernd Kohlschmidt              SV Robotron Dresden  GER 502219   M35   14:46    

Tampere
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  702 Tauno Ilonen                   Tampere              FIN 2018830  M80   15:13    

Tarpian Suunta
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  546 Antti Virtanen                 Tarpian Suunta       FIN 435723   M45   14:45    
  576 Olli Savikko                   Tarpian Suunta       FIN 530164   M50   15:07    

Team Austria
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  566 Max Habenicht                  Team Austria         AUT 895110   M50   14:47    
  594 Hannes Pacher                  Team Austria         AUT 590115   M55   14:46    

Tomsk
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  668 Jüri Sidorov                   Tomsk                RUS 238652   M70   14:30    

TON
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  641 Tiit Tatter                    TON                  EST 2012898  M65   14:37    
  675 Ants Tamm                      TON                  EST 305123   M70   14:44    

Turengin Sarastus
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  591 Timo Ahlroth                   Turengin Sarastus    FIN 338609   M55   14:40    
  599 Timo Aalto                     Turengin Sarastus    FIN 11622    M55   14:56    
  632 Reijo Honkanen                 Turengin Sarastus    FIN 11971    M60   15:04    
  645 Antti Ojala                    Turengin Sarastus    FIN 1393041  M65   14:45    

Unitex
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  771 Tatiana Barsukova              Unitex               RUS 1302146  W60   15:28    

Võru
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  522 Heiti Hallikma                 Võru                 EST 771970   M40   14:46    
  730 Marika Jäädmaa                 Võru                 EST 1401238  W45   15:44    
  732 Kaie Konsap                    Võru                 EST 1008487  W45   15:48    
  734 Epp Voitka                     Võru                 EST 1395607  W45   15:52    
  743 Airi Alnek                     Võru                 EST 1008474  W50   14:47    
  755 Heli Viks                      Võru                 EST 1008489  W55   15:25    
  795 Karin Laine                    Võru                 EST 305076   W80   15:21    

Värend GN OL
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  638 Lars-Åke Sjökvist              Värend GN OL         SWE 27001    M65   14:31    

Älvsby IF OK
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Class Start1   
  614 Sture Noren                    Älvsby IF OK         SWE 243830   M55   15:26    

Tak-Soft
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2014, www.tak-soft.com