JWSOC-EYSOC-WMSOC 19.02.2014
Day 1
19.02.2014 Pannjärve (Kalle Ojasoo)
M35  M40  M45  M50  M55  M60  M65  M70  M75  M80  M85 
W35  W40  W45  W50  W55  W60  W65  W70  W75  W80  W85 

M35
6000m 18KP {Start nr:1 }
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Start    
  500 Roman Horyna                   Czech republic       CZE 1399000  14:30    
  501 Ruslans Mikulovs               Stiga OK             LAT 2056228  14:32    
  502 Mindaugas Kvedaravicius        Levuo                LTU 41652    14:34    
  503 Oleg Kalinin                   OMEGA MOSCOW         RUS 502897   14:36    
  504 Istvan Sebestyen               CS Stiinta ESBM      ROU 1003370  14:38    
  505 Evgeny Baranov                 Rus-Veteran          RUS 1301237  14:40    
  506 Barkalov Andrey                Kuzmolovo 110%       RUS 1301624  14:42    
  507 Hans Welti                     Ski-O Swiss          SUI 1451975  14:44    
  508 Bernd Kohlschmidt              SV Robotron Dresden  GER 502219   14:46    
  509 Zilis Aleksandrs               OK Stiga             LAT 503319   14:48    
  510 Valeriy Pautov                 Legenda              RUS 997799   14:50    
  511 Tadas Kazlauskas               Fortuna OSK          LTU 501179   14:52    
  512 Dmitrijs Andrejevs             Stiga OK             LAT 1398503  14:54    
  513 Valdas Lelkaitis               Fortuna OSK          LTU 501180   14:56    

M40
5300m 16KP {Start nr:1 }
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Start    
  514 Viktors Lescovs                Stiga OK             LAT 1398504  14:30    
  515 Vladimir Dvorjanski            Samara               RUS 9922229  14:32    
  516 Aivar Leht                     Okas                 EST 710311   14:34    
  517 Margus Venelaine               LSF PT               EST 682060   14:36    
  518 Randy Korb                     Peko                 EST 504934   14:38    
  519 Siarhei Voronau                Rus-Veteran          BLR 1633316  14:40    
  520 Jari Hannuksela                Suunta 2000          FIN 503315   14:42    
  521 Laimonas Caplikas              OK Takas             LTU 7000376  14:44    
  522 Heiti Hallikma                 Võru                 EST 771970   14:46    
  523 Eduard Khrennikov              RUSSIA 1             RUS 9777777  14:48    
  524 Timofei Gerasko                                     RUS 1633631  14:50    
  525 Audrius Pocius                 OK Kopa              LTU 554400   14:52    
  526 Mika Häkkinen                  Hiiltomiehet         FIN 500070   14:54    
  527 Vladimir Koltunov              Rus-Veteran          RUS 1005471  14:56    
  528 Väino Ellamik                  Suusahullud          EST 9019323  14:58    
  529 Ilpo Viippola                  S-2000               FIN 500080   15:00    
  530 Ilmar Udam                     JOKA                 EST 9005041  15:02    
  531 Kuno Rooba                     Rakv                 EST 980559   15:04    
  532 Andrey Shvedov                                      RUS 997777   15:06    
  533 Ain Fjodorov                   Rae                  EST 1303006  15:08    
  534 Ilya Gusev                     St.Petersburg        RUS 886903   15:10    
  535 Ivars Zagars                   Ozons OK             LAT 1006153  15:12    
  536 Alexey Zdeblovskiy             Rus-Veteran          RUS 1005473  15:14    
  537 Remigijus Masilionis           Fortuna OSK          LTU 886223   15:16    
  538 Yury Lukashov                  Rus-Veteran          RUS 1007605  15:18    

M45
5000m 17KP {Start nr:1 }
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Start    
  539 Ričardas Tėvelis               OK Jaunystė          LTU 690626   14:31    
  540 Anatoly Shelekhin              Rus-Veteran          RUS 1633319  14:33    
  541 Devis Zilovas                  OK Takas             LTU 1300911  14:35    
  542 Mihhail Fokeev                 Samara               RUS 681805   14:37    
  543 Jyrki Tuokko                   Rastivarsat          FIN 1399680  14:39    
  544 Oleg Melnikov                  LTA Marathon Team    RUS 1006929  14:41    
  545 Sergey Makeychik               Rus-Veteran          RUS 1302243  14:43    
  546 Antti Virtanen                 Tarpian Suunta       FIN 435723   14:45    
  547 Alexei Zhestovski              Legenda              RUS 886688   14:47    
  548 Jüri Pärnik                    Peko                 EST 1391866  14:49    
  549 Jyrki Piirainen                Raisu Lumous         FIN 503325   14:51    
  550 Veiko Pak                      Rae                  EST 305505   14:53    
  551 Regimantas Januškevičius       Fortuna OSK          LTU 1396899  14:55    
  552 Taivo Tali                     KEKRSK               EST 222879   14:57    
  553 Adrian Owens                                        USA 683125   14:59    
  554 Darius Kalvaitis               IOSK Būdakalnis      LTU 998997   15:01    
  555 Vladislav Siialskii            Rus-Veteran          RUS 1602281  15:03    
  556 Sergey Busurin                 Kentavr - Kovrov     RUS 1390998  15:05    
  557 Alexander Logvinchuk           Rus-Veteran          RUS 1633329  15:07    

M50
4900m 16KP {Start nr:1 }
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Start    
  558 Aliaksei Luhautsou             LUSERG               BLR 1301704  14:31    
  559 Urmas Tammemäe                 Orvand               EST 888108   14:33    
  560 Ants Turban                    Rakv                 EST 997909   14:35    
  561 Sergei Khromtsov               Rus-Veteran          RUS 500086   14:37    
  562 Asko Sippola                   KuortKu              FIN 500089   14:39    
  563 Igor Zvontsov                  Rus-Veteran          BLR 2040331  14:41    
  564 Per Sandberg                   SOK                  SWE 47097    14:43    
  565 Boris Elfimov                  Orienta-Kyncevo      RUS 1633133  14:45    
  566 Max Habenicht                  Team Austria         AUT 895110   14:47    
  567 Andrei Marozau                 LUSERG               BLR 682502   14:49    
  568 Vladimir Savinov               SRD                  EST 2060304  14:51    
  569 Pekka Niemensivu               Kankaanpään Suunnist FIN 503302   14:53    
  570 Pavel Chorny                   LUSERG               BLR 259904   14:55    
  571 Hansruedi Häny                 Ski-O Swiss          SUI 896996   14:57    
  572 Vallo Varjo                    Koop                 EST 1008452  14:59    
  573 Valerii Vekovishchev           Ryazan               RUS 238341   15:01    
  574 Kalevi Mäkipää                 Epilän Esa           FIN 1003619  15:03    
  575 Nikolajs Grigorjevs            Stiga OK             LAT 1398505  15:05    
  576 Olli Savikko                   Tarpian Suunta       FIN 530164   15:07    
  577 Kimmo Määttä                   Ounasvaaran Hiihtose FIN 1963324  15:09    
  578 Sergey Chernykh                                     RUS 1404992  15:11    
  579 Andrius Gumenikovas            Dainava              LTU 501192   15:13    
  580 Igor Kochetkov                 Rus-Veteran          RUS 1301236  15:15    
  581 Aigars Leiboms                 Meridiāns OK         LAT 207673   15:17    
  582 Tõnu Tänav                     Rae                  EST 1399828  15:19    
  583 Seppo Mäkinen                  S-2000               FIN 500068   15:21    
  584 Alexander Sokolov              Rus-Veteran          RUS 1633317  15:23    
  585 Martti Parve                   Peko                 EST 682261   15:25    

M55
4300m 13KP {Start nr:1 }
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Start    
  586 Ivan Maroz                     LUSERG               BLR 250534   14:30    
  587 Pranas Bruzga                  OK Takas             LTU 2024094  14:32    
  588 Vjačeslavs Dedelis             Stiga OK             LAT 2013344  14:34    
  589 Yury Borodulin                 Rus-Veteran          RUS 1633302  14:36    
  590 Viktor Chehlov                 BNTU                 BLR 250536   14:38    
  591 Timo Ahlroth                   Turengin Sarastus    FIN 338609   14:40    
  592 Sergei Sonnenberg                                   GER 6377     14:42    
  593 Edmunds Zvaigzne               A2                   LAT 2012400  14:44    
  594 Hannes Pacher                  Team Austria         AUT 590115   14:46    
  595 Mindaugas Dinda                Dainava              LTU 501184   14:48    
  596 Jaanus Reha                    Koop                 EST 502564   14:50    
  597 Peltonen Heikki                IPR Finland          FIN 1009766  14:52    
  598 Sergey Gerasimov               Kentavr - Kovrov     RUS 1390993  14:54    
  599 Timo Aalto                     Turengin Sarastus    FIN 11622    14:56    
  600 Alexander Nikulin              Rus-Veteran          RUS 2040337  14:58    
  601 Markku Laine                   Mäntsälän Urheilijat FIN 795261   15:00    
  602 Leonid Yazykov                 LUSERG               BLR 1007660  15:02    
  603 Harijs Lācars                  Silva COK            LAT 2005122  15:04    
  604 Kalmer Keevend                 JOKA                 EST 1201037  15:06    
  605 Tapio Mannila                  Epilän Esa           FIN 503301   15:08    
  606 Maslov Alexsandr               Kentavr - Kovrov     RUS 1005129  15:10    
  607 Rimas Jovaišas                 Dainava              LTU 501190   15:12    
  608 Juris Kokins                   OK Meridiāns         LAT 1301911  15:14    
  609 Harald Männel                  OL-Team Wehrsdorf    GER 1111255  15:16    
  610 Pasi Martikainen                                    FIN 504588   15:18    
  611 Ari Martikainen                                     FIN 504587   15:20    
  612 Viktor Rylov                   Rus-Veteran          RUS 1633305  15:22    
  613 Antanas Paužas                 Dainava              LTU 501154   15:24    
  614 Sture Noren                    Älvsby IF OK         SWE 243830   15:26    

M60
4500m 16KP {Start nr:1 }
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Start    
  615 Searhei Hurynovich             LUSERG               BLR 259920   14:30    
  616 Lembit Nöps                    Ilves                EST 1007293  14:32    
  617 Esko Udd                       SOC Asikkala         FIN 500087   14:34    
  618 Riho Männi                     Lehola               EST 895346   14:36    
  619 Kulno Voolaid                  Rakv                 EST 227511   14:38    
  620 Viktor Borodin                 Rus-Veteran          RUS 1405221  14:40    
  621 Kjell Sandström                Bodens BK OS         SWE 9501206  14:42    
  622 Stanislav Lesnikov             Rus-Veteran          RUS 1931333  14:44    
  623 Jarmo Vainio                   Hämeenlinnan Suunnis FIN 503303   14:46    
  624 Markku Leinonen                Kuopion Suunnistajat FIN 402503   14:48    
  625 Ivan Shorokhov                                      RUS 501423   14:50    
  626 Eero Ruokamo                   Kobras               EST 218348   14:52    
  627 Heikki Saarinen                SOC Asikkala         FIN 909657   14:54    
  628 Saulius Kavaliauskas           Dainava              LTU 303412   14:56    
  629 Teuvo Tiilikainen              Hämeenlinnan Suunnis FIN 504593   14:58    
  630 Tapani Pöllänen                Mäntsälän Urheilijat FIN 229374   15:00    
  631 Kauno Mourujärvi               Kuopion Suunnistajat FIN 504592   15:02    
  632 Reijo Honkanen                 Turengin Sarastus    FIN 11971    15:04    
  633 Jüri Rokko                     SK RT                EST 682491   15:06    
  634 Markku Nurminen                Suosmeren Salpa      FIN 503307   15:08    
  635 Vladzivir Straltsov            LUSERG               BLR 2000094  15:10    
  636 Viacheslav Gorelov             Rus-Veteran          RUS 1007923  15:12    
  637 Anatoli Labanouski             LUSERG               BLR 211131   15:14    

M65
4200m 17KP {Start nr:1 }
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Start    
  638 Lars-Åke Sjökvist              Värend GN OL         SWE 27001    14:31    
  639 Nikolay Kazarinov              Rus-Veteran          RUS 238155   14:33    
  640 Mati Kallemets                 Okas                 EST 263881   14:35    
  641 Tiit Tatter                    TON                  EST 2012898  14:37    
  642 Heikki Nurminen                IPR Finland          FIN 1009770  14:39    
  643 Paavo Inkinen                  Rasti-Jyry           FIN 305784   14:41    
  644 Matts Engvall                  Bodens BK OS         SWE 570621   14:43    
  645 Antti Ojala                    Turengin Sarastus    FIN 1393041  14:45    
  646 Unto Virkkula                  Nivalan Urheilijat   FIN 500073   14:47    
  647 Jukka Aunula                   Rasti-Jyry           FIN 418261   14:49    
  648 Keijo Lakkinen                 SuuntaSepot          FIN 500093   14:51    
  649 Ossi Lakkala                   Kuopion Suunnistajat FIN 1403180  14:53    
  650 Risto Orpana                   SOC Asikkala         FIN 1889900  14:55    
  651 Tõnu Nurm                      Kobras               EST 9200597  14:57    
  652 Kęstutis Kviecinskas           Dainava              LTU 1401097  14:59    
  653 Pentti Reinikainen             Rasti-Jyry           FIN 1396114  15:01    
  654 Victor Stepanov                Novosibirsk          RUS 1602456  15:03    
  655 Toivo Saue                     HOK                  EST 895347   15:05    
  656 Antero Karvinen                Ounasvaaran Hiihtose FIN 1009896  15:07    
  657 Heikki Pitkänen                JRV                  FIN 900101   15:09    
  658 Kjell Mörtberg                 Bodens BK OS         SWE 9451208  15:11    
  659 Severi Halkosaari              Nivalan Urheilijat   FIN 1009749  15:13    
  660 Alexander Gurov                Rus-Veteran          RUS 9200403  15:15    
  661 Evgeny Titovitch               LUSERG               BLR 250523   15:17    
  662 Aulis Hahtola                  Rasti-Kurikka        FIN 504596   15:19    
  663 Mauno Hanhela                  Haukiputaan Heitto   FIN 1945221  15:21    
  664 Petr Kaslov                    Rus-Veteran          RUS 2040720  15:23    
  665 Kesti Tapani                   KuortKu              FIN 500092   15:25    
  666 Jorma Helin                    Rasti-Jyry           FIN 845821   15:27    
  667 Teuvo Lehtinen                 SOC Asikkala         FIN 9700641  15:29    

M70
3600m 10KP {Start nr:1 }
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Start    
  668 Jüri Sidorov                   Tomsk                RUS 238652   14:30    
  669 Rauli Pekkala                  Mesikämmenet         FIN 503321   14:32    
  670 Mihhail Taivere                Kape                 EST 305281   14:34    
  671 Rudolf Mürk                    OK Võru              EST 211464   14:36    
  672 Pertti Veijalainen             SK Vuoksi            FIN 255881   14:38    
  673 Atso Mäkinen                   Mesikämmenet         FIN 338682   14:40    
  674 Unto Kanerva                   Rasti-Jyry           FIN 503289   14:42    
  675 Ants Tamm                      TON                  EST 305123   14:44    
  676 Pertti Nyberg                  SOC Asikkala         FIN 229332   14:46    
  677 Jukka Luukko                   Päijät-Rasti         FIN 500082   14:48    
  678 Martti Varis                   Ounasvaaran hiihtose FIN 504595   14:50    
  679 Curt Maier                     ASKÖ Kärnten         AUT 9911111  14:52    
  680 Jaakko Teppo                   Kokkolan Suunnistaja FIN 503313   14:54    
  681 Khalit Karimov                                      RUS 2040377  14:56    
  682 Seppo Kettunen                 Rasti-Jyry           FIN 520415   14:58    
  683 Viktor Kravchenko              Rus-Veteran          RUS 2040335  15:00    
  684 Timo Rapakko                   Suomusjärven Sisu    FIN 421216   15:02    
  685 Matti Mäkinen                  Mesikämmenet         FIN 503320   15:04    
  686 Pavel Rusanov                  PARUS                RUS 1007033  15:06    
  687 Martin Tõrra                   Kobras               EST 305340   15:08    
  688 Veikko Huhtinen                Mesikämmenet         FIN 503324   15:10    

M75
3500m 9KP {Start nr:1 }
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Start    
  689 Tapani Häkkinen                IPR Finland          FIN 1009767  14:31    
  690 Yuichi Takeishi                Japan                JPN 241749   14:33    
  691 Vytautas Januškevičius         Fortuna OSK          LTU 2023924  14:35    
  692 Viktor Yarkov                  Rus-Veteran          RUS 1633327  14:37    
  693 Olavi Erkkilä                  Hämeenlinnan Suunnis FIN 6643     14:39    
  694 Toivo Ryyppö                   JoKu                 FIN 500063   14:41    
  695 Rein Küttim                    Orion                EST 980551   14:43    
  696 Tarmo Salmi                    Joutsenon Kullervo   FIN 500061   14:45    
  697 Veikko Suutari                 JoKu                 FIN 500067   14:47    

M80
3200m 8KP {Start nr:1 }
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Start    
  698 Paavo Pystynen                 RaKas                FIN 500088   15:05    
  699 Georgiy Ilmenkov               Rus-Veteran          RUS 1633313  15:07    
  700 Arne Kivistik                  Kape                 EST 406042   15:09    
  701 Boris Kalinin                  OMEGA MOSCOW         RUS 501416   15:11    
  702 Tauno Ilonen                   Tampere              FIN 2018830  15:13    

M85
3200m 8KP {Start nr:1 }
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Start    
  703 Kyösti Jäppinen                Iisu                 FIN 503318   15:15    
  704 Nikolay Vishnyakov             Rus-Veteran          RUS 1633325  15:17    
  705 Arvo Majoinen                  RaKaS                FIN 251166   15:19    

W35
5000m 17KP {Start nr:1 }
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Start    
  706 Elena Kheldert                 OMEGA MOSCOW         RUS 502896   15:20    
  707 Asta Januškevičienė            Fortuna OSK          LTU 1300908  15:22    
  708 Miwa Takahashi                                      JPN 504591   15:24    
  709 Lubova Pavlukova               Stiga OK             LAT 418123   15:26    
  710 Vaida Reinartaitė              Fortuna OSK          LTU 1391371  15:28    
  711 Mirja Virve                    Kobras               EST 364452   15:30    
  712 Galina Mochalygina             Legenda              RUS 1394940  15:32    
  713 Virpi Komulainen               Rasti-Jyry           FIN 1602686  15:34    

W40
4900m 16KP {Start nr:1 }
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Start    
  714 Marina Kuzniatsova             LUSERG               BLR 211130   15:27    
  715 Triin Vask                     Ilves                EST 7200979  15:29    
  716 Kadri Parts                    OK Võru              EST 2006230  15:31    
  717 Raili Rooba                    Rakv                 EST 1391139  15:33    
  718 Aistė Traubienė                Fortuna OSK          LTU 889226   15:35    
  719 Lilia Shikhova                                      RUS 1302111  15:37    
  720 Yoshiko Sakai                                       JPN 504589   15:39    
  721 Svetlana Gorlanova             Rus-Veteran          RUS 895546   15:41    

W45
4300m 13KP {Start nr:1 }
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Start    
  722 Ingrit Kala                    Peko                 EST 997733   15:28    
  723 Maarika Saks                   SOK                  EST 1405528  15:30    
  724 Jana Kink                      Kape                 EST 500732   15:32    
  725 Piret Niglas                   Jõhvikas             EST 305515   15:34    
  726 Sirra Toivonen                 Epilän Esa           FIN 504597   15:36    
  727 Natalia Makeychik              Rus-Veteran          RUS 1302202  15:38    
  728 Lea Pirttilä                   Ounasvaaran hiihtose FIN 1396165  15:40    
  729 Kadre Maalma                   Jõhvikas             EST 305249   15:42    
  730 Marika Jäädmaa                 Võru                 EST 1401238  15:44    
  731 Eija Hannuksela                Suunta 2000          FIN 503316   15:46    
  732 Kaie Konsap                    Võru                 EST 1008487  15:48    
  733 Elena Lukashova                Rus-Veteran          RUS 1007607  15:50    
  734 Epp Voitka                     Võru                 EST 1395607  15:52    

W50
4100m 15KP {Start nr:1 }
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Start    
  735 Rima Šimoliūnienė              Dainava              LTU 303414   14:31    
  736 Carina Sandberg                SOK                  SWE 47094    14:33    
  737 Marje Viirmann                 KEKRSK               EST 980565   14:35    
  738 Ülle Raudsepp                  Okas                 EST 1404069  14:37    
  739 Sari Jetsonen                  Kuopion Suunnistajat FIN 1393010  14:39    
  740 Galina Mitereva                Orienta-Kyncevo      RUS 620616   14:41    
  741 Olga Minaeva                   Malahit              RUS 9120760  14:43    
  742 Elena Kiseleva                 Rus-Veteran          RUS 2004109  14:45    
  743 Airi Alnek                     Võru                 EST 1008474  14:47    
  744 Irina Fedders                  Ryazan               RUS 238342   14:49    
  745 Pille Illak                    Otepää               EST 222114   14:51    
  746 Marita Väärälä                 Ounasvaaran Hiihtose FIN 1396263  14:53    

W55
4100m 15KP {Start nr:1 }
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Start    
  747 Kihlström Kirsi                Hankasalmen Hanka    FIN 209076   15:09    
  748 Valentina Shestakova           Rus-Veteran          RUS 2004145  15:11    
  749 Ülle Põldoja                   Ilves                EST 305208   15:13    
  750 Tatsiana Nikitsina             LUSERG               BLR 222498   15:15    
  751 Saima Värton                   Kobras               EST 1391856  15:17    
  752 Anne Pelto-Huikko              Epilän Esa           FIN 2048121  15:19    
  753 Siiri Poopuu                   JOKA                 EST 2014920  15:21    
  754 Olga Gavrilova                 Rus-Veteran          RUS 895804   15:23    
  755 Heli Viks                      Võru                 EST 1008489  15:25    
  756 Olga Gurova                    Rus-Veteran          RUS 238521   15:27    
  757 Päivi Raatikainen              Hankasalmen Hanka    FIN 7309     15:29    
  758 Viktoria Fershalova            Rus-Veteran          RUS 1301105  15:31    
  759 Lidia Shorokhova                                    RUS 1302149  15:33    
  760 Galina Nikulina                Rus-Veteran          RUS 2040332  15:35    
  761 Aino Koser                     Ilves                EST 305203   15:37    
  762 Natalia Mikhonina              Rus-Veteran          RUS 1007008  15:39    

W60
3600m 10KP {Start nr:1 }
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Start    
  763 Leili Prans                    Ilves                EST 1401172  15:12    
  764 Elena Rusanova                 PARUS                RUS 1393797  15:14    
  765 Alexandra Pyankova             Rus-Veteran          RUS 2004080  15:16    
  766 Irma Ahonkivi                  Rastikarhut          FIN 503311   15:18    
  767 Natalia Romanova               LYCEY144             RUS 2041749  15:20    
  768 Liivi Parik                    Otepää SK            EST 1000006  15:22    
  769 Tamara Kahutsenka              LUSERG               BLR 259954   15:24    
  770 Evgenia Kaslova                Rus-Veteran          RUS 2040715  15:26    
  771 Tatiana Barsukova              Unitex               RUS 1302146  15:28    

W65
3600m 10KP {Start nr:1 }
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Start    
  772 Sirpa Tarkiainen               Suuntasepot          FIN 354048   15:30    
  773 Tuula Ohramaa                  Rasti-Jyry           FIN 560408   15:32    
  774 Anne Brearley                  CAI                  ITA 210119   15:34    
  775 Mare Beilmann                  LUS                  EST 682244   15:36    
  776 Valentina Kostyleva            Rus-Veteran          RUS 1007010  15:38    
  777 Seija Piiparinen               Rastikarhut          FIN 305082   15:40    
  778 Marja Kanerva                  Rasti-Jyry           FIN 503290   15:42    
  779 Marja Suomalainen              Leppävaara           FIN 2018855  15:44    
  780 Galina Semenova                RUS-Veteran          RUS 9579263  15:46    
  781 Eila Pitkänen                  JRV                  FIN 205937   15:48    
  782 Tamara Ovsyannikova            Rus-Veteran          RUS 2300597  15:50    
  783 Licia Kalcich                  CAI                  ITA 210463   15:52    
  784 Tatiana Svistun                Rus-Veteran          RUS 334253   15:54    
  785 Mirjami Tupitsa                Rasti-Jyry           FIN 418257   15:56    
  786 Galina Vershinina              Rus-Veteran          RUS 21580    15:58    

W70
3500m 9KP {Start nr:1 }
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Start    
  787 Sharon Crawford                RMOC Rocky Mtn       USA 992444   14:49    
  788 Tuula Varis                    Ounasvaaran hiihtose FIN 504594   14:51    
  789 Liudmila Labudina              Moscow Bilder        RUS 1301183  14:53    
  790 Tuulikki Liuha                 Navi                 FIN 503308   14:55    
  791 Ilona Vanaveski                Ilves                EST 1398311  14:57    
  792 Ulla Huhtinen                  Mesikämmenet         FIN 503323   14:59    
  793 Elvira Frantcuzova             Rus-Veteran          RUS 1602288  15:01    
  794 Pirjo Mäkinen                  Mesikämmenet         FIN 338683   15:03    

W80
3200m 8KP {Start nr:1 }
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Start    
  795 Karin Laine                    Võru                 EST 305076   15:21    

W85
3200m 8KP {Start nr:1 }
Bib   Name                           Club                 Ctr ChipNr   Start    
  796 Saara Koivunen                 Keuru                FIN 2018835  15:23    

Tak-Soft
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2014, www.tak-soft.com